Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek? Eljegyzés vagy sem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Eljegyzés vagy sem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Leszögezem, nem a hisztéria vezérel, hanem a megbántottság. Párommal lassan 3 éve vagyunk együtt. Én 29 (nő) vagyok, ő 32. Már többször leültünk megbeszélni a dolgainkat, ki mit szeretne, vár el a másiktól. Én szeretnék megházasodni és családot, elvileg a párom is. Ezt azonban ő hiába mondja, nem ez jön vissza. Már vagy egy éve ígérgeti, hogy feleségül fog venni. Én mondtam novemberben, a szülinapomon, hogy nagyon örülnék egy jeggyűrűnek, hát nem azt kaptam. Akkor megkérdeztem, mi az oka, erre ő, hogy az nem szülinapra való ajándék, erre a Valentin napot tálalták ki. Most ugye Valentinnap is elmúlt, de még nem kaptam virágon kívül mást, "még nem volt időm ajándékot venni" címszóval. Hát kössz! Tegnap vettem parfümöt magamnak, mire beajánlotta a párom, hogy kifizeti, és akkor le van tudva az ajándék. Én erre mondtam, hogy szerintem nem ezt ígérte pár hónapja, mire ő, hogy na jó, akkor várják holnapig, majd akkor megkapom az ajándékom. Most ez nagyon olyan, hogy én erőltetem, mikor ő nem is akarja, nekem így nincs is kedvem elfogadni, akkor sem, ha adja. Mit csináljak? Annyira megbántott, csalódott vagyok. Szerintem nem fogom elfogadni, de akkor meg én leszek a szemét, mert minek ugráltatom? Tényleg hisztinek tűnhet, de ti a helyemben elfogadnátok? Vagy mit tennétek? Ezután lehet, sose kérne meg újra.

2017. febr. 18. 09:19
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
*jegygyűrű
2017. febr. 18. 09:26
 2/18 kíváncsicska ***** válasza:
26%
Nőként mondom (10 év együtt töltött idő,amiböl 3 évet éltünk együtt),hogy ez nagyon hiszti szagú.Ne te határozd meg mikor kérje meg a kezed.Ezt az egyet had döntse el ő.Elvileg közösek a céljaitok,mindketten ugyanazt akarjátok.Hagyd békén az eljegyzés témával.Ha meg nem fogadod el amikor megkér gyerekes dacból,akkor meg hát ne is haragudj elég nevetséges leszel.Nem tudom hány évesek vagytok,de nekem úgy tűnik igazából a papír a legfontosabb neked.Bocsi de abból amit leírtál nekem ez jön le.Kevésbé legyél "én " központú,és elvezd,hogy szeret valaki.Hagy,hogy férfi legyen melletted
2017. febr. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%

Ezek után én azon se lepődnék meg, ha egy doboz bonbont hozna és nem is gyűrűt. :D


Egyébként, mint egyik nő a másik nőtől kérdezem, nem rossz érzés neked, hogy kierőszakolod ezt az eljegyzést? Én legalábbis három éve vagyok a párommal együtt, de soha nem kérdezném meg, hogy na mikor veszel már el? Nekem ezzel megtörne az illúziója és nem is akarnék már hozzá menni, mert nem tudnám, hogy ő tényleg akarja, vagy csak letudta, mert én bas.tattam. Sose értettem ezt a sürgetést. Ha magától nem jut eszébe lehet máshogy képzelitek a jövőt.

25L

2017. febr. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

1. Nekünk meg van szabva az ő részéről, hogy csak nyáron lehet esküvő, mert ahhoz külföldre kell utazni.

2. Csak akkor lehet gyerekünk, ha összeházasodtunk, ez is az ő családja miatt, ha összejönne véletlenül, akkor el akarná vetettetni.

3. 29 éves vagyok, mint írtam. Az orvos azt mondta, nagyon nehezen lehet majd gyerekem, erre készüljek fel. Ezt a párom is tudja, akkor 29 évesen hova várjak?


Ha lehetne gyerekem anélkül is, hogy összeházasodnánk, le se tojnám. De ez az ő részéről nem opció. Most akkor megint várjak 1 évet, hogy talán jövőre megkér?! És ha nem?

2017. febr. 18. 09:37
 5/18 anonim ***** válasza:
57%

Én folyamatosan mondogattam a páromnak (na nem így, hogy szülinapomra, Valentin napra, akármikor, csak úgy általánosságban), és nem is érződött kierőszakolásnak. Simán kivárta azt az időt, amikor úgy gondolta, hogy meg akar kérni, addig is türelmesen hallgatta a cseppet sem gyenge utalásaimat és célzásaimat, csitítgatott, hogy annak is eljön az ideje, és lám, eljött az ideje, két év után, mert ő is valóban akarta.


Kell erről beszélni, igaz, nem erőltetve (azért, hogy így megszabod, mikorra kéred, az tényleg elég erőszakolás-szagú, meg az ő lehetőségét is elveszed a meglepetéstől, lehet, direkt ezért nem ezt adja), de azért ahol már úgy érzed, hogy erőltetni kell, ott komoly bajok vannak a "közös célok és vágyak" cím alatt. Ha a pasi jobban kezelné a kérdést, nem lenne szükség ilyen hisztikre/megbántottságokra, meg lehet ezt úgy is oldani, hogy a nő is türelmesen várjon meg a férfi is érezze a döntés jogát a kérdésben.

2017. febr. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Hát ez az, lehet, hogy máshogy képzeljük el a jövőt, és ebben nem is lenne probléma, csak akkor nem egymásnak vagyunk, és nincs értelme együtt lenni sem. Nyugi, 25 évesen az akkori 3 éves kapcsolatomban én sem kérdeztem meg ilyet. De eleinte ő mondogatta mindig, hogy így meg úgy szeret, meg én leszek a felesége, én meg jól beleéltem magam, aztán ez folyamatos csalódásokhoz vezetett.
2017. febr. 18. 09:48
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, innentől már tökmindegy, hogy mikor kapsz gyűrűt, ha már egyszer "hisztizni kellett érte", onnantól ígyis-úgyis erőltetés szagú lesz.

Rajtad múlik, hogy elfogadod-e vagy sem, de én nem látom értelmét ennek a "mostmár csakazértsem"- műsornak. Igen, neked már nem lesz meglepi, ez van.

Nekem amúgy jobban szemet szúrt ez a hozzáállás, hogy "nesze kifizetem a parfümödet és akkor le van tudva az ajándék", ill. a legdurvább, hogy ha becsúszna egy gyerek, csak azért (!) abortuszra küldene, mert még nem vagytok házasok...? Ez sokkal durvább probléma...

2017. febr. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Azt megkérdezted, hogy mi az oka az állandó halogatásnak? Nekem úgy tűnik, nagyon nem szereti a felhajtást és -sajnos- még akkor sem képes megerőltetni magát, ha ezzel neked örömet szerezne. És itt látom a legnagyobb gondot. Meg persze ott, hogy ezek után képes azt mondani, hogy gyereket csak házasságban tud elképzelni. Szóval nagyon sok itt az ellentmondás. Nem biztos, hogy hozzá akarnék menni ehhez a férfihoz.
2017. febr. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Szóval 29 vagy, kis eséllyel a gyerekre, és három év után még semmi.

Nem vagy hisztis egyáltalán, az ő családja viszont a jelek szerint annyira beleszól az életetekbe, hogy az nagyon túlzás.

Én elhagynám. Találnál olyant, aki szeretne feleségül venni, és akkor nem kéne esetleg lemondanod a gyermekáldásról.

2017. febr. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
És te komolyan beveszed ezt a házasságon kívül nem lehet gyerekünk dumát? A pasid nem akar elvenni és nem akar családot, 3 éve hülyít téged, és még addig fog, ameddig hagyod, vagy amíg elkezdenek lógni a melleid.
2017. febr. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!