Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek túlreagálom? (Ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek túlreagálom? (Ha gúnyolódni akarsz lapozz tovább, ha nem vagy egy kicsit sem liberális akkor szintén. Csak normális válaszokat kérek, ha méltat rá egyáltalán valaki. Köszönöm! )

Figyelt kérdés

Most februárban ünnepeltük a három éves évfordulónkat a barátommal. Együtt élünk már kb. másfél éve, voltak nehézségeink, de úgy gondolom, hogy minden kapcsolatban vannak, nem is ezzel van most bajom. Van már egy közös lakásunk, éppen felújítás alatt áll, hogy minél hamarabb beköltözhessünk.

Egy ideje elég boldogtalan vagyok, és ezt pár hete el is mondtam neki. A probléma ott kezdődik, hogy van egy társaság akiket kb. fél éve ismertem meg és nagyon nagyon jól érzem magamat velük, a barátom viszont egyáltalán nem karja még csak megismerni sem őket, nemhogy velem tartani egy- egy összejövetelre. Alapvetően zárkózott típus, nehezen ismerkedik, nincsenek is haverjai. Ezt tudtam eddig is. Azért vagyok boldogtalan, mert bűntudatom van amiért én jól érzem magamat nélküle. Ezt el is elmondtam neki. Erre ő azt mondta, hogy ha jól érzem magam akkor menjek csak, ne legyen bűntudatom nem haragszik, de ő nem akar, ő utálja az embereket.

Újra elmentem szórakozni, de továbbra is bűntudatom volt/van. Ezt megint elmondtam neki, és elmondtam neki, hogy látom, hogy ő sem túl boldog és mondja meg, hogy ez a társaság-e az oka. Erre ő olyat mondott amire nem számítottam. Elmesélte, hogy gyerek kora óta szorong, mert vonzódik a női "szerephez"... Szeretné néha kifesteni a körmét, meg néha felpróbálna egy-egy női ruhát....és hogy régen előfordult már hasonló.

Én vagyok a világ egyik legtoleránsabb embere, szóval nem is ezzel van konkrétan baj, hanem azzal, hogy csak most mondta el. Három év után mondja el. Ennyire nem bízott meg bennem??? Ennyire félt, hogy kinevetem majd??? Ez a bajom. Túlreagálom? Szomorú vagyok, és csalódott. És még egyszer: nem azzal van a bajom amit mondott, hanem azzal, hogy várt vele ennyi időt. És előbb vett egy lakást kettőnknek, minthogy elmondja ezt. Nem értem. Segítséget kérek! :(


2017. febr. 22. 15:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Csak picit reagálod túl. Ha neked lenne ilyen súlyos titkod, elmondanád pár hónap után? Én nem. Három év nem olyan sok, ha azt nézzük, hogy sok embernek volt már három éves kapcsolata, aminek vége.

Örülhet egyébként, hogy csak picit buktál ki a titkolózáson.

Én szégyellném magam miatta, és sajnálnám, de azt hiszem, nem tudnám elfogadni, ha csak ez lenne neki jó.

2017. febr. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók! Nagyon nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat, sokat segítettetek!


Kedves 4. hozzászóló: Igazad van, valóban helytelen dolgot tettem azzal, hogy kiírtam a netre, de egyszerűen senkihez sem tudok fordulni a kétségeimmel, milliószor átgondoltam, sőt csak ezen agyaltam, s úgy éreztem, hogy kissé megkönnyebbülök ezáltal. Valóban borzasztóan önzően viselkedek/tem.

Kedves 9. válaszoló: Pontosan ugyanez jutott nekem is eszembe: vajon van-e még más titka is előttem? Mert én mindent az égvilágon megosztottam vele a múltamról. Mindent tud rólam, sosem árultam zsákbamacskát. Azonban ha megpróbálom a helyébe képzelni magamat akkor bizony nem tudom, hogy mikor és hogy elmondanám-e egyáltalán...


Kedves 8. válaszoló: Nem vettem észre semmi "furát" a viselkedésén. Talán egyszer előfordult, hogy amikor lakkoztam a körmömet odatette a kezét és kérte h neki is. Mosolyogtam, poénnak vettem az egészet, főleg mert fintorgott egyet és azonnal leszedte. De valószínűleg ez egy ilyen tanult viselkedési forma volt a részéről...vagy nem is tudom ..:/


Elmagyarázta nekem, hogy szeret engem, és hogy azért vette a lakást mert komolyan gondolja a jövőjét velem. Talán attól félek mégis amiről az 5. válaszoló írt...Nagyon össze vagyok még zavarodva. De mindenkinek még egyszer nagyon köszönöm a válaszát!!!

2017. febr. 23. 15:00
 13/13 anonim ***** válasza:

"Azonban ha megpróbálom a helyébe képzelni magamat akkor bizony nem tudom, hogy mikor és hogy elmondanám-e egyáltalán... "


Én pontosan azért írtam, amit írtam, mert tudom magamról, hogy bármennyire is nehéz, elmondanám, ha lenne egy hasonló "titkom". Számomra egy párkapcsolat alapja a bizalom. Na meg az, hogy a párom önmagamért szeressen, a hibáimmal és a hiányosságaimmal együtt. Ha bármit is eltitkolok előle, akkor megfosztom magamat is és őt is ennek a lehetőségétől.

2017. febr. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!