Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom szünetet kért, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom szünetet kért, de együtt élünk. Jogosan esik rosszul?

Figyelt kérdés

Előre is elnézést, hosszú lesz. :)


A barátommal több, mint egy éve vagyunk együtt, fél éve együtt is élünk. Eddig nagyon boldogok voltunk, de egy hete elmondtam neki, hogy az elmúlt fél évben az új város, saját háztartás, egyetem, szülőktől való elszakadás, munka miatt annyira megváltozott az értékrendem az övéhez képest, hogy szeretném, ha ő is elkezdene kicsit komolyabban gondolkozni, ne csak álmodozzon, hanem tegyen is valamit. Szeretem, boldog vagyok mellette, viszont nem szeretném hagyni, hogy egész életében álmodozzon, 21 évesen ott hagyja álmai egyetemét, mert csak álmodozik és keveset cselekszik.

Erre ő hirtelen, komoran szünetet kért.. Ami már másfél hete tart. Nem szól hozzám, úgy viselkedik velem, mintha nem is léteznék, a szemébe nézve nem látok semmit.


Én, mint szerelmes nő ezt nagyon nehezen bírom, ráadásul ugye együtt is lakunk.

Csináltam csúnya dolgokat, mint a számonkérés, hogy meddig akar még gondolkozni, miért nem figyel arra, én mit érzek így, egyszer le is ittam magam sajnos és elcsábítottam, lefeküdtem vele, mert már nem bírtam. De egyébként nem érinthetem meg, nem beszélgethetek vele, nem nagyon mehetek oda hozzá, mert elküld/leszól/stb.


Nem tudom, mit tehetnék még. Megértem, hogy szünetet szeretne, de ne vegyen semmibe, mégiscsak több, mint egy éve szeretjük egymást..


Azt sikerült kihúznom belőle egy veszekedés közben, hogy olyan dolgokat keres, amiért érdemes velem maradnia, de még nem talált.. de akkor mi volt ez a boldog 14 hónap..?


Szerintetek van még rá esély, hogy minden rendbe jöjjön? El kellene engednem? Mit tehetnék?


Köszönöm a válaszokat,


20/N, 21/F


2017. márc. 4. 22:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Már bocs, de te hova rohansz?

És főképp kivel?

De legfőképp mi a fenét tervezel előre egy olyannal, akiről azt sem tudod, hogy meg akarod-e tartani, vagy elengedni?

2017. márc. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nekem az a rövidtávú célom, hogy elvégezzem az egyetemet, tudjak közben félretenni, segítsek a családomnak, mindent megtegyek, és meg is teszek, hogy ezek sikerüljenek. :)


Amit tanulunk (uaz a szak) nagyon keresett, magas fizetéssel, ha rendesen megtanuljuk. Ezért utána el szeretnék helyezkedni, pénzt gyűjteni, lakást venni. :)


Vele szeretnék maradni, mert szeretem, és mert tudom, hogy a képességeivel sokkal jobb eredményt érne el, mint én, emiatt kértem meg, hogy ne álmodozzon, hanem tanuljon ő is - mert ha így halad, itt fogja hagyni az egyetemet; a szüleivel folyamatosan veszekszik, mert ők csak aggódnak érte.


Szeretem, tehát vele szeretném leélni az életem, mert ezen kívül minden tökéletes. Csak segíteni szeretnék neki. :)

2017. márc. 5. 09:08
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy ez a fiu tul fiatal hozzad. Ha mar össze koltoztek neki is kellene hogy legyenek tervei es komolyan kellene vennie azokat. Megertem hogy jot akarsz neki de ha ezt o nem erti meg akkor nem nagyon tudsz mit tenni. Ha pedig emiatt igy viselkedik, akkor szerintem nem eleg erett.
2017. márc. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Figyelj, a szünet = szakítás, csak gyáva, hogy kidobjon.


PAkolj össze és lépj ki te ebből a szarságból.

2017. márc. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ja, igen, és ne mondd meg, mit csináljon a szakjával, mert az hogy neked klappol, egy dolog, de ő utálhatja, és ha ez a helyzet, nem fogja tanulni.


Nekem is olyat kellett tanulni, amit nem akartam, és félúton befejeztem az egyetemet. Most kézilánykodok külföldön, amit imádok. A diplomámmal otthon megkerestem volna kb. 150e forintot, itt (szakmunkásként) 2500 frankot.

2017. márc. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

fiatalon költöztettek össze...

nem?

hova rohantok ennyire? :)

kis külön töltött idő=nem mindennapi találkozás jót tesz a kapcsolatnak

2017. márc. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók, a "párom" nagyon szereti a szakot, amin van.. csak nem tudja magát rávenni a tanulásra sajnos.


Köszönöm szépen a válaszokat! :)

2017. márc. 7. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!