Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Úgy érzem életképtelen vagyok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Úgy érzem életképtelen vagyok a mai világban, nem vagyok talpraesett lány/nő. Mit gondoltok erről, illetve mennyire kéne egy ilyen barátnő/feleség?

Figyelt kérdés

Lassan 20 éves vagyok, ezért sem tudtam eldönteni lányt vagy nőt irjak a kérdésben, szerintem a kettő között állok, de inkább hajlok a lány fele...


Vidéken nőttem fel egy kicsike faluban, megszoktam a nyugodtságot és egyfajta 'védettséget' amit maga a környezet nyújt/ott. Imádom a természetet, nagyon tudom értékelni a kicsi dolgokat illetve nem megfizethetőeket. Pl nekem bárminél fontosabb az, hogy a szeretteimmel, szeretve legyek. Bár kamaszkoromban elveszitettem apukámat, továbbra is nagyon tudok kötődni és szeretni. Rettentően érzékeny vagyok, imádom az állatokat és fontos számomra, hogy szeretve érezzem magam és olyan dologkat tegyek, amik érzelmileg feltöltenek. Tudom, hogy a mai világban mennyire fontos a pénz, és mindenki lohol utána, engem meg teljesen megijeszt a tudat, hogy egész életemben keményen tanuljak és dolgozzak holmi kézzelfogható tárgyakért és ne legyen időm arra ami tényleg számit nekem, csak öregségemre, amit talán emiatt épp meg sem élek? Valahogy úgy vagyok vele, hogy próbálom megtartani az egyensúlyt a kettő között, úgyértem most épp egyetemet járok, ám nem szentelem rá az összes időm, hanem amikor csak tehetem azt csinálom amit épp akarok, amikor tudok pénzt is keresek és tanulni csak az utolsó percekben ülök le, ám mindig elég jól teljesitettem a vizsgán. Tudom, hogy kell szakma, hogy meg tudjak majd élni, de sokszor játszok a gondolattal, hogy miért nem termeszthetek meg magamnak mindent, amire szükségem van és élhetek boldogan,anélkül, hogy mérgezném és halálra dolgoznám magam, ahogy a nagyszüleim is tették....


Szóval nem vágyok arra, hogy minél magasabb poziciót elérjek és bizonyitgassam az egyenjogúságot...igenis felnézek a férfiakra olyan szempontból, hogy ők több mindenben jobbak(persze vannak kivételek) a maguk szerepében. Minden álmom, hogy legyen egy szép, nyugodt családi környezetem, ahol tiszteljük, becsüljük egymást a párommal és persze gyerekekkel.

Valamiért még mindig hiszek abban, hogy minden nemnek megvan a maga szerepe, és úgymond a férfi a család feje, akinek a családja és biztonságuk a legfontosabb, a nő pedig aki mindenzt táplálja, élteti és összetartja. Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy a nő mindenképp legyen eltartva, de pl én magam szeretném nevelni a saját gyerekeim és nem fél évestől már másra bizni, mindig meleg étellel és szerelemmel várni a férjem(ezért is választottam olyan szakmát-óvó-tanitót-amellyel ezeket valamiképp megvalósithatom.


Nem tudom, hogy a nagy környezeti változás miatt, hogy hirtelen felkerültem egy nagyvárosba, és talán még nem szoktam meg teljesen, de úgy érzem életképtelen vagyok olyan szempontból, mit amit ma elvárnak a társadalomtól. Mai napig félve járkálok este egyedül, ha véletelenül muszáj, még mindig könnycseppekkel ülök fel a vonatra, nagyon nehezemre esik nagy csomagokkal eljönni egyedül, majd itt álarcot húzva élni hétvégéig(akkor hazamehetek) Idétlennek is érzem itt magam, sose tudom egy üzletben merre nyilik az ajtó, utálok várni a buszokra, volt, hogy elejtettem a húzogatós bőröndöm és mindenki bámult, mennyire nyomi vagyok, mindig meg kell kérdeznem jó vonatra ültem-e,egyszerüen utálok a városban lenni. Sokszor sirógörcs kap el, ha én kell visszautaznom, vagy a párom indul hamarabb, pedig tudom,hogy egy hét és újra láthatom, mégis. Már folyton azzal vagyok, hogy mikor lesz már nyugodt életünk együtt, ám félek, hogy ezen dolgaim miatt talán megunhat és kelleni fog egy modern, talpraesett nő neki.

Mit gondoltok erről, mennyire ijesztő az, ahogyan gondolkodom és amilyen vagyok? Úgy amúgy meg a többi szeritem rendben van, van 2-3 jó barátnőm, akikkel találkozunk, elvagyunk néha, sportolok is és azért szeretek szép lenni.

Kiváncsi vagyok a véleményetekre illetve, hogy mennyire /nem/ szeretnétek ilyen párt magatoknak?


2017. márc. 12. 22:58
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Szerintem csodálatos barátnő lehetsz. Egészen odáig nem tört össze a szívem, amikor megláttam leírva, hogy párod van...:D
2017. márc. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
43%

"miért nem termeszthetek meg magamnak mindent, amire szükségem van"


Tényleg, miért nem? Mire jutsz, amikor ezen gondolkodsz? Ha szerinted csak a csúnya társadalom kárhoztat téged a csúnya munkára, akkor miért nem lépsz, és leszel önellátó? Hisz csak megtermeled, oszt jóvan, és élsz boldogan. Mi tart vissza? Tán csak nem az, hogy ha jobban belemélyedsz, akkor látod, hogy ebben aztán talán még több munka van, kell hozzá szakértelem, kell hozzá anyagi tőke (mert nem csak elültetgetsz pár magot, amit a földön találsz), kell hozzá türelem, és ha valamit elrontasz, akkor cseszheted, nincs biztonsági háló. És ez mindig is így volt. Amit te egyszerű, boldog életnek hiszel, az csak a felszín. Osztom annak a válaszolónak a véleményét, aki szerint csak rá akarod bízni magad másra, mert magadtól lusta vagy megérteni a körülötted lévő világot. De lehet tényleg csak nincsenek meg hozzá a képességeid, és tényleg csak egy ilyen basic háztartásbelinek (mert az igazi háztartásbelik keményen dolgoznak) vagy jó, semmi többre.

2017. márc. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Szimpi
2017. márc. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek is!

Igen, pontosan tudom, hogy mi kell a dolgok termesztéséhez, nem mondasz ezzel nekem újat :) Kicsi korom óta foglalkozok ilyesmivel és volt olyan időszak, amikor apukám sem dolgozott mást és nem haltunk éhen. Sosem kellett almát, körtét, szilvát, epret és málnát vásárolnom, illetve mindig megvolt a zöldség, hús és forrásviz a leveshez is, illetve tojás és tej a saját állatainktól. Az állatok ennivalóját mi magunk termesztettük és érdekes módon maradt annyi, hogy jövőben újra ültessünk. Szüleimnek volt idejük egymásra és főleg rám, apukám időszakosan munkahelyet vállalt, max 8 órásat, és sose fejeltem el azt az idillt, mikor hazaérkezett, én a nyakába ugrodtam és anyum főztjét együtt fogyaszthattuk. Nagyon szeretném ezt a biztonságot nyujtani az én családomnak is, csupán abban vagyok bizonytalan, hogy müködik-e ez a mai világban, hogy ne pazaroljuk el háromnegyed életünk a robotolással....

2017. márc. 14. 18:44
 25/26 anonim ***** válasza:

Amúgy mondd már meg mi a normális nevelkedés és mikor volt megfigyelhető a történelem során? Amikor azonnal a szülés után lepasszolták a szoptatós dadának, nevelőnek, aztán ment a bentlakásos iskolába, vagy ha szegények voltak akkor tesónak, egyéb rokonnak? Amikor kislányoknak kellett férjhez menni? Amikor pálinkás kennyérrel etették, hogy ne bőgjön éjszaka? Amikor a kisgyerekeknek is felnőtt munkát kellett végezni? Amikor háborúk, erőszak, éhezés, rövid élet volt a mindennapos? Szerintem ezerszer jobb életük van ma a gyerekeknek, még akkor is ha 2 évesen bölcsődébe mennek.


Amúgy nem kell aggódnod, a legtöbb férfi két kézzel kap az ilyen alkalom után. Elvégre lételemük, hogy felsőbbrendűnek érezzék magukat és uralkodhassanak valakin aki kiszolgálja őket.

2017. márc. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Én i hasonló gondokkal küzdök.
2018. máj. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!