Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek lehet valakire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek lehet valakire két évet várni?

Figyelt kérdés

A barátommal egy éve szakítottunk. Nagyon boldogok voltunk együtt, imádtuk egymást, és én biztos vagyok benne, hogy mi voltunk egymás igazi társai. Végül a kapcsolatunknak a szüleim miatt lett vége, és a barátom rengeteg fenyegetést is kapott. Tényleg egy komoly ügyről volt szó (aminek most nincs jelentősége) és nem volt más lehetőségünk. De az érzelmeink természetesen nem múltak el varázsütés szerűen. Egy év elteltével felhívtam az exemet, mert hallani akartam a hangját. Azt mondta, hogy ő is szeret még mindig, ugyanúgy, mint azelőtt. De azt is hozzátette, hogy nem lehetünk együtt, amíg 18 éves nem leszek, mert hatalmas bajba kerülhetne. Állandóan emlékeztetett, hogy mennyire veszélyes rá nézve a beszélgetésünk, és, hogy jó lenne befejezni, amíg nagykorú nem leszek. De arra kért, hogy ezt a két évet még várjam ki.

Egyik nap küldött egy üzenetet, hogy nagyon sajnálja, de nem akar többet beszélgetni, és hogy minden jót kíván. Azóta küldtem neki egy levelet Viberen, de letiltott.

Aztán írt nekem a bátyja fiókjáról, és mondta, hogy feltétlenül bízzak a szerelmében, és legyek türelemmel, mert bár nem tudjuk mit hoz a jövő, ha felnőtt leszek, újra együtt leszünk.


Szerintetek ki lehet bírni ezt a 2 évet egymástól távol, úgy, hogy a szerelem ne múljon el?



2017. márc. 23. 09:59
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
valszeg a szülei is szürke hétköznapi tucatemberek azért mert nem osztják a kis véleményét
2017. márc. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
Birom, amikor 15 eves meg a gyerekszobajukban elo gyereklanyok azzal ervelnek, hogy mit csinalt egy felnott, onallo sajat jogan mar akkor is minimim millios FELNOTT NO :D.
2017. márc. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:
Az utolsó mindent visz! :D Csak kár hogy nem értem. :D De biztos nem vagyok elég érett hozzá! ;)
2017. márc. 24. 20:20
 24/36 anonim ***** válasza:
Hat, pedig te erveltel Cindy Crawford meg Priscilla nagy korkulonbseges kapcsolataival :D.
2017. márc. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:

Cindy Crawford egyáltalán nem volt milliomos akkor még, amikor összejött a férjével (14 volt). Priscilla pedig nem magának kereste meg a pénzét, ha jól tudom. De mi van, már az anyagiakat is belekeverjük? Na mindegy, nagyon boldog leszek, ha a társadalom eljut majd egy olyan szintre, hogy az emberek nem fogják lenézni egymást a koruk miatt. Nem érzem jogosnak a fiatalok ledegradálást, minden féle előismeret nélkül. Ugyanis mondhattok bármit, a tényen nem tudtok változtatni, miszerint nem ismertek. Így pedig 50-50% esélye van mindannak amit gondoltok és állítotok. Hiába szeretnétek bebizonyítani, hogy egy suttyó, pisis kis tini vagyok, nem fog sikerülni. Két okból kifolyólag sem: Egy: Nem vagyok az. Kettő: Ha az vagyok, sem győződhettek meg 100%-ig az igazatokról. Az pedig szintén nem engem minősít, hogy ti a saját fiatalkorotokból és szellemi érettségetekből indultatok ki.

De valójában mindez lényegtelen. Szerencsére bírom a sértéseket. Mindössze azt nem bírja el az igazságérzetem, amikor látatlanban ítélnek meg, ráadásul tévesen! Azt hiszem egy életkor miatt senki sem érdemli ezt. Feltettem egy kérdést, egy erre kijelölt oldalon, a végén mégis én vagyok az idióta, agyatlan kiskamasz. A röhej csupán az, hogyha 27 évesnek tüntettem volna fel magam, senki észre sem vette volna... Akkor pedig már mindjárt nem lettem volna infantilis...

2017. márc. 24. 22:15
 26/36 anonim ***** válasza:
Ígyis úgyis hülye vagy csak annyi lett volna a különbség, hogy ha azt mondod, hogy 27 vagy akkor még egy hazug hülye is lennél.
2017. márc. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%
Cindy Crawford 25 evesen ment ferjehez Richard Gere-hez, tehat nem igazan ertem, de nem is ez lenyeg vagy barmifele degradalas, hanem nekem az utott szemet, hogy annyira erettnek akarod magad beallitani (es legyel is, jobb mint ha idiota buliluvnya lennel), viszont ebben a nagy erettsegben hogyan talalhatsz az eletre alkalmas partnernek egy olyan ferfit, aki 27 eves koraig is csak odaig jutott el, hogy te is 15 evesen max. infantiliskent tudod jellemezni? Mert az a faszi meg 2 ev mulva, sot 5 ev mulva is pontosan ugyanolyan infantilis lesz, akinek felnott ferfikent tinibaratnoje volt, mig te mar 20-22 evesen sem leszel semmilyen szinten infantilis. Ha barmifele eretlensegrol beszelhetunk az esetedben, akkor az ennek a vegig nem gondolasa, pontosan azert mert meg nem ismered olyan jol az embereket.
2017. márc. 25. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
szívesen, hogy próbál az ember segíteni de akkor mondd a szüleidnek is, hogy szürke hétköznapi tucatemberek amikor megpróbálnak majd a csoffadt agyaddal kommunikálni te meg csak "őőiii dehát én érett vagyok anya ÉS PONT."
2017. márc. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%

Hallgasd meg egy kiöregedett nőcsábász gondolatait a kérdéssel kapcsolatban. Előre szólok, ha bántó élt vélsz felfedezni soraimban, az csak tévedés, vagy félremagyarázás okán fordulhat elő.

Kezdjük! A probléma ott gyökerezik, hogy te nő vagy, és akképpen is gondolkozol, szemben a 27 éves barátoddal. Tudnod kell e témában, hogy míg a férfiak racionálisan, logikára építkezve gondolkodnak, addig a nők az érzéseik, megérzéseik mentén teszik ezt. Ez az oka, hogy ha valaki külsőleg szerencsés génekkel rendelkezik, és egy kicsit is jártas a témában, egy-két szóból, de legalábbis komolyabb erőfeszítés nélkül az ujja köré csavarja bármelyik nőt. Főleg, ha tapasztalatlan, az élet farkastörvényeit nem ismerő, s ebből kifolyólag jóhiszemű, idealista 15 éves lánykáról van szó.

Amúgy nem lenne a 12 éves korkülönbséggel semmi baj. Mert ellentétben a korban és tapasztalatban hozzád illő Támadomenyét véleményével, a férfi egész életében férfi marad, felruházva a férfilét minden szépségével és átkával. Egy tartós kapcsolatban egyébként is az a szerencsés, ha a férfi javára van 6-8 év, mert így 50 felé közelítve kevésbé gyötri majd meg a kapcsolatot/házasságot a nő libidóvesztése. Tehát, mint mondtam, ezzel nincs baj. Annál inkább van viszont érzelmi téren. 15 évesen, tapasztalatok és viszonyítási alap nélkül ezt nem tudhatod, de megsúgom neked, bármennyire annak érzed is, ez korántsem akkora szerelem, amekkora feneket kerítesz neki. Sok év távlatából visszatekintve rájössz majd, milyen csalóka az ember érzelme. (Ennek evolúciós okai vannak, ha akarod, privátban el tudom magyarázni.) Mindig az aktuális, az élő szerelmünket tartjuk a legnagyszerűbbnek, legszentebbnek, legidőtállóbbnak. Aztán amikor elmúlt (mert a szerelem már csak ilyen; fogja magát és elmúlik), akkor rájövünk, hogy felejthető kis momentum volt csupán az életünkben.

De tegyük fel, (ismételem, tegyük fel) hogy valóban olyan nagyon szerelmes vagy. Oké. Mihez kezdesz vele, ha a fickó részéről ez nincs viszonozva? Mert megsúgom, nincs viszonozva! A férfi a megoldások embere! Beszélni nem tud úgy, mint a nők, (a nők beszédkészsége ugyancsak evolúciós okokból sokkal fejlettebb, mint a miénk), de ha problémával találja szemben magát, azon van, hogy azt megoldja. Egy igazán szerelmes férfi pedig különösen nem ismer akadályt! Nincs az az isten, nincs az a törvény, nincs a szülői tiltás, ami akár egyetlen percre is távol tudná tartani az imádott nőtől. Nem költözik el fülét-farkát behúzva, holdfényes lányregénybe illő romantikus ígérgetésekbe bocsátkozva, hanem megtalálja a módját, hogy együtt lehessetek.

Elhiheted, semmiféle érdekem nem fűződik ahhoz, hogy útjába álljak a boldogságodnak, és elhiheted, hogy puszta segítőkészség okán küzdöm le feltörekvő grafofóbiámat, és írok neked ilyen hosszan. Nekem is volt 15 éves a lányom, ismerem tehát a korosztály problémáit.

"

Szerintetek ki lehet bírni ezt a 2 évet egymástól távol, úgy, hogy a szerelem ne múljon el?" - kérdezed.

Nos, söpörjük egy pillanatig félre a fent leírt aggályaimat, és vegyük olybá, hogy ez a világtörténelem legszerelmebb szerelme. Tudni kell, hogy a szerelem (bármilyen kiábrándító is a tény) csupán egy hormon mix. Ezek a hormonok fél-két év alatt lebomlanak, s a szerelem helyébe valami más lép. Érett, felnőtt, s egymást kölcsönösen szerető emberek esetében egy, még a lángoló szerelemnél is erősebb összekötő kapocs, arra alkalmatlan személyek esetében pedig kiüresedő, elsekélyesedő, semmitérő kapcsolat. Vagy szakítás. Az első verzióhoz mindkét félnek napi szinten tennie kell a kapcsolatért. Odafigyelni a másikra, és ápolni az érzelmeket. Ez távkapcsolatban szinte lehetetlen. Akármennyire is szereti rendíthetetlen kősziklának hinni magát az ember, valójában percről percre változik. Folyamatosan érik ingerek, események, történések, érzések, hangulatok. Ha két ember napi kapcsolatban áll, ha a nap minden percében egymásra vannak hangolva, megoldható, hogy ezek a változások azonos irányba történjenek. Távkapcsolatban ez kivitelezhetetlen. És a ketten két irányba változtok, az óhatatlanul is távolodáshoz vezet. Persze a fiatalok most lehurrognak, hiszen rengetegen élnek távkapcsolatban, és lám, semmi baj sincs vele. Igen. Most még nincs baj vele. Majd sok évi házasság után lesz baj vele, amikor a felek rájönnek, hogy tulajdonképpen nem ismerik egymást, és valaki egész mással éltek eddig, mint ahogy azt hitték.

2017. márc. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
* És ha ketten két irányba
2017. márc. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!