Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom szülei nem akarnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom szülei nem akarnak elfogadni mert nincs diplomám? 22

Figyelt kérdés

Eleinte jól kijöttem az anyósomékkal és megkockáztatom hogy egészen meg is kedveltek. Én 24 vagyok a barátnőm 19 most fog egyetemre menni. Én is jártam, de abbahagytam mert semmi értelmét nem láttam. A szülei is értelmiségiek és természetesen mindketten diplomásak sőt az ő szüleik is azok és hát ez egy ilyen család. Igaz hogy van aki pl régész (!!!) de a diploma az szent, nekem pedig nincs és nem is akarok. Megtudtam, hogy barátnőmnek olyanokat csicseregnek a fülébe, hogy majd egyetemen talál valakit biztos, vagy talán az én feleségem akar lenni? Ez azért is g_ci kérdés mert barátnőm sosem akar házasodni, neki ez nem fontos, nekem sem amúgy. Amikor ott vagyok is rendszeresen felhozzák, hogy kinek mikor lesz a diplomaosztója, milyen fontos dolog ez.

Barátnőmet nem zavarja, megérti miért hagytam abba de félek ha tényleg egyetemre megy már nem lesz "közös" témánk, nagyon sok ismerősömön észrevettem akik még egyetemre járnak vagy jártak, hogy másról sem tudnak beszélni csak a ZH-ról meg tanárokról vizsgákról stb. Én sosem voltam ilyen ez nem az én világom. Nyilván nem kell mondanom hogyha majd barátnőm is elkezd lenézni emiatt akkor ennyi volt a kapcsolatunknak.

Egyébként nem vagyok naplopó de még melós sem, apám vállalkozását csinálom már én is, ha az öreg megunja majd én viszem a dolgot. Megjegyzem anyagilag "picit" más szinten is vagyunk mint a barátnőm sznob szülei de mintha ez sem tetszene nekik pedig én sosem beszéltem erről csak hát leesett nekik egy idő után. De ezt is szóvá tették már neki, hogy hát ki tudnánk fizetni és még így sem tudnám elvégezni?


2017. márc. 23. 22:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
65%
Ha ti álltok jobban anyagilag akkor miért nem vágod a fejükhöz, hogy kitörölhetik a diplomájukkal?
2017. márc. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
49%
#1 Értelmiségiként, magas szintű szellemi munkát végezve kevesebbet keresek mint az itt dolgozó takarító. És mégis! Sosem cserélnék vele.
2017. márc. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
72%

ezért: "Én is jártam, de abbahagytam mert semmi értelmét nem láttam."


én a helyedben már most másik lány után néznék

2017. márc. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%
én is voltam hasonló élethelyzetben. fél év után otthagytam a gazdasági fősulit, semmi értelmét nem láttam, semmi újat nem mondtak, csak az időmet rabolták. én is vállalkozok, 5-600k-t simán keresek egy hónapban, és engem is lenéztek barátnőm szülei, akik oké, hogy értelmiségiek, de ketten nem keresnek annyit mint én... sokra mennek a diplomájukkal... tényleg nem értem az ilyeneket, nem hogy örülnének, hogy egy ambiciózus pasi érdeklődik a lányuk iránt... az meg hogy ki mennyire jó ember, vagy mennyire okos, még egyáltalán nem biztos, hogy abból következik, hogy van-e diplomája vagy nem. ja azóta barátnőm már velem lakik. tanul tovább, nekem ezzel semmi bajom nincsen, ha ő ezt érzi jónak, csinálja, persze megbeszéljük a napunkat, és akkor beszámol a zh-król, de szerintem ez így van rendjén, érdekel hogy mi van vele, szívesen meghallgatom, noha tudja az én álláspontomat az egész továbbtanulósdiról... a kapcsolatunk abszolút szilárd, és úgy érzem inkább engem választott, mint a szüleit
2017. márc. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A lány szüleiről valamiért így látatlanban is a gagyi amerikai '50-es évek-beli filmek klisécsaládjainak szülőpárosai ugranak be.
2017. márc. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%

Megmondhatod, hogy nem akarsz diplomás alkalmazott lenni, inkább vagy vezető diploma nélkül.

30/f

2017. márc. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Tényleg proli vagy. Ha a lányuk nem az, akkor ez tényleg nem fog menni. Persze ezt nem kellene most a fülébe duruzsolniuk, rájön majd magától is.
2017. márc. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezen ne agyalj ennyit, mert te fogod magadnak bebeszélni, hogy le fog nézni. Szerintem működni fog, ha Téged nem fog frusztrálni. Mi igy vagyunk a férjemmel. Jól vagyunk. Tudd az erősségeid, legyél jó abban, amit csinálsz. A barátnőd fog beszélgetni ezekről, de Te is megtapasztaltad, milyen egyetemre járni, nem lesz idegen téma. :)
2017. márc. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
77%
Ettől most miért proli a kérdező ?
2017. márc. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
78%

"Megmondhatod, hogy nem akarsz diplomás alkalmazott lenni, inkább vagy vezető diploma nélkül. "


Persze, az a fő jellemző, hogy minél alacsonyabb a végzettsége valakinek, annál többet keres és annál magasabb pozíciót tölt be, annál többre viszi.


Úgy veszem észre, te jobban örülnél, ha a barátnőd nem menne egyetemre. Igencsak önző gondolat lenne. Koránt sem biztos, hogy örökké tart a kapcsolatotok, és ő legalább gondoskodik a saját jövőjéről, és nem a ti jómódú családotokba akarja beletenni a hátsóját.

2017. márc. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!