Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom szülei nem akarnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom szülei nem akarnak elfogadni mert nincs diplomám? 22

Figyelt kérdés

Eleinte jól kijöttem az anyósomékkal és megkockáztatom hogy egészen meg is kedveltek. Én 24 vagyok a barátnőm 19 most fog egyetemre menni. Én is jártam, de abbahagytam mert semmi értelmét nem láttam. A szülei is értelmiségiek és természetesen mindketten diplomásak sőt az ő szüleik is azok és hát ez egy ilyen család. Igaz hogy van aki pl régész (!!!) de a diploma az szent, nekem pedig nincs és nem is akarok. Megtudtam, hogy barátnőmnek olyanokat csicseregnek a fülébe, hogy majd egyetemen talál valakit biztos, vagy talán az én feleségem akar lenni? Ez azért is g_ci kérdés mert barátnőm sosem akar házasodni, neki ez nem fontos, nekem sem amúgy. Amikor ott vagyok is rendszeresen felhozzák, hogy kinek mikor lesz a diplomaosztója, milyen fontos dolog ez.

Barátnőmet nem zavarja, megérti miért hagytam abba de félek ha tényleg egyetemre megy már nem lesz "közös" témánk, nagyon sok ismerősömön észrevettem akik még egyetemre járnak vagy jártak, hogy másról sem tudnak beszélni csak a ZH-ról meg tanárokról vizsgákról stb. Én sosem voltam ilyen ez nem az én világom. Nyilván nem kell mondanom hogyha majd barátnőm is elkezd lenézni emiatt akkor ennyi volt a kapcsolatunknak.

Egyébként nem vagyok naplopó de még melós sem, apám vállalkozását csinálom már én is, ha az öreg megunja majd én viszem a dolgot. Megjegyzem anyagilag "picit" más szinten is vagyunk mint a barátnőm sznob szülei de mintha ez sem tetszene nekik pedig én sosem beszéltem erről csak hát leesett nekik egy idő után. De ezt is szóvá tették már neki, hogy hát ki tudnánk fizetni és még így sem tudnám elvégezni?


2017. márc. 23. 22:29
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Szivesen a fejukhoz vagnek egy ket dolgot elhihetitek, de csak magunknak artanek vele. Annyira meg meg nem huztak ki a gyufat hogy leosszam oket, de nem is akarom mert regen joba voltunk. Miota jott ez a tovabbtanulas dolog azota van ez.


Nem akarok amugy vitazni a diploma ertekerol. De en gazdasagi karra jartam ami egy vicc. Ha valaki tenyleg hasznosnak iteli az ott tanultakat az magara vessen en nem szallok vitaba mar errol. En egyebkent valoban probaltam lebeszelni de csak a gazdasagi iranyrol mert allitolag ot ez "erdekli". Higgyetek el rohadtul nem erdekli, a masik a jog volt amire menni akart en inkabb azt szerettem volna. Lehet a szulei azt hiszik rossz hatassal vagyok ra vagy nemtudom. De inkabb olyan erzesem van, hogy az zavarja oket hogy nekem nincs diplomam mert igy tunik nekik ez az ertekmerojuk.

2017. márc. 23. 23:33
 12/17 anonim ***** válasza:
82%

Abban igazad van, hogy nem kötelező mindenkinek és nem kellene lenézniük téged, de csak a te szemszögedből ismerjük a történetet. Nem tettél ilyen megjegyzéseket, hogy az egyetem felesleges stb? Mert akkor jogosan aggódnak, hogy esetleg telebeszéled a lány fejét és ő sem akar majd egyetemre menni? Amúgy meg a hozzáállásod elég vacak, és nem az egyetem miatt. Első körben a régész után tett felkiáltó jelek arra utalnak, hogy szerinted ez egy felesleges diploma. Nos, keresni azt valóan nem lehet vele, de akinek mindig ez volt az álma, ebben éli ki magát, az egy csodálatos ember lehet. (engem lebeszéltek a szüleim a régész szakról, hogy azzal nem lehet pénzt keresni és elmentem tanárnak. Hát...most sem vet fel a pénz, de szeretem a munkámat)

A másik bajod, hogy már előre vizionálod, hogy lenéz majd téged a barátnőd stb. Persze lehet, hogy eltávolodtok egymástól, de eszedbe sem jut, hogy ez nem lenézés? Legyetek boldogok amíg lehet, gondolom 19 évesen nem melletted fog megállapodni. Ez jogos gondolat a szülei részéről, csak nem kéne mondogatni neki.

Ami meg a siekres vállalkozást illeti amit átveszel az apukádtól: remek. Két baj van vele: az egyik, hogy nem te hoztad össze, beleültél a tutiba, tehát még kérdéses, ha nehezen megy a szekér hogy fogsz megbirkózni vele. Kettő: ha tönkremész, mihez értesz?

2017. márc. 24. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem sokkal inkabb ezzel az alapbol lenezo, sertodott bicskanyitogatoba hajlo attituddel van a gondjuk (plane, ha eleinte jol kijottel veluk).
2017. márc. 24. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
46%
Lehet irigyek mert te nem tanultl annyit mint ők mégis többre vitted....
2017. márc. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
54%

Nekem is van muszaki diplomam. Nem bantam meg,de nem a temajaban dolgozok.

Kulon kellene elned es akkor kevesebb lenne a kontakt a szulokkel. A lanyt befolyasolni akarjak.

Ha anyagilag onallo vagy,akkor hasonlo eletszakaszban (dolgozo,onellato) lannyal kene jarnod/egyuttelned.

A szuloktol fuggo embereket kerultem. Mert azt akarjak,h mindhauknak megfelelj. Kozben Te csak egy novel jarsz,nem egy csoporttal.

N

2017. márc. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
83%

Ha eddig jóban voltatok, akkor nem az lesz a gond, hogy nincs diplomád.


Ha téged idegesít majd,hogy a barátnőd arról beszél, amivel a napjai telnek, tehát előadások, tanárok, zhk,neptun, vizsgák, akkor te üldözöd máshoz.

Az én vőlegényem sem ment egyetemre, mert inkább dolgozni akart, mégis türelmesen meghallgatja, hogy milyen szemét volt a zh, mit mondott a tanár és megint összeomlott a neptun.


Az meg igenis ellenszenves dolog, ha valaki belekezd valamibe és nem fejezi be, közben meg másokat hibáztat. Az, hogy 3-4 hónap alatt nem mondtak nagy újdonságot neked, még nem jelenti, hogy mindenki kretén, aki ott tanul, tanít, vagy érdeklődik a szak iránt.

2017. márc. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
69%

"ez nem az én világom"

Ez gyakorlatilag meghatározza a kapcsolat jövőjét. Te annyira idegenkedsz és elzárkózol az értelmiségi léttől, meg a tanulástól, hogy ebből nem sülhet ki jó.

Nekem volt egy barátnőm (én is nő vagyok), középiskolában sülve-főve együtt voltunk. Ő ugyanúgy állt hozzá, ahogy te, hogy felesleges, hülyeség, minek az. Én továbbtanultam, és amikor a napom nagy részét a tanulás, meg az egyetemi élet töltötte ki, akkor nyilván ez volt a fő témám. A barátnőm meg folyton húzta a száját, jelezte, hogy ő erre nem kíváncsi. Két hónap alatt rettenetesen eltávolodtunk egymástól, meg is szakadt a kapcsolat teljesen. Neki volt rosszabb, mert nekem ugye ott volt az egyetemi társaságom, lettek új barátaim, neki meg nem maradt semmi, ami pótolta volna a barátságot. Nyilván ez picit más helyzet, de azért gondolj bele, ha egy sokéves barátságot tönkre tud tenni ilyesmi, akkor egy párkapcsolatban, ahol napi kapcsolatban vagytok, mennyire kiéleződhet ez a probléma.


Még valami eszembe jutott rólad. Nem egy olyan embert ismerek, akik vállalkozóként, diploma nélkül helyezkedtek az életben, nem is éltek rosszul. Csak aztán egy idő után kiderült, hogy bizonyos tevékenységekhez bizony kell a diploma, és amikor sorra kellett felvenniük a maguknál képzettebb alkalmazottakat, akkor egy idő után már rettenetesen frusztrálóvá vált számukra a helyzet, és 40-50 éves fejjel vágtak bele a tanulásba, hogy ezt a számukra kínos szituációt megszüntessék.

Ha szerinted nem olyan nagy cucc egy diplomát szerezni, akkor te is lazán, játszva megtehetnéd.

2017. márc. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!