Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy lehet a barátnőm ilyen,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet a barátnőm ilyen, meg akar halni?

Figyelt kérdés

Erős idegzetűeknek...


Múlt héten egyik reggel leugrottam a bolta aztán arra értem haza, hogy a barátnőm a padlón fekszik hàton. Eszméletlen volt, megnéztem a pulzusàt, utàna próbáltam felrázni, de nem jàrtam sikerrel úgy hogy hívtam a mentőket. A kórhàzban már nem volt gond. Estére rendbe jött a baràtnőm ( végig mellette maradtam )

Egészségügyibe jártam, amit időközben félbehagytam, de azért valami ràm is ragadt amíg tanultam. Ezért beszéltem az orvossal és megkérdeztem mégis mi lehetett az oka annak,hogy elájult? De nem tudtak semmit se mondani, rendben volt a vérnyomàsa, cukra és minden màs.

Azt hittem ez volt az első ilyen eset,hogy a párom elájult. De a mostani hét elején kikotyogta a testvéremnek,hogy kb már a 10-dik ilyen eset történt meg vele és "csak" pàr percig volt eszméletlen. Gondolom nem kell magyaráznom miért voltam dühös a baràtnőmre. Én erről semmit nem tudtam. Közölte,hogy kétszer a munkahelyén történt ilyen, egyszer amikor a futópadon volt és nem voltam otthon és stb. Januàrban az esti futàsnál azt mondta nagyon szédülni kezdett és leverte a víz, de nem a futàs miatt. Mind ezt nekem csak úgy mondta el, hogy szószerint ki kellett ràngatnom belőle, mert nem akart róla beszélni.


" Jajj, de jól vagyok màr" Na ettől kikészülök! Azóta is ezt mondja.


Én viszont tudom,hogy ha neki vérellátási zavara lesz megint akkor ez kezdetben ájulást megelőző tüneteket okoz, mint gyengeség, bizonytalanság, szédülés. Ezért amikor arról beszélt,hogy màr előtte érezte,hogy rosszul lesz nem tudtam higgadt maradni és akaratlanul is minden szír szr eszembe jutott.

Rossz belegondolnom abba,hogy megsérülhet, hogy bàrhol bekövetkezhet az elájulás.

Ilyenkor testhelyzetét képtelen megtartani, összecsuklik és ha bekoppan a feje valahova...

Kértem a baràtnőmet,hogy menjen el további vizsgàlatokra, de nem megy, "felesleges" ezzel foglalkozni, ezen idegeskednem, mert ez nem komoly, nem halt meg, nincs ideje orvoshoz futkàroznia.

Beszéltem az orvossal telefonon. Elmondtam amit tudok a pàromról.Először

azt próbálnà tisztázni, hogy nincs-e valamilyen strukturális szívbetegség vagy ritmuszavara a barátnőmnek. Szükség lenne a pàromra, hogy ő maga mondja el hogyan, milyen körülmények között történt mit érzett pontosan,eszméletvesztéskor milyen pozícióban volt. Amikor én láttam akkor háton fekvő testhelyzetben volt és ez valószínűsíthetően szívritmuszavar lesz. Kqvára elegem van a baràtnőmből. A legnagyobb probléma az, hogy FÉL! Nem akar róla beszélni, kerülni próbál a lakásban is,ha otthon vagyunk. Mindennap könyörgök neki, de nem figyel ràm. Közben azért kérdezősködik, retteg attól,hogy valami rossz fog vele történni, ha kiderülne pl,hogy szívritmuszavara van. Erről lehet szó...talán. Nem tudom! Ő is erre gyanakodik, de mégsem tesz ellenne semmit, hogy megtudakolja valóban így van. Nem fogadja el a segítségemet. Pedig elkísérném nagyon szívesen, szeretnék mellette maradni. Senki ne is mondja,hogy szakítsunk, mert az nem menne. Szerelmes vagyok ebbe a lányba és mindenkinél fontosabb , nem akarom cserben hagyni, de hátat fordít nekem. Istenemre mondom, nàla gyàvàbb és idegesítőbb embert nem ismerek a környezetemben. Hihetetlen mennyire nem tud racionàlisan gondolkodni és leszarom alapon mindenre megràndítja csak a vàllàt. Utàna meg kiül az arcàra a félelem és elvonul. Még csak szombat van, de elfàradtam...Nem bírom tovább. Így a munkahelyemen se tudok koncentrálni, mert azon kell agyalnom,hogy mi lehet a baja és vajon most rendben van e? Megsérült? Ebbe beleőrülök. Amikor ott feküdt a földön, azthittem megsérült, annyira nehéz erősnek maradnom, ha a hülyesége miatt baja esik... Nagyon féltem!!!


S.O.S. segítsetek,mit mondjak neki?mi legyen?hogyan tovább?

Kedden eljönnek hozzànk a szülei, az apjára hallgatni szokott, talán ők rátudják beszélni,hogy bevonszolja magát a kqva orvoshoz. Én nem tudok mit tenni. Màr csak az üvöltözés megy nekem és a csapkolódàs, és még bűntudatom is van utàna amiért így bànok vele.



A barátnőm (21 lesz)

25F



2017. márc. 25. 09:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

Hát nem hiszem, hogy meg akarna halni,de nem kizárt.

Szerintem kérj időpontot neki és vidd el. Ne kérdezd meg, ne kérleld, hanem mondd meg, hogy indultok. A határozottságod talán felül tudja írni a félelmét.

2017. márc. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Legyen sutnivalod. Lebeszéled a talit a dokival, azt mondod a barátnődnek, hogy egy ismerőssel taliznotok kell, mert tőle -mármint barátnődtől- szeretne egy dologban tanácsot kérni, de ő épp bent van a kórházban (annál a doktornál, akivel lebeszélted a talit(. Aztán beviszed és bla bla bla...
2017. márc. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg higgadtan, határozottan beszélni vele, mert ha támadsz akkor persze hogy csak félni fog, rosszabb esetben még el is hagy.

Viszont abban teljesen igazad van hogy ez nem játék. A szülők jó ötlet.

De mégegyszer mondom ne üvöltözz meg csapkodj, mert azzal szerintem csak ártasz!

2017. márc. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi mindegyik jó tipp,kérek is szerintem időpontot a dokihoz. Próbálok nyugodt maradni is.
2017. márc. 25. 10:09
 5/14 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, hogy az áll a dolog mögött, hogy meg akar halni..
2017. márc. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én meg pont nem hinném hogy ez lenne a célja, inkább csak nem meri beismerni még saját magának sem, hogy valami komoly baj van/lehet
2017. márc. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
En nem gondolnam,h meg akarna...Szerintem csak tul félös ennyi,lehet nem artana ha egy pszichologus is kivizsgalna,de ha semmilyen dokihoz nem akar menni akkor oda se valoszinu.A szulei talan tudnak ra hatni.Te is beszelgess el vele higadtan es ne beszelj csunyan :) Pl olyanokat mondj neki,hogy azzal hogy igy viselkedik neked is rosszat tesz, mert sokat idegeskedsz miatta,nem erzed jol magad te sem. Ha ezek ellenere sem csinal semmit akkor jobb lesz ha hazakoltozik.
2017. márc. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok es en is kicsit hipohonder,de nem kell mindjart szivbetegsegre gondolni,lehet mas verszegenyseg,alacsony vernyomas...
2017. márc. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kedvesen kérdezgesd, hogy mi a baja pontosan. Mondd el, hogy azért akarod kiszedni belőle, mert nagyon aggódsz érte, és bármi is a baja, te mindig vele maradsz.


Beszéld meg vele az orvosos ügyet és kérj időpontot.

Azért nem jó ötlet titokban elvinni, mert hátha ott ellenkezni fog, kifut a váróteremből és akár el is elhagyhat téged.

2017. márc. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem itt a szép szó már nem segít ezen. Ne kérleld hanem közöld vele, hogy mentek a dokihoz és kész. Sajnos sok ember szenved efféle "strucc szindrómában", hogy amiről nem tud az nem is létezik, pedig ez sajnos nem így van és nagyon hülye hozzáállás. Azzal csak ront a helyzetén ha nem megy el orvoshoz és nem kezelik. Én a helyedben szólnék a családjának, barátoknak, hogy segítsenek és együtt közös erővel elbeszélgetnék vele, hogy ne legyen már hülye. Na meg bármennyire is szereted ez neked is nagyon stresszes dolog azon aggódni, hogy mi lesz vele, úgyhogy ezek után jogosan adhatsz neki ultimátumot is, hogy vagy elmegy a dokihoz vagy köztetek vége mert ezt idegileg bírni neked is megterhelő.
2017. márc. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!