Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Úgy érzem, kiszerettem a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Úgy érzem, kiszerettem a páromból. Van még visszaút?

Figyelt kérdés

Lassan három év, együtt is élünk. Valahogy, mióta összeköltöztünk, rohamsebességgel romlottak el a dolgok. Sok kicsi apróság gyűlt fel, amit megbeszélni igazából nem tudunk - sok olyan, amit ő nem lát problémának, én meg igen. Egyre többet gondolkodom azon, hogy véget kéne vetni ennek az egésznek - de van egy részem, ami nem akarja. Ragaszkodom hozzá, közös jövőt terveztünk, és még most is vannak nagyon jó pillanataink. Szeretném, ha menthető lenne, de nem tudom, hogy hogyan.

Hogy lehet ezt közölni a másikkal? Érzi ő is, hogy gond van, folyton kérdezgeti, hogy szeretem-e még, de hogy lehet ezt elmagyarázni? Nem szeretlek, de azért még erőltessük kicsit, hátha?



2017. márc. 26. 09:49
 1/7 anonim ***** válasza:

"Nem szeretlek, de azért még erőltessük kicsit, hátha?"


Hát, ha bennem egy ilyen mondat megfogalmazódna, akkor a szakítás mellett döntenék. Gondolj bele, hogy a kicsi problémákat, nagy Problémák is követhetik, de ha még ezekkel sem bírkóztok meg, akkor szerintem nincs miről beszélni. De azért azt tanácsolom (így külső szemlélőként) hogy megpróbálhatod vele megbeszélni, hogy már nem tudsz hzzá ugy viszonyulni, mint regen. De ha nem szereted, ez lehet, h mar nem sokat segit.

2017. márc. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

3 év után olyan dolog nincsen, hogy nem tudjátok megbeszélni, csak olyan van, amit nem akartok! Nagy különbség...

Valószínűleg másik emberrel is ugyanez lenne párkapcsolatban (hacsak ő nem lenne képes eredményesen vitázni, konszenzusra juttatni a párbeszédet stb..), elbeszéltek egymás mellett.


Szóval azonnal bele kellene kezdenetek asszertív kommunikációt tanulni!

2017. márc. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Azt a mondatot erős sarkításként írtam le. Mármint pont ezért, mert nem tudom, hogy ezt hogy lehet szépen megfogalmazni. Azt nyilván nem mondhatom, hogy nem szeretlek. Meg őszintén, most magammal sem vagyok tisztában. Nem vagyok boldog, ez fix. Hogy szeretem-e még? Nem tudom.

A tegnapi nap volt az utolsó csepp. Haverozás után úgy jött haza, hogy összehányta magát, majd bedőlt mellém az ágyba. Soha nem volt még ilyen, hatalmas sokk volt. Pláne így, hogy már eleve baj van.


Egyikőnknek sem jó a kommunikációja. Ő nem szeret hosszan lelkizni, meg nem is ez a románcos herceg típus. Általában, ha próbáltam jelezni, hogy baj van, mindig az volt a vége, hogy rázúdítottam egy csomó mindent, ő végighallgatott, és akkor mindketten megkönnyebbültünk kicsit. De ez nem megoldás.


Menteni szeretném a dolgot, nem szakítani. Most nagyon kilátástalannak látom az egészet.

2017. márc. 26. 10:54
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Az összeköltözés minden kapcsolatot tönkretesz.

Be kell látni, nem működőképes manapság már ez a kapcsolati modell. Nekem már volt több sokéves kapcsolatom, éltem is együtt több nővel is, és mindegyik az összeköltözés miatt ment tönkre.

Szerintem ezt legfeljebb úgy tudnátok helyrehozni, ha különköltöznétek..

2017. márc. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Két különböző típusú ember, különböző igényekkel. Mi a kérdés? Mit akarsz ezen menteni? Egy ilyen embert én már meg se tudnék kívánni.
2017. márc. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindig van ha azt választjátok.


Írj rám segítségért ha szeretnél.

2017. márc. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, sokszor van úgy hogy minden teljesen klapol, mindaddig amíg össze nem költözünk, azután minden a megszokottá válik. Nekem nem volt ilyen problémám, velem lehet egyezkedni, inkább más jellegű baj volt :( vissza terve rad...

De szerintem lehet változtatni, megbeszélni, jó dolgokkal foldobni és nem csak a szexre gondolok.

En ezt ajánlom....beszelgesetek többet és mindkétfél engedjen, nem sokat csak egy picit, :)

Azaz.....KOMPROMISZUM. :) de ez a szabaj mindkettőre vonatkozik.

Rem sikerül!!

2017. márc. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!