Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Mi a helyes viselkedés?

Figyelt kérdés

Szóval én már nagyon szeretnék gyereket, házasságot. Párom is szeretné. (ezt állítja) három éve vagyunk együtt. ő azt mondja, akkor legyen gyerek, ha én befejezem az egyetemet (levelezőn csinálom, most a második félév van) de addigra már elmúlok 30 éves... levelező mellett simán lehet gyerek... így is alig járok be. és ilyennel érvel, hogy én nem fogom befejezni az iskolát, és majd ezt én rá fogom fogni... hát én iylet soha nem mondanék, és gyerek mellett is lehet iskolát csinálni... tavaly augusztusban szakítottunk, mert nem tudta akar-e gyereket. egy hónap külön lét után azt mondta, döntött, akar.

azóta havonta egyszer felhozom neki hogy nagyon szeretnék már babát. de a válasz rá csak annyi, oké majd lesz, de még ez, de még az, stb.

én úgy érzem nem beszélünk meg olyan időpontot, ami mindkettőnknek jó, mert nem működik köztünk rendesen a kommunikáció. és ezért én mindig úgy érzem, hogy csak várok a semmire. és 28 éves vagyok.

mindig veszekedés lesz ha felhozom. mert hogy én erőszakos vagyok... :( már nem tudom mit csináljak.


2017. ápr. 6. 11:36
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem akar veled sem házasságot, sem gyereket, de nem akarja a szemedbe mondani. Csak hiteget, ámít, hárít. Nagyon sok lányt szívat így a párja. Ez a férfi nem akar családot, de nem fogja neked megmondani, mert akkor elhagynád. Nem szeret téged, csak ingyen puncikának tart. Hagyd ott és keress egy normális, korrekt férfit.
2017. ápr. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
de azt nem hinném hogy nem szeret... a múltkor azt mondta, hogy mennyire szeret, és hogy bármit megtenne értem, hogy boldog legyek. ezt csak úgy magától :( vagy ez is hazugság?
2017. ápr. 6. 12:20
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos igazat adok a másik hozzászólóval. Ha szeretne, akkor már a szeme előtt lebegne, h anya lehess. Hozd fel utoljára a témát és állítsd döntés elé. Mondd meg, h te szeretnél anya lenni és ha ő ezt nem tudja neked megadni akkor új vizekre evezel, hogy neked is lehessen családod! Szereted... MÉG! Majd 2-3 év után ha megunod a folyamatos visszautasítást, akkor elmúlik ez az érzés, de a biológiai órád egyre csak ketyegni fog. Férfi még akár 45 évesen is képes gyereket nemzeni, de a nő már ilyen idős korban nem biztos, h teherbe esik, vagy ha mégis, akkor kockázatos, h a baba 100%-os egészségnek fog-e örvendeni... Szóval először magadban tisztázd a helyzetet. Nem ő az egyetlen férfi és szerintem különbet is találnál, aki ráadásul nem csak magára gondol...
2017. ápr. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Azt mondta, hogy szeret és bármit megtenne érted? De azért családot alapítani nem akar veled. Ne a szavaira figyelj, hanem a tetteire. A diplomád után is mindig lesz kifogása, mi változna két év után? Tényleg nem akarlak megbántani, átérzem a fájdalmadat, de sajnos szembesülnöd kell vele, hogy egy ganajjal élsz, aki nem akar tőled gyereket. Azért ideges ha felhozod a témát, mert gyáva a szemedbe mondani.


Ha meg mégis az van, hogy fél a gyerektől, akkor meg mi fenének vagy még egy majdnem negyvenéves kisfiú mellett? Egyszer akar gyereket, egy hónap múlva meg már nem? Milyen infantilis, idióta viselkedés ez? Okos kis p.csike ez, az orrodnál fogva tud vezetni, elég ha csak kitátja a száját és azt mondja neked, hogy szeret. Neki mindig lesz majd, meg majd, meg ezután, meg azután. Világosan az értésedre adja, hogy nem akar gyereket, de te nem a cirkuszolásának hiszel, hanem a szavainak. Az én környezetemben legalább nyolc hozzád hasonló lányt ismerek, akik ilyen kapcsolatban élnek 4-6-8 éve, mindig csak a majdozás megy a hapsi részéről, ők meg szépen átcsusszantak a harmincon. A legjobb éveiket pazarolják az ilyen alakokra.

2017. ápr. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

na most ez a beszélgetés zajlott le köztünk:

mondtam neki, hogy bizalmatlan vagyok, ő azt mondja szeret, és megtenne mindent, de a tetteiben nem ezt látom:

ő: - csak egyet kellene megjegyezned,hogy nem itt és nem munkaidőben

ennyi

én: -nem csak erről az egy esetről beszélek

ő: mindegy, én igen

én: - jó, mindegy

csak jó lenne azt látni, hogy a szavaid megegyeznek a tetteiddel is

ö: de te nem hiszel n ekem

te mondtad

neked vannak bizalmi problémáid

én: -mert a viselkedésed nem tükrözi amit mondasz

ő: - jó

látom,teljesen felesleges vitázni

hagyjuk abba



most ki a hülye? :D nem érti hogy miről beszélek? vagy direkt full hülyének tetteti magát...

2017. ápr. 6. 13:01
 16/19 anonim ***** válasza:
58%
Tudod ki a hü.lye?? Te...egy iszonyat buta nő vagy...és ostoba ha gyereket szülsz neki. Elmondjam mi lesz akkor??? Vagy lelép mert ő nem is akarta, vagy veled marad de sose lesz otthon, éli az életét, amit veled ugye nem tud. Te meg ide jössz a gyakorira hasonló f.aszságokat kérdezni, hogy mitévő legyél....persze lépni nem tudsz mert a sulit még be se fejezted és amúgy is gyesen vagy, nincs pénzed stb. Aztán cseszheted. Szép kilátások, gratulálok. Jaj most jut eszembe, hisz szeret, hát akkor sok boldogságot.....
2017. ápr. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
60%
Kérdező! Miért kerteltél és utalgattál? Vagy eddig is mindig ezt csináltad? Most ebben a beszélgetésben szinte letoltad azért, mert ő nem érti, h te most miről beszélsz és nincs ideje gondolatolvasósat játszani. Érthető! Napközben ha elfoglalt, akkor vagy kerek-perec elmondod neki, h mi bánt vagy ne utalgass, h "igen, mint minden másban amit eddig mondtál". Sok minden mond az ember. Honnan tudná, h te éppen most mire gondolsz? A kommunikáció sem működik köztetek, szóval szerintem nem csak a gyerek témát, de a kapcsolatot is hanyagoljátok és keressetek mást
2017. ápr. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Hát érdekes dolgok ezek. Én 27 éves vagyok, most fejezem be a mestert.2,5 éve vagyunk együtt és decemberben döntöttük el, hogy jöhet a gyerek. Azóta persze még nem estem teherbe. Hány éves a párod ?

Elhiszem, hogy így érzel, rettenetesen tud fájni, hogyha nincs olyan akinek szülhetnél. Nem egyeznek a terveitek. Gondolj bele, hogy ha még most kilépsz lehet fél éven belül találsz olyat, akivel lehet gyereked.

Én 25 évesen léptem ki egy 4 éves kapcsolatból, mert érzelmileg nem volt meg amire vágytam. Fogtam magam, elmentem dolgozni , mert az első diplomám akkor szereztem. Fél éven belül megtaláltam a párom. Kényelemből sem érdemes senkivel sem együtt maradni.

2017. ápr. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Ignis Subdialis ***** válasza:

Sajnos tényleg úgy tűnik, hogy a "semmire" vársz. Nehéz lesz meghoznod a döntést, hogy elhagyd, hiszen szereted és látszik, hogy szeretnél hinni benne, hogy Ő igazat beszél és tényleg úgy érez, pedig nem. Lehet, hogy Ő elhiszi magának amiket állít, vagyis nem önszántából csap be Téged, de ettől még önátverésről van szó: nem tud szembenézni a saját görcseivel, ezért megpróbálja elkerülni az egyenes beszédet és inkább rád hárítja a felelősséget ilyen felszínes kifogásokkal, hogy rossz időben szólítod meg, vagy hibáztat, hogy elégedetlenkedsz. Ha tényleg megtenne érted mindent, ha tényleg annyira szeret, ha tényleg tisztel és értékel, ha tényleg a Barátod, akkor nincs jó vagy rossz idő a beszélgetésre, de ha van is alkalmatlan idő, utána az első dolga lenne, hogy ő maga kezdeményezze azt, nem csak folyton kihúzza magát alóla és aztán "elfelejti".

Van az a szólás, hogy szülni és meghalni sosem jön el a megfelelő idő, az emberek mindig fel akarnak készülni az aktuális trendek szerint "legjobban" a gyerekvállalásra, de a gyakorlat azt mutatja, hogy teljesen fölösleges, nappali tagozat mellett, mérnöki vagy orvosi tanulmányok mellett is lehet szülni, lehet diplomát szerezni, albérletben is lehet boldog családi életet élni stb. Rá kell ébredni, hogy ezek sajnos csak üres kifogások, neki könnyebb, ha Rád háríthatja saját gyengeségének, zavarodottságának felelősségét és így megőrizheti önmagáról az erős, támogató férfi képét. Az ilyen önámítás azonban intő jel, ha ez a gyakorlata ebben a kérdésben, másban is valószínűleg hajlik ilyenre és elég nehéz úgy együttműködni valakivel párkapcsolatban, ha nem lát rá minimálisan önmagára és nem tudja felvállalni a gyengeségeit, ez a későbbiekben is problémák forrása lehet és más kérdésekben is könnyen ilyen helyzetben találhatod magad, hogy süket fülekhez szólsz és Te leszel a hibás.

Ha attól félsz, hogy ha most elhagyod, akkor még mennyi idő amíg újra találsz valakit és kicsúszol az időből satöbbi satöbbi, szerintem ezt a "kicsúszol az időből" mantrát ne vedd be, tíz év múlva talán nagyobb relevanciája lenne, most fölösleges ezzel stresszelned magad, de tényleg. Ezen kívül ha nem csak a saját érdekeid, de a babáét is nézed, neki az lenne a legjobb, ha egy olyan kapcsolatba születne, ahol a szülei között szeretet, megértés, összhang van és osztatlan örömmel várják őt. És hidd el, számára megéri várni erre még pár évet.

2017. ápr. 9. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!