Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kedves vegetáriánusok, vegánok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kedves vegetáriánusok, vegánok! Nektek párválasztásnál szempont hogy az illető szintén vega/vegán legyen?

Figyelt kérdés

Van egy új barátnőm, pár hónapja vagyunk együtt. Igazából minden tökéletes, nagyon jól kijövünk, egy kisebb probléma van. Ő vegán, ami tök rendben van, de folyamatosan rágja a fülemet hogy legyek én is az, én viszont nem akarok az lenni. Mondogatja hogy elfogad így is de mindig szeretett volna olyan társat aki osztozik ebben a dologban, főleg később, összeköltözés, étterembe járás esetén megkönnyítené a dolgokat.


Arra lennék kíváncsi hogy ez mennyire általános jelenség. Csak az én csajom ilyen, vagy a vegáknál és vegánoknál megszokott dolog hogy ez alapján (is) választanak párt?



2017. ápr. 7. 10:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%
Nem normàlis. Én is vegán vagyok és még senkit sem akartam áttéríteni főleg nem a páromat. Ha úgy döntene hogy tetszik neki az életmódom és vegán akarna lenni örülnék és segítenék neki de nem rágnám a fülét.
2017. ápr. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
79%
Most még nem késő: fejezd be ezt a dolgot!
2017. ápr. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
85%
Nem szempont.
2017. ápr. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Az nem zavar hogy megpróbál meggyőzni, csak tartok tőle kicsit hogy annyira fontos ez neki hogy válóok lesz. Remélem ő is olyan lazán veszi ezt mint az egyes és a hármas válaszoló :)

2017. ápr. 7. 11:31
 5/18 anonim ***** válasza:
50%
Most hagyd ott amìg nem kèső! Ha màr most erősködik, milyen lesz kèsőbb? Ha gyerek lesz mondjuk? Nekem is volt vega baràtnőm, ott is hagytam, mert nyomatta a sza* dumàjàt.
2017. ápr. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
63%

Nos, amikor összejöttem a párommal, én vega voltam, ők pedig húst ettek hússal. Személy szerint eszembe sem volt problémázni rajta, amúgyis nem tartom jónak, ha valaki belebeszél más étkezésébe. OK, egy szintig rendben van, tuti előadtam neki az ipari állatkínzással kapcsolatos gondolataimat (idegennel nem beszélek ilyenről, de a párom mindent kap, ami a fejemben van :D) s nyilván zavarna, ha egészségtelenül enne... De az sosem vezet eredményre, ha valaki meg akarja szabni, mit egyen a másik, főleg, ha valaki szerint Egy Igaz Út létezik, ő csinálja jól, mindenki más helikopter. Ez bigottság és alaposan hibás, mások vagyunk.


Amúgy szerencsére vega lett, utána pedig mindketten ráálltunk az évi 0-pár alkalomra (s persze minden állati terméknél számít, hogy milyen), ami határozottan megkönnyíti a közös életet, már praktikus szempontból.

De amúgysem állna közénk az ilyesmi.


Rengeteg esetről hallottam már, amikor a pár egyik fele vega volt, a másik nagyon nem és probléma nélkül elvoltak.

Sokfélék a vegák. Az egyik akár főz is húst a családjának (ez nekem elég fura, mivel ez nekem kizárt s nem is vagyok vega), a másik háborút indít a húsevés ellen (mondjuk ha nem vegán, akkor kicsit gyenge lábakon áll a dolog, legalábbis, ha bolti tejterméket vagy ketreces tojást eszik)...

S persze van intoleráns ember, aki mindenkire rá akarja erőltetni a saját étkezését, ezt értem a legkevésbé, miért fáj neki az, ha én máshogy eszem? De fáj. Vadidegenek kiakadtak már attól, hogy eszem-e húst vagy gabonát...


A vegánok valószínűleg durvábbak e téren. Eleve több bigott lehet köztük, eleve komolyabban veszik az eleve szigorúbb étrendjüket, szóval ez nekem logikus... De praktikus okokból is nehéz lehet egy vegán és egy mindennapi húsevő étkezésének összehozása... De ehhez nem értek, csak gondolom. Jó, megoldható, mint bármi, de aki kevésbé hajlandó rá, azt felborzolhatja a folyamatos "ellentét"...


De a vegák és a vegánok is emberek. Van köztük ilyen is, olyan is. De őszintén szólva meg tudom érteni, hogy akit mélységesen felháborít az, amit az ember a haszonállatokkal tesz, az képtelen ezt félretenni s mosolyogva nézni, ahogy más húst eszik. De van, aki képes rá, egy sima vega pedig főleg nem veszi ilyen komolyan a dolgokat, legalábbis sokszor nem.


Bocs, kissé belemerültem.

Nos, kérdező, te leírtad, hogy neki ott vannak a kis vágyai s folyamatosan macerál. Ez nem biztató, finoman szólva. "Mindig szeretett volna olyan társat" - ajajj. A kis álomvilágához akar átformálni téged, márpedig ez nem szokott működni. El kellene fogadnia inkább, ez a helyes út. Ebben-abban változhat az ember, de ennek megvannak a határai s nem szabad elvárni vagy arra alapozni. Egy könyvben olvastam egy lányról, aki pontozta a fiúját és évekig várt, hogy elég magas pontszámot érjen el, ami elég a házassághoz. Nem történt meg a dolog. Kicsit ilyen ízű nekem a fenti - DE én csak a leírást olvastam, nyilván te éled az életed, te látod, milyen is ő, a kiragadott elemeken túlmutatóan...


Étteremnél nem értem a problémát. Te rendeled ezt, ő azt. Ma azért nem nehéz olyan helyet találni, ahol egy vegán is talál a kedvére valót. Illetve - egy húst is evő simán tud vegán ételt is enni néha, szerintem a többség gyakran meg is teszi :) Akkor van a legnagyobb gond, ha a pár egyik fele ilyen (nem különösebben elfogadó) vegán, a másik pedig húst eszik hússal. Na, az nehezebb, de még az is megoldható.

Mi már nehezen tudnánk étterembe menni a párommal (hacsak fel nem adom az életmódom pár fontos elemét egy időre... illetve mindig opció, hogy én nem igazán eszem semmit ott, nem gond az sem, inni azért még lehet vagy egy salátát enni), de őszintén szólva ez sosem motiválna abban, hogy együtt maradjak-e vele.


Nem jó mindenkinek a veganizmus, ezt szerintem érdemes lenne megtanulnia. Hátha te segítesz neki benne. Túl sok vegánnak találkoztam már a neten, aki szerint ez az egyetlen tökéletes étrend, életmód. Nyersvegánokkal is, akik szerint ez az egyetlen tökéletes étrend s aki normális, így él... Nos, nem. Még az is lehet, hogy valakinek fizikailag megfelel, de lelkileg nem, nem praktikus neki ésatöbbi. De van, akinek fizikailag sem jó.


Összetett dolog ez.

2017. ápr. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
96%
Én később lettem vegan, minthogy megtaláltam volna az igazit... de sosem zavart, hogy ő nem vegan... szoktam én főzni, szóval akkor együtt eszünk.. meg szoktunk vegan kajáldákba is járni... nem kell ahhoz vegannak lenni, hogy vegan étterembe menjen valaki...
2017. ápr. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
7%
Az ilyen trollokkal meg ne törődj... az ilyen kérdéseknél hirtelen mindenki szakértője lesz a vegánok pszichológiájának...
2017. ápr. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
97%
Én etikai vegán vagyok, és a barátnőd is úgy hangzik :-) amit meg kell érteni, hogy ez teljesen más, mit a nem kedvelem a húst/ nincs szívem megölni az állatokat típusú vegaság. A lényege az az erkölcsi álláspont, hogy az állatokat használni (húst/ tejet/ tojást stb.. fogyasztani, bőrcipőt hordani vagy állatkertbe járni...) helytelen és kegyetlen dolog. Ez az álláspont nem változik egykönnyen, és igen, én is úgy állnék hozzá, ahogy ő (szerencsére nem kell, a párom vegetáriánus, majdnem teljesen növénYi étrenden). Szóval ha ez téged zavar, akkor mindenképp beszéljetek róla, mert neki valószínűleg tényleg gond " normál" étterembe járni, húst főzni neked vagy a leendő gyerekeiteknek, és ilYenek.
2017. ápr. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

# 10


Igen, így van. Engem nem zavar hogy "jó útra" akar téríteni, csak tartok tőle hogy ha nem sikerül akkor mást keres.



Gondolkoztam a dolgon, igazából megtehetném hogy nem eszem húst, kibírnám, de őszintén szólva soha nem akartam olyan fickó lenni akit ilyen szinten betör az asszony. Tudom hogy nagyon boldoggá tenném ha áttérnék erre az életmódra, így nézve nem lenne olyan nagy áldozat, de mi van ha legközelebb a ruháim, a barátaim, a munkám stb. nem tetszik neki? Úgy érzem hogy ebben a dologban ellenállónak kell lennem hogy megmutassam hogy nem egy formálandó agyagtömb vagyok hanem egy felnőtt ember.


Többen írtátok a gyerek kérdést.. Nekem azzal nem lenne bajom ha nem főzne húst neki. Baromi változatosan, egészségesen étkezik a barátnőm, számolja a fehérje-, szénhidrát- és zsírbevitelt, nagyon sokféle zöldséget használ. Nem gondolom hogy feltétlenül szükséges a rántott hús meg a pörkölt egy gyerek egészséges fejlődéséhez. Pár éves kora után meg úgyis lesz saját akarata, egy iskolás gyereknek már nem lehet megtiltani hogy húst egyen ha akar.

2017. ápr. 7. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!