Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kedves vegetáriánusok, vegánok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kedves vegetáriánusok, vegánok! Nektek párválasztásnál szempont hogy az illető szintén vega/vegán legyen?

Figyelt kérdés

Van egy új barátnőm, pár hónapja vagyunk együtt. Igazából minden tökéletes, nagyon jól kijövünk, egy kisebb probléma van. Ő vegán, ami tök rendben van, de folyamatosan rágja a fülemet hogy legyek én is az, én viszont nem akarok az lenni. Mondogatja hogy elfogad így is de mindig szeretett volna olyan társat aki osztozik ebben a dologban, főleg később, összeköltözés, étterembe járás esetén megkönnyítené a dolgokat.


Arra lennék kíváncsi hogy ez mennyire általános jelenség. Csak az én csajom ilyen, vagy a vegáknál és vegánoknál megszokott dolog hogy ez alapján (is) választanak párt?



2017. ápr. 7. 10:35
1 2
 11/18 anonim válasza:
19%
Nálam se szempont, de azért néha elhintek információkat, hogy hátha átgondolja a dolgokat. Pl. Ha kefirt eszik akkor odahintem, hogy örülök, hogy finom, de ezért egy kisbocit elvettek az anyukájától
2017. ápr. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
66%

Nekem nem volt fontos, de a nyitottság igen. Mivel nem főzök és nem is vásárolok húst soha és a gyermekeimet is szeretném így nevelni. A férjemnek ez nem akadály, igaz ő néha fogyaszt húst.

Ha a gyerekek később húst akarnak fogyasztani az sem gond (nagyszülőknél így is megkóstolhatják), de nem én fogom megvenni és elkészíteni. De abban megegyeztünk hogy megpróbáljuk az én értékrendemet továbbadni.

2017. ápr. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
# 12 Na mondjuk ez elég aljas.
2017. ápr. 7. 23:12
 14/18 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Én 12 éve vagyok vegetáriánus, 9 éves korom óta, szóval jóval előbb hagytam abba a húsfogyasztást, minthogy megismertem volna a vőlegényem. Addigra már tisztában voltam vele, hogy felesleges prédikálni olyanoknak akik szeretik a húst, csak szükségtelen konfliktust okozok, meg hát hogyan várjam el, hogy az én étkezéssel kapcsolatos nézeteimet elfogadják, ha én kritizálok másokat.

Szóval soha egy rossz szót nem szóltam azzal kapcsolatban, hogy Ő mit eszik, pedig aztán tipikusan ezeket a jó magyaros, húsos-zsíros dolgokat szerette, szerintem leginkább azért, mert az édesanyja főztjén nőtt fel, aki ilyen ételeket készített, illetve ezeket tudta jól elkészíteni, a zöldséges dolgokat nem igazán.


Kb egy éve voltunk együtt, mikor elkezdte megszeretni a zöldségeket, és büszkén mondhatom, hogy ma már szinte bármilyen zöldséget megeszik és nagyon kevés húst fogyaszt, évi pár alkalom, pedig sosem mondtam neki, hogy ne egyen husit, sőt, el is készítettem neki mindig is. Én ennek nem azért örülök, mert "megtérítettem", vagy bármi ilyesmi, hanem mert ezzel sokat tesz az egészségéért. Nem zavarna, ha enne húst többször, de így azért egyszerűbb összehangolni, hogy mit főzzek, hol együnk, stb.


Szerintem a barátnőd hozzáállása kicsit szélsőséges, még én sem nagyon tudnám elviselni, biztos engem is leszólna, hogy nem elég csak a hús elhagyása, tejet-tojást sem kellene enni. Én a helyedben nyitnék az új ízekre, kipróbálnék vegán fogásokat, főzőcskézhettek közösen, de ha nem érti meg és ezzel szekál állandóan, akkor nagyon határozottan leállítanám. A te tested, te döntöd el, mit raksz bele :)

2017. ápr. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
13%

"Nekem azzal nem lenne bajom ha nem főzne húst neki."

Az ember mindenevő lény. Jelenleg az a természetes, hogy eszünk állati és növényi eredetű táplálékot is. Az evolúció nincs felkészülve és nem is foglakozik az emberek erkölcsi hozzáállásával. A gyereknek a természetes, azaz változatos étrend szükséges.

Kulcsfontosságú a csecsemők (de kisgyerekek számára is) a B12 vitamin, D vitamin, vas, cink, és kalcium.

Az agy egészséges fejlődéséhez ezekre igen nagy szüksége van. Nem megfelelő táplálás visszamaradt agyi fejlődést, és rendellenességet okozhat, ahogy a szervezet fejlődése is elmaradhat a normálistól.


[link]

2017. ápr. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
82%

,, Nálam se szempont, de azért néha elhintek információkat, hogy hátha átgondolja a dolgokat. Pl. Ha kefirt eszik akkor odahintem, hogy örülök, hogy finom, de ezért egy kisbocit elvettek az anyukájától "


Így nem a tejtermékektől riasztod el, hanem magadtól.

2017. ápr. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem se szempont. Amíg nem kezd el gúnyolni és kiröhögni valaki addig én se fogok beleszólni abba, hogy mit eszik. Nem volt mêg párom, de a szüleimmek ha vega/vegán kaját főzök akkor általában kiröhögnek. Lehet azért, mert még csak pár hónapja tértem át erre. Mindenesetre csak annyit várnék el a páromtól, hogy fogadja el, hogy ha főzök akkor abban nem lesz hús. Szóljon előre hogy egy adagot főzzek ha nem akar enni és semmiképp se bántson és gúnyoljon emiatt.

17/l

2017. ápr. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
56%
Nekem fontos volt, mert a gyerekeimet is így szeretném nevelni.
2017. ápr. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!