Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Minden kapcsolat egy idő után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Minden kapcsolat egy idő után ellaposodik, már csak megszokás lesz, nem érzünk úgy a párunk iránt?

Figyelt kérdés

Törvényszerű hogy 10-12 év után már a kapcsolat csak megszokásnak érzem, már nem úgy, szeretem a páromat, inkább csak praktikum, meg kötelesség?


Kár azzal áltatnom magamat hogy mással jobb lenne?

Persze az első pár év izgalmas meg új lenne, de nagy eséllyel ott is lesznek gondok viták, és lehet nem is tudjuk addig hozni mint most...



2017. ápr. 9. 09:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Sajnos ez így van.Akár bevalljuk, akár nem.

L

2017. ápr. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez ilyen. Hogy meddig tart az izgalom, az a két emberen múlik.
2017. ápr. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nőj fel, és tudatosítsd magadban, hogy a saját érzéseidért te vagy a felelős. Persze, lehet próbálkozni mással, de neki is ugyanolyan büdös a lába. Ha egyébként más problémátok nincs, akkor azzal kéne foglalkoznotok, hogyan dobjátok fel a kapcsolatotokat, ha már felmerült rá az igény. Persze, hogy nem olyan izgalmas amit már megismertél. Ha a hullámvasút visz a munkahelyedre minden nap 10 éven keresztül, fizetnél érte egy vidámparkban ? Ugye, hogy nem :) Üljetek le, beszéljétek meg, biztos vagyok abban, hogy meg fogjátok oldani ahogy a 12 év alatt eddig is megoldottatok mindent.

30/f

2017. ápr. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Normális esetben 20 év után is ugyanúgy szeretik egymást az emberek... nyilván a szerelem elmúlik, de a szeretet ami ezután kialakul sokkal erősebb és mélyebb. Legalábbis ennek így kellene lennie. Viszont sok esetben ellaposodik a kapcsolat és csak megszokás lesz.


Én amikor észleltem magamon ezeket a "jeleket", akkor programokat találtam ki...pl.beiktattuk havonta 1x az étteremben vacsizást, a kirándulást vagy a sétákat, új helyek felfedezését stb.


Sajnos sok esetben mindkét fél carik bele a kapcsolatba és nem tesznek semmit az ellaposodás ellen, pedig kellene. Hiába keresnél mást, azzal is csak max 3 évig lenne új és izgalmas minden. Tenni kell a kapcsolatért mindkét félnek.

2017. ápr. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Csak az a baj hogy az első kapcsolatom, és folyton azon agyalok hogy jobb lenne-e mással, és inkább most kéne lépni, mint tovább húzni, attól függetlenül hogy hitel+gyerek van...


Igen, most jön a köpködés (minek ilyennek gyerek blablabla) bocsánat, legnagyobb hibám hogy rohadt kitartó vagyok és előrébb próbáltam helyezni a közös életünket mint az egyéni boldogságomat!

2017. ápr. 9. 10:39
 6/7 anonim ***** válasza:

Meg kell találnotok a kompromisszumos vagy akár konszenzusos megoldást, ahol az egyéni és közös érdekek is teljesülnek.


Esetleg nem monogám kapcsolat?

2017. ápr. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy igazán jó kapcsolatban nem múlik el a szerelem. Viszont ahhoz nagy szerencse kell, hogy ilyet találjon valaki. Nagy eséllyel a következő párod is ugyanolyan "unalmas" lenne ha elmúlt a rozsaszin köd. Én még 10 év után is szerelemes vagyok a férjembe. De sajnos úgy látom ez ritka.
2017. ápr. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!