Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyire képzelhető el jó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire képzelhető el jó kapcsolat egy félénk, visszahúzódó férfi és egy dominánsabb nő között?

Figyelt kérdés

Vajon okoz gondot a két fél eltérő személyisége, vagy az ellentétek vonzzák egymást?

Ahol a pasi a nyitottabb, és a nő a visszahúzódóbb, ott nyilvánvalóan kevesebb a gond, hiszen a férfi-dominanciájú kapcsolatoknak több évezredes hagyománya van.

De milyen egy olyan kapcsolat (tudom, nem valami gyakori), ahol a nő a nyitottabb, és ő kezdeményez?



2017. ápr. 11. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

Max. 2 év amíg a szerelem tart.

Utána úgyis ki fog kukázni

2017. ápr. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Ennek is évezredes hagyománya van. A (valóban) domináns nők kizárólag ilyen férfiakra vadásznak, aki mellett a saját kényük-kedvük szerint rendezhetik be az életüket úgy, hogy még egy engedelmes szolgálójuk is van. Szóval abszolút működik, csak éppen a férfi ebben sosem lesz boldog igazán.
2017. ápr. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Szergej55 ***** válasza:
48%
2-esnél az igazság, nem is kíván több szót.
2017. ápr. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mikőzben egy ilyen szituban, fordított helyzeten a nő boldog lenne?
2017. ápr. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%

Mondjuk érdekelne ez mit jelent? Nehezen kezdeményez kapcsolatot másokkal, de azért el lehet vinni emberek közé és képes válaszolni a hozzá intézett kérdésekre? Ráhagyja a nőre a számára lényegtelen döntéseket, pl milyen színű legyen a csempe, de azért van véleménye, saját gondolatai, ízlése?


Mert én dominánsabbnak tartom magam, de semmi gondom nincs egy olyan férfival aki mondjuk velem normálisan, férfiasan viselkedik, épp csak inkább én döntök a nagyobb kérdésekben, mert neki nem releváns. De ha fogni kell a kezét, és nem meri felhívni az orvost, mert "fél", de közben otthon haldoklik, azt elég visszataszítónak tartom. Tehát ha csak csendes, de nem életképtelen akkor oké.


Mondjuk őszintén szólva, ilyen pasival még nem találkoztam, aki azt hitte a csendessége a gond, általában egy beszari szerencsétlenség volt, aki képtelen volt önállóan az életre.

2017. ápr. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon jól kiegészítenék egymást, de a domináns nők is férfias valakire vágynak, nem félénkre. Az ilyen férfiakat inkább megtartják barátnak.
2017. ápr. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem itt több fogalom keveredik őssze:

1. Nyitott

2. Domináns

3. Bevállalós

bár szerintem a kapcsolatokon belül nem érvényesül annyira a férfi dominancia.


Mivel sok mérnök ismerősöm van, ezért nálunk a párkapcsolatok többségében a nők a nyitottabbak, van olyan ismerősöm, aki helyett jóformán a barátnője beszél mindig. Tehát szerintem nem gond, ha a nő nyitottabb.


Szintén több párkapcsolatban látom, hogy a férfiak sokkal alkalmazkodóbbak a hétköznapi helyzetekben. Pl. nem érdekli őket, hogy mit eszünk vacsorára, hova megyünk az ismerősökkel hánykor induljunk a közös nyaralásra, és ilyen kapcsolatokban gyakran marad a nőkre a döntések meghozásának nagy része. A férfiak csak akkor akadnak ki, ha a nagy szervezésben a tyúkszemükre lépnek. Pl. elfelejted, hogy ő szeretne menni úszni. Ezek a kapcsolatok azért tudnak jól működni, mert ha nem piszkálod a férfiakat a számára fontos dolgok miatt, akkor elkerülted a konfliktusokat. (Nálunk az egész családomban ez a módszer működik, elég hatékonyan.)


Bevállalás: Ő a nyitottabb, és ő kezdeményez. Szerintem, ha nem csak egy fél van aki érdeklődik a másik iránt, akkor működhet a kapcsolat. Mondjuk az fontos, hogy mind a két fél fontosnak érezze magát a kapcsolatban. Ha azonban ez sikerül, akkor szerintem mindegy, hogy ki kezdeményez.

2017. ápr. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!