Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Voltál már együtt borderline-o...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Voltál már együtt borderline-ossal?

Figyelt kérdés

Aki nem tudja, mi ez, tegye meg azt a szívességet, hogy használja a Google-t. :)


A pszichiáterem azt mondta, nem meri kimondani, hogy van ilyen problémám, mert nem minden tünetet produkálok, vagyis nem diagnosztizáltak vele. Bebeszélni sem akarom magamnak, ezért kérdezek itt: az a baj, hogy egyik napról a másikra változik a hozzáállásom a kapcsolatomhoz. Egyszer gyűlölöm, utálom, a legkisebb dologgal is felidegesít, és a szakításon agyalok, aztán másnap nem értem az előző napi érzéseimet, hiszen nagyon szeretem őt. Leggyakrabban normális vagyok, de valamiért labilisnak érzem magam, ingadozik a hangulatom, mintha hullámvasúton ülnék.


Volt innen együtt valaki ilyen személlyel? Szakítottatok? Vagy csak túlmisztifikálom a helyzetet, és ilyen egy átlagos kapcsolat? Én nem így érzem. Ez az első komoly kapcsolatom.


2017. ápr. 11. 16:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
Ezt hisztinek hivjak, nem betegsegnek.
2017. ápr. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok,nem diagnosztizálták igaz,de sok lelki bántalmazáson vagyok túl,rossz családi körülmények miatt stb.8éve komoly kapcsolatban élek,elejében indulatosabb voltam volt mindenféle érzelmi kitörés,egyszet boldog akartam lenni másik pillanatban ugy kellett összerakni,férjem is hol nagyon szerettem hol utáltam.Azért meg kell hagyni nagyon kitarto volt és még mindig az,tudja miken mentem keresztül és mindig türelmes probált lenni velem. Az utobbi pár évben kevesebb a veszekedés,én is jobban lenyugodtam.Ha valami miatt ideges vagyok probálok félrevonulni,hogy ne máson töltsem ki a dühöm.Olykor nagyon nehéz kontrolálni magam,de muszáj.Ha elkezdtél járni szakemberhez ne hagyd félbe a kezelést.Ugy tudom akinek ilyen betegsége van pár év után enyhülhetnek a tünetek és el is mulhatnak.
2017. ápr. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
15%
Kérdező, a borderline-t idővel sokan kinövik, tudtad? Legyél jelen a kapcsolatodban, ne a borderline után olvasgass.
2017. ápr. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

Ahhoz, hogy valaki ilyen kapcsolatban benne maradjon, magának is egy kicsit (vagy nagyon) lelki sérültnek kell lennie. De úgy működhet, látok ilyet a környezetemben. Az én border kapcsolatom pár hónapig tartott és felőrölt, kiléptem hamar.

Én azt javaslom, hogy járt pszichológushoz, mélylélektani terápiára, sokat segít. Illetve maga a párkapcsolat is segít az esetek egy részében (de erre önmagában nem érdemes alapozni).

2017. ápr. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

2: mintha szóról szóra rólam írtál volna. :) a barátom már tudja, hogy ha "olyan" hangulatban vagyok, akkor békén kell hagynia. Ha mégis rákényszerülök a kommunikációra a legrosszabb állapotomban, akkor sem bántom, csak rideg vagyok, de belül felrobbanok. A csúcsponton ez átfordul önutálatba, kisírom magam és helyre jövök. Ez a menetrend.


Nyár óta nem kezeltek, de várólistán vagyok. Akár border ez, akár nem, sokkal rosszabb a szocfóbiámnál. :(

2017. ápr. 11. 17:11
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Sok Bl-st ismerek

Tekintve h apolono vagyok.

Akiknel enyhe azokkal semmi problema ha jarnak a pszicholohushoz


Az aki viszont alapbol egy kotsog szemelyiseg es meg van ez is nala, az elviselhetetlen.

Te nem hisuem h az vagy :)

2017. ápr. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%
Voltam. Igazából az első szerelmem ilyen volt; már az elején is voltak érdekes dolgai, de nem kötöttem össze a pontokat. A vége az lett, hogy egy évig padlón voltam lelkileg miatta. Soha többet nem kezdenék borderline-os lánnyal.
2017. ápr. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nehéz lehet meghatározni, mert tényleg nem jön ki, hogy most valaki tényleg beteg, vagy csak szimplán hülye, és szarik magasról a saját szükségleteire (vagy azt sem tudja, hogy mik azok, nem hogy még cselekedjen értük, kezelje őket, időben eltolja stb..). Szóval ez a te egyéni munkád lesz, hogy rájöjj egyértelműen, melyikbe tartozol! :)

(Reméljük az utóbbiba, bárcsak...)


Szóval a helyedben én azért nem bújnék olyan hamar egy betegség árnyékába, főleg ha a szakember sem mond biztosat.


Úgyhogy itt személyiségfejlesztést erőltetném magamon.

Önismereti-önfejlesztő-kommunikációs könyvek terén érdemes keresni, nekem azok segítettek :)

2017. ápr. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szocfóbbal viszont tapasztalatom is van sajnos 😃 arról beszélhetünk bővebben, ha szeretnél.
2017. ápr. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A legrosszabb ***** válasza:
100%
Ahogyan a #7-es hozzászóló is írta, borderline-ban szenvedővel soha többet nem kezdek én sem. Nyilván amikor fülig szerelmes az ember, fel sem tűnik, hogy az agybaj nagy baj, mert született velejárónak, az egyéniségre jellemző tulajdonságnak gondolom, s a pácienst elfogadom az összes létező hibájával együtt olyannak, amilyen. Aztán később, sajnos utólag tisztul már le a kép, hogy egy nem normálissal volt dolgom. Kétszer is sikerült belekóstolnom, hogy milyen egy borderline-ban (meg minden egyéb, többféle pszichopatológiai rendellenességben) szenvedővel együtt élni. Elképesztő módon képesek hatni az érzelmekre, én is szenvedtem miattuk jó másfél-két évet, miután szakítottam velük. A kezdeti jeleket már ismerem, úgyhogy amint a legcsekélyebb, leghalványabb jelét is észlelem, hogy a kiszemelttel valami nagyon nem smafu, ott máris lehúzom a rolót. Fura, mert azóta (durván 5 éve) legalább 2-3 lánynál/nőnél kellett behúzzam a kéziféket köszönhetően a rendhagyó ismertetőjelek kiszimatolásának.
2017. ápr. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!