Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Alkoholista a párom?

Figyelt kérdés

A párom heti szinten többször iszik. Szinte mindennap. Hol csak egy-két sört, hol 1-2-3 felest, hol egy üveg bort, hol amit éppen kedve van inni. Szerinte ez abszolút rendben van, "hát hol van ő még a szabolcsi férfiakhoz képest" (onnan származik, ez ott természetes szerinte), szerintem viszont már bőven kimeríti a kezdődő alkoholizmus fogalmát. Nem függő, ha kell tudja azt mondani hetekre, hogy nem... ugyanakkor szerintem abszolút nem természetes, hogy napi szinten legurítok pár sört, felest, egy üveg bort, vagy bármit.

Baromi sok konfliktusunk van ebből, mert már a családomnak is feltűnt, kérdezgetnek, hogy mindig ennyit iszik-e!?

Szerintem nem normális, a párom meg hülyének néz, hogy mi kivetni való van ebben, hiszen tisztességesen, józanul dolgozik, nem a kocsmában hagyja a fizetését, az meg hogy ő így lazít este, hagy legyen neki "jutalom". Ennyi erővel pedig én se egyek csokit, mert az elhízáshoz, meg cukorbetegséghez vezet... Tagadásban él és ráadásul a közvetlen férfi felmenői között mindenkinek voltak alkohol problémái (nem véletlenül nőtt fel pl. az apukája nélkül), így szerintem jogosan féltem. Mivel én is láttam gyerekkoromban eleget, eszem ágában sincs leélni vele az életemet, ha ez komolyabbra fordul.


Én ezt komolyan nagyon nehezen bírom, úgyhogy most őszintén hozzátok fordulok, mint közvéleményhez. Számotokra ez beleférne egy kapcsolatba? Normálisnak gondoljátok ekkora alkoholmennyiség fogyasztása mondjuk heti 4-5 alkalommal?



2017. ápr. 19. 19:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Persze, hogy az, volt alkeszként pontosan emlékszem erre a fázisra, még tán a dumáim is hasonlóak voltak.

És később se voltam, sohasem tök részeg... ez csak olyan függés, hogy a szesznek üzemanyag jellege van.

Azt kérdezte a kocsmatárs, hogy én hány ÓRÁT bírok ki alkoholmentes vérrel... hát kb az éjszakákat.


Meg hát vannak benne örökletes vonások, minden jel szerint.


"Nem függő, ha kell tudja azt mondani hetekre, hogy nem" - jó, akkor egy hétig ne igyon ha nem megy neki, akkor tedd ki.


Nem is könnyű kiszállni abból, de nekem is az volt a legfontosabb lépés, hogy beláttam, - és akkor volt még egy fél év, hogy a szégyenkezés helyett elhatároztam, hogy akkor ennek véget fogok vetni.

És a siker után meg volt még egy év, amikor majd megevett a fene egy sörért.


Szóval hosszú út, de ha nem is gondolja, hogy rossz felé megy, akkor ne reménykedj semmi jóban

2017. ápr. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Az elmúlt hónapokban az én egészségügyi problémáim miatt speciális diétát írtak elő, amiben azzal tudott segíteni nekem, hogy ő is ugyanazokat ette/itta, amiket én. Tapasztalatból tudom, hogy tud nemet mondani, ugyanis ez idő alatt közel 1,5 hónap simán eltelt úgy, hogy semmit nem ivott, csak egy buli jött közbe, de az ellen nincs kivetni valóm. Én is szeretek szórakozni, szeretek koccintani a barátokkal, ha úgy van, akkor szeretek meginni egy üveg bort este vele, de amit ő csinál, azt már túlzásnak érzem.

Ahogy mások is megfogalmazták iszik (ugyan mértékkel) és tagad (tagadja, hogy ebben bármi kivetni való lenne)... és ez egy tipikus jele annak, hogy baj van, amit ő nem vesz észre, avagy nem akar észrevenni.


Én nem látom annyira tragikusan, hogy azonnal el kellene hagynom. Tegnap komoly fejmosást kapott, mert komolyan nem értem miért jó itthon egymagában meginni egy hét alatt egy üveg pálinkát és amikor látta, hogy abszolút nem poénkodom, nagyon is komolyan gondolom, hogy ez már bizony nem normális, akkor sértődötten elvonult, elgondolkodott, majd 1 óra múlva "előjött" és elmondta, hogy igazam van, igyekszik jobban odafigyelni erre. Persze tudom, hogy ez most csak nekem szól, nem hiszem, hogy világmegváltó gondolatokat ébresztettem benne, de én hiszek abban, hogy a mögöttünk lévő, együtt töltött idő megér annyit, hogy megpróbáljam jobb belátásra bírni. Ha kegyetlenül, akkor kegyetlenül.


Éppen azért, mert én is hoztam elég batyut ezzel kapcsolatban a gyerekkoromból, ezért eszembe sem jutna egy alkoholista férfi mellett leélni az életemet. Ha úgy látom, hogy fölösleges erőlködni vele, akkor lépek.


A legtöbb nőnek egyébként pont ugyanaz a problémája akad ezzel szerintem, mint nekem. Itt van a párom és itt vagyok én. Nekem van egy A véleményem, neki van egy Z. Egymásra vagyunk utalva, együtt élünk, mással nem szívesen beszélek erről. Már-már meggyőz arról, hogy ez igenis normális és nekem kérdést kell feltennem a gyakorin, hogy mások szerint ez valóban normális-e, esetleg tényleg én túlzok-e... Az ember marad és tűr, mert szeret és hisz.

2017. ápr. 20. 17:29
 13/13 anonim ***** válasza:
Elhagytad?
2023. jún. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!