Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogosan érzem úgy, hogy túl...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan érzem úgy, hogy túl jó vagyok a páromhoz?

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok, a párom 38 éves, több mint egy éve vagyunk együtt, nemrég bútoroztunk össze. A párom eddig finoman szólva magasról tett a lakására, amit rendbe tettünk, mikor még oda sem költöztem hozzá. Vettünk új bútorokat, új matracot és ágyat is, kifestettem egyedül, kidekoráltam mindent, kitakarítottam minden apró zegzugot. A főzést bár beosztjuk, én gyakrabban csinálom, sütök is majdnem minden héten, én intézem a bevásárlást és a házimunkát is elvileg beosztjuk, de mégis mindig úgy jön ki, hogy én végzem a nagyobb részét, meg ha én csinálom, akkor az sokkal alaposabb munka és nem unszolásra végzem, hanem magamtól.


Ezen felül járok edzeni, ő nem jár, abbahagyta, azt mondogatja, hogy nincs rá ideje, mert neki a terem messze van a munkahelyétől, pedig van arra egy nem is rossz terem, kezdi elhagyni magát. Szeret, ezt érzem és büszke is rám, viszont én kezdek már beleunni ebbe az egészbe. Mindig én kedveskedek neki főzéssel-sütéssel, de persze én is teljes állásban dolgozom. Mindig én csinálom a házimunka nagy részét, ha egyszer valamit megcsinál, azt egy hétig hangoztatja. Nem voltunk ebben az évben még sehol sem, régebben legalább jártunk színházba, moziba, étterembe. Idén meg semmi. Szóvá tettem neki ezt, de rám támadt, hogy miattam nem megyünk, mert én folyton takarítani akarok. :D

Mit gondoltok erről? Én leültem megbeszélni vele, de csak hárított és bizonygatta, hogy ő sokat csinál meg a házimunkából és szokott nekem apróságokat hozni a boltból (én is szoktam neki). Nekem vannak túl nagy elvárásaim? Vagy csak nekem is tojnom kéne rá és nem takarítani annyit és nem főzni?



2017. ápr. 20. 17:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Én a helyedben átgondolnám ezt az egészet. Vagy tegyen bele ő is ebbe a kapcsolatba vagy szállj ki. Mert ha már most ilyen, akkor mi lesz később? 37F
2017. ápr. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
35%

Hogy jobb vagy-e a párodnál, azt nem tudom. De hogy beképzeltebb, az tuti.

Az igazi szeretetnek pedig nincsenek elvárásai.

2017. ápr. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
29%

Nem szedte le a pókhálót? Kirúgni!

Ránézett a szomszéd(asszony)ra? Kirúgni!

Sörözött munkaidő után a haverjaival? Kirúgni!

Tegnap nem adott jóéjtcsókot? Kirúgni!

Mindenkit azonnal kirúgni!

2017. ápr. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
Elkapattad és elkényelmesedett. Van egy nő mellette aki főz, mos, takarít. Tiszta lakás, tiszta ruha....stb. Beszéljetek erről újból, hogy vegye ki a részét a házimunkából, végülis nem bejárónő vagy.
2017. ápr. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
65%

Házi rabszolga vagy! De mégis, ki tehet erről? Egyedül csakis TE!! Már a legelején tisztázni kellett volna dolgokat és nem a végén, mikor már kész a káosz!

Miért nem csaptál az asztalra az elején és megkérded, hogy segítsen be, mert te nem vagy a házvezető nője?


Egyébként ki milyen rózsát szakít, olyat szagol. Vagy megszoksz, vagy megszöksz!


És mond meg neki, hogy közös háztartásban laktok, tehát neki is 100%-ban ki kell vennie részét mindenből.

2017. ápr. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
A kapcsolatotok - bár még nem tart ott - de afelé halad, hogy cseléd leszel a háznál, és idővel majd érzelmileg is el leszel hanyagolva. A férfiaknak ez viszont nagyon kényelmes, egyrészt mert az érzelmekkel csak a baj van(mondják ők), másfelől pedig főzve, mosva, vasalva van rájuk. Akkorra viszont már annyira bele leszel ragadva a posvány kapcsolatotokba, hogy képtelen leszel meglépni a szakítást. Nem biztos, hogy meg kéne ezt várni.
2017. ápr. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

Engem a házimunkás rész hidegen hagy, mert azt szeretem én megcsinálni,- a főzést is beleértve - mert akkor érzem, hogy rendben vannak a dolgok.

Két dolgozó, gyerektelen embernél, akik csak este vannak otthon és nem 400m2-en laknak, nem kell beleszakadni a takarításba, hétköznap egy főzés összekészítése is negyedóra, a mosógép kimos, a ruhák 80%-át nem kell vasalni, szóval, nem egy nagy durranás az egész.

Míg én ezekkel foglalkozom, a férjem csinálja a fűnyírást, permetezést, esetleg megjavít valamit, vagy elfoglalja magát a saját dolgaival.

Sajnálom, nekem ez így felel meg!

Ami nálatok nekem nem tetszik, az ez:

"Nem voltunk ebben az évben még sehol sem, régebben legalább jártunk színházba, moziba, étterembe. Idén meg semmi. Szóvá tettem neki ezt, de rám támadt, hogy miattam nem megyünk, mert én folyton takarítani akarok. :D "


Ezen kellene változtatni!

Te ne legyél örökké a lakás "seggében", mozduljatok ki, akár barátokkal, vagy barátokhoz, hívjatok embereket, menjetek különböző programokra és akkor normális életetek lesz!

2017. ápr. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
39%
Én láttam valami pszichológia-témájú műsort, beküldtek egy levelet nekik, az volt benne, hogy a csaj panaszkodott, hogy tudja, látja, hogy takarított a pasi, mikor áthívta magához őt ( a csajt) vacsorázni, csakhogy nem jól. És akkor mondta a műsorvezető, hogy a pasiknál az is nagy szó, hogyha kitakarítanak; mert a csaj meg kiborult, hogy nem tiszteli őt eléggé, pedig takarított. Lehet, hogy nekik a lelkük nem erre van berendezkedve, nekik nem nagyon való ezért az ilyesmi; vagy lehet az is, hogy ez csak kialakult, hosssszúúú idők során; na szóval hogy örüljön már, értékelje már a pasit, hogy legalább kitakarított. Talán nem volt elég precíz, de tényleg, foglalkozott vele, fontos volt neki, hogy a csajt tiszta házban fogadja, mert ugyanis tett érte. És lehet, hogy ez a pasiknál nagyon nagy szó, hogy tett érte, és a te pasid pedig büszke a teljesítményére, hogy tényleg milyen ügyesen, lelkiismeretesen kitakarított, hogy rá bírta venni magát egy ilyen kaliberű, nagy feladatra. És te is legyél már rá akkor szerintem büszke; meg hát nem tom, milyen gyakran takarítasz, de lazíthatnál már te is; mert ha ez a rovására megy annak, amit kifogásolsz, hogy nem tudtok sehova elmenni; különben is, ha mondjuk pl fáradt, akkor hagyjad már őt ezzel, ne erőltesd rá, ha nincs kedve elmenni gyúrni. Hát te szereted és elfogadod őt ahogy van, nem? Én amúgy igazából így kívülről külső szemlélőként a leírásod alapján egy boldog párnak látlak benneteket; szerintem inkább örülhetnétek, hogy megtaláltátok egymást, hogyha béke és harmónia van köztetek. :)
2017. ápr. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
53%

OMG :D azt hittem valami horrorsztori lesz ebből.


Bocsi ha túl nyers leszek, bár én is nő vagyok és tudom miről beszélsz, de ezek nem problémák. Most olvasd el ezt az egészet úgy mintha más írta volna. "Beosztjuk ezt is azt is de mindig én csinálok többet. Nem jár edzeni. Ebben az évben még nem mentünk el moziba."


Bár lehet csak irigy vagyok, hogy számodra ezek problémák, én meg múlt héten szakítottam a vőlegényemmel, mert a legjobb barátnőmről bikinis képek vannak a telefonjában hogy legyen mit nézegessen ha elkapja a kangörcs, előttem flörtölt pincérlányokkal akiknek 2000 Ftot hagyott borravalónak, és a szüleimet elhordta minden köcsög parasztnak ok nélkül.


De kinek mi :D


"Szeret, ezt érzem, és büszke rám." Te magad írtad ezt. Nem is értem ennél több minek kell neked. Komolyan irigyellek. De ez nem is jó szó. Inkább sajnálom a pasid. Hogy emiatt te ráuntál. Ne haragudj.

2017. ápr. 21. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Persze utolsó, minden problémánál van még nagyobb probléma, most akkor örüljek, hogy csak ennyi? Akkor valaki meg mondhatná neked, hogy pl. őt terhesen 2 gyerekkel hagyta ott és csalta meg a férje, akkor ő meg örülne annak, ha csak egy kis flört lenne a pincérnővel meg csak fotók a telefonon? Gondolkodj már, vagy ne szólj hozzá.


Egyébként, igenis zavaró, amikor mindketten ugyanannyit dolgoztok, de otthon még te dolgozol többet mindig. Hogy te adsz magadra, a másik meg tojik bele. Hogy már nem jártok sehova, pedig régen jártatok. Nehogy azt gondoljátok, hogy tényleg azért nem voltunk, mert én mindig csak takarítok. :D Mindig hétvégén csinálom meg, összesen maximum 3 óra alatt, és hétköznap meg csak elmosogatok vagy felsöprök és ennyi. Nincs udvar, csak a lakás, tehát neki nincsenek kinti teendői, ezért volna az a normális, hogy beosztjuk. De az nem beosztás, hogy rábólint,aztán mindig talál valami kifogást, hogy miért majd máskor. Ez minden jóérzésű embert zavarna, ha folyton ez történne.

2017. ápr. 21. 10:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!