Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátnőd az exéről ír...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőd az exéről ír blogot, te hogyan reagáltál volna?

Figyelt kérdés

Hàrom éve blogolok. Pont akkor kezdtem el, amikor összejöttem a jelenlegi párommal.


A blogomban az exemről írok és a velem megtörtént dolgokról a múltban. Az első szerelmemről, a sok szenvedésről, tapasztalataimról.


Talán másfél évig nem nyúltam a "történetemhez" és nem folytattam az íràst.


Aztán megint elkezdtem írni a blogot, amikor nagyon unatkoztam.


Biztos sokatokkal előfordult,hogy nem viszonoztàk az érzéseiteket. Te vagy szerelme csak. Mindennél jobban szereted a másikat, Ő viszont ezt nem viszonozza. Érzed a viselkedésén, hogy már nem te vagy a mindene, nem te vagy az első neki. Nincs meg a tűz. Elmúlt. Esetleg többször elutasított már, de te mégis folyamatosan rohansz utána. Amikor pedig eljutsz oda, hogy elengedd, és ő ezt megérzi, akkor újra megpróbál a szikrából forró tüzet csinálni, de ez már nem fog sikerülni neki. Hàt ilyen nem létezik, vagy ha igen, akkor az a tűz a kevés oxigén miatt hamar el fog aludni..

Még egy dolog. Amikor oda kerülünk, hogy el kell engednünk valakit, akkor képesek vagyunk csak a jó dolgokra emlékezni. Ez egy alapvető emberi hiba. De megpróbáltam felidézni, a rossz dolgokat is, a fájdalmak között pár percre tisztán láttam. Emlékeztem azokra a pillanatokra, ami miatt eljutottunk idáig, ami miatt valamelyikünkben belül megingott az egész. Mostanra már nem is tudom kiben volt a "hiba".


Eléggé nagy töréspont volt az életben az a szakítàs, de ennyi idő utàn már mindent sikerült feldolgoznom és csak úgy unaloműzésképpen folytattam az íràst.


A baràtom tudta,hogy blogolok, de több írásom is van és csak azokról tudott.


A pàrom kölcsön kérte a gépemet és az előzményeket sajnos elfelejtettem kitörölni, meg a könyvjelzőkben látható volt az blogom is és rà keresett erre. Bele olvasott és akkor látta,hogy miről is van szó.


A barátom kiakadt rám és szàmonkért.


Azt hiszem azt feltételezi,hogy nem léptem túl az első barátomon. ( Pedig DE! )


Nem tudom mit írhatnék? Elég sokat veszekedtünk ez miatt, aztàn jött az ajtócsapkodás is (részéről)


Este amikor mentem ki a konyhàba làttam,hogy a telefonjàn a blogomat olvasgatja. A baràtom hangosan a hangomat utànozva részleteket emelt ki az íràsomból majd megint veszekedni kezdtünk.


Nagyon zavarja őt,hogy az exemről írtam a blogomban.


Töröltem, de nem sok minden vàltozott. Sőt 😞 a pàrom elnézést kért a viselkedéséért, de sírt. Azt mondta csalódott bennem és basszus..a senkire féltékeny. Tudom,hogy az én hibàm ez, de nem akartam neki fàjdalmat okozni.


Nekem ő a mindenem. Vàgytam arra, hogy valaki tudatosan kiváltsa belőlem azt az érzést, amit eddig egy férfinak sem sikerült kiváltani belőlem. Arra az érzésre vágytam, amikor semmi más nem érdekelt csak az, hogy valamilyen formában örömet szerezzek neki. Ő elérte, hogy tényleg megbolondulásig szerelmes legyek belé és most is így érzek.


Tényleg minden körülötte forog és imàdjuk egymàst, ez viszont most.. 😞


Bocsànatot kértem tőle és megdtuk végre beszélni a dolgokat, elmeséltem neki mindent, részletesebben beszéltem neki a múltban ért sérelmekről és hogy csak megakartam osztani màsokkal a sok sz--sàgomat, de nem érdekel az exem. Mostanra màr elhiszi szerintem, és kibékültünk.


De még mindig bűntudatom van és hülyén hangzik vagy sem, de késztetést érzek, hogy újra és újra bocsàntot kérjek tőle és megnyugtassam.


Nagyon fàj,hogy sírni láttam, ráadàsul azért, mert konkrétan azt hitte,hogy valamiféle kapcsolatban vagyok most is az exemmel és hazudtam neki. De nem! Semmiben sem! És utálom magamat 😞



Amúgy amatőr voltam, 188 olvasóm volt és tényleg csak unaloműzésképp írtam.


Az egyik,hogy ti hogyan reagàltatok volna egy ilyen helyzetben, ha megtudjàtok,hogy a barátnőtök a múltjáról volt első nagy szerelméről írt ?


2. Szerintetem mit tehetnék,hogy ez a rossz érzésem megszűnjön? Nagyon fàj,hogy megbántottam őt.


Férfiak vàlaszàt vàrom!


L


2017. ápr. 22. 10:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok féltékeny típus, de nem esett volna jól, hogy titkolod. Szerintem az lett volna a legjobb, ha már a legelejétől közlöd vele, hogy az exedről írsz, de érzelmi szálak már nem kötnek hozzá. Le is írtad, hogy elfelejtettet az előzményeket törölni, ami nekem arra utal, hogy titkoltad. Ez volt a gond, nem az, hogy kiről írtál.

Szerintem már nem kell semmit sem tenned. Megtudta, bocsánatot kértél, hagyd leülepedni és a jövőben ne titkolózzatok, mert ide vezet. Remélem nem áll közétek ez a kis butaság :) 27/f

2017. ápr. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Amúgy màr minden rendben van köztünk, emiatt nem romlott meg a kapcsolatunk.


😞 csak nekem van bűntudatom még.


Hát nem tartottam titokban szándékosan, az előzményeket elsősorban azért törlöm,mert "megszokás" és nem azért,mert titkolni valóim vannak. A telefonomon sincs zároló kód, de az előzményeket mindig törlöm.

2017. ápr. 22. 10:28
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem akkor is rosszul esett volna, ha nem titkolod. Az ilyen sztorikra úgymond ott lennék én és ott lennének a borozgatós, esős esték, amikor egész éjjel tudunk beszélgetni, és meghallgatnálak. Nem az esett volna a legrosszabbul, hogy az exedről írsz, hanem az, hogy a 188 követődnek hamarabb megnyílsz, mint nekem, és ahelyett, hogy nekem mondanád el, felrakod a netre. Ez azt sugallta volna, hogy nem bízol bennem, nem érzed olyan mélynek a kapcsolatot, hogy velem ezeket megoszd. 23/F
2017. ápr. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3# Ez azért érdekes, mert szinte kizàrtnak tartom,hogy a barátom vagy amúgy általában a párok leülnek és szívesen beszélnek- meghallgatják a másikat, ha az exekről van szó. Nekem eszembe nem jutna,hogy a páromat ezzel terheljem. Ez nem arról szól,hogy mennyire mély kapcsolatot ápolok vele(?) Szeretem a baràtomat, érintőlegesen beszéltünk is már az exekről. Nagyon viszont nem akartam belemenni részletekbe, meg amúgy nem is foglalkoztat a dolog. Tényleg csan unaloműzésképp blogoltam és jó ötletnek tűnt arról írni,hogy nekem milyen tapasztalataim voltak. A párom előtt nagyon zavarban lennék,ha erről kéne mesélnem neki, kérdezett pár dologgal kapcsolatosan, de nem feszegetjük a témát, mert nem szeretném, megbántani vagy ilyesmi. Idegeneknek, akiket soha nem is fogok látni persze,hogy előbb megnyílok. A páromnak is mindent elmondhatok, csak ezt "titkoltam".
2017. ápr. 22. 11:08
 5/7 anonim ***** válasza:
Figyelj, ezt amit leírtam, nem hasra ütésre mondtam. A barátnőmmel való kapcsolatban nyíltan beszéltünk ilyenekről, pedig szegénykém sokat szenvedett, konkrétan az a fszkalap megütötte, és meg is erőszakolta, mikor szakítani akart vele a barátnőm. Nagyon megrázott, de egyben nagyon "jól esett", hogy a barátnőm ennyire bízik bennem, hogy ezt elmondta, és ezt beszéltük meg közösen. Ne érts félre, nagyon sajnálom, hogy ez történt szegénnyel, de ez a beszélgetés ( a tipikus borozós, éjjeles, kicsit belekönnyezős) olyan szintre emelte a kapcsolatunkat, hogy azt nem tudom szavakba önteni.
2017. ápr. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hű értem, ezt nagyon sajnálom. Értem természetesen,hogy te mire gondoltál. Köszi a vàlaszaidat.
2017. ápr. 22. 11:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt sajnálnám én is, hogy így véletlenszerűen kellett megtudnom, mert így tényleg ilyen titkolózás érzése van az embernek. Semmi gond nincsen, ha elmondja hogy blogol - én lennék a leghűségésebb olvasója - még az ex téma sem tabu, de ha így kellene megtudnom, az rosszul esne.
2017. ápr. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!