Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kinek van igaza, neki vagy nekem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek van igaza, neki vagy nekem?

Figyelt kérdés

Régebben csináltam egy hatalmas baklövést. Nem megcsalás volt de így is eléggé nagy sebet ejtettem a barátomon. Nem is ez a sztori a lényeg.


Mindent megtettem hogy helyrehozzam, tudom, hogy nincs mentség arra amit tettem.

Mégis a kapcsolatunkban ő bánt meg engem szinte mindennap. Én egy nagy hibát csináltam de egyébként meg egy panasza nem lehet, nagyon szeretem és ki is mutatom.


Az a probléma hogy akármikor megbánt, és szóvá teszem, az a válasza, hogy "de te akkor meg azt csináltad".


Megértem hogy nehéz elfelejtenie, már 1 éve volt ez, de nagy nehezen megbocsátott, azóta jó vagyok hozzá, mégis mindig felhozza. Nekem meg már kezd kicsit elegem lenni, mert úgy érzem már nekem sosem lehet igazam, és ő már nyugodtan sértegethet, mert mintha "adósa lennék" emiatt.


Ha neki van igaza akkor oké, tűröm tovább hogy mindig a fejemhez vágja, de én úgy érzem, hogy ha megbocsátott, és tudja hogy őszintén bánom (mai napig is néha elpityeredek előtte annyira sajnálom) akkor szerintem már túlléphetne rajta. Vagy legalábbis ne dörgölje mindig az orrom alá. Főleg hogy ő általában engem mint embert megalázóan bánt meg, rosszindulatúan és (sajnos) csúnya szavakkal. Én meg csak hoztam egy döntést régebben amit elrontottam. Szóval a dolgoknak közük sincs egymáshoz.


Kiváncsi vagyok, ti mit gondoltok az ilyen szituációról, mert nincs nagyon kivel megbeszélnem, és ha neki van igaza akkor hallgatok és várom hogy az idő megoldja, ha nekem akkor pedig megpróbálom megbeszélni vele hogy ez így nekem nem jó. Meg gondolom neki se.


Előre is köszönöm a válaszokat.


2017. ápr. 27. 00:39
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Oké, csináltál egy über nagy fa@szságot.


DE


Ha te pl elkésel valahonnan, vagy épp nem mosod ki a

zokniját, vagy épp elfelejtesz neki sört venni, vagy

akármi, akkor MI KÖZE AHHOZ, amit te anno csináltál?


Ez az örökös felhántorgatás indokolatlan szituációban

semmi mást nem takar, csak egy kínzási eszköz a kezé-

ben. Ebben nincs igaza!


Én a helyedbe úgy otthagynám, mint eb a szaharát...

2017. ápr. 27. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
37%
Jelen pillanatban nem azt kellene nézni, hogy kinek van igaza, (szerintem egyikőtöknek sem) hanem azt, hogyan tudjátok helyrehozni a kapcsolatot. De ehhez ketten kelletek. Vagy lehet, hogy be kellene vonni egy párterapeutát. Persze nem attól lesz újra jó, hogy heti egyszer ültök a díványon. Attól lehet jó, ha egy szakember koordinálja a beszélgetést, ha elakad. Meg aztán otthon is dolgoztok rajta a terapeuta iránymutatása alapján.
2017. ápr. 27. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem bocsátott meg, ennyi... ha igen, nem hozná fel folyamatosan
2017. ápr. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
66%
A mellékelt ábra szerint nem tud igazán megbocsájtani...ez persze nem ok a folyamatos " törlesztésre"...én annak idején hasonló cipőben jártam, visszjött hozzám a párom, de mivel éreztem, hogy tüske van bennem, szakítottam vele.
2017. ápr. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy bocsátott meg. Akkor nem sértegetne vele. Zárjátok le ezt minél előbb!
2017. ápr. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%

Hát én vissza sem fogadtalak volna a párod helyében.

Akkor dugj azzal a másikkal, ha már egy! nappal szakítás után rámásztál.

2017. ápr. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
47%

Szia,


Nos nekem friss élményem van azzal kapcsolatban, hogy megbocsátani egy hatalmas baklövést.


NEHÉZ, NAGGGYON NEHÉZ!

DE! Ha a barátod komolyan gondolta a megbocsátást és a továbblépést, nem zsarolhat ezzel többet, nem használhatja aduászként minden egyes konfliktus során! Megbűnhődtél, nagyon bántad, de lépjen rajta ő is túl és ne bántson!


Egyszerűen jelenleg a kapcsolatotok megrekedt egy "bűnös" és "sértett" szerepkörben, ami egy alá-fölé rendelt pozíció. Ha elengedné a sérelmét, azzal visszaemelkednétek egyenrangú pozícióba, akkor lenne újra egészséges a kapcsolat.


Az én párom a csinált nagy baklövést, nagyon is bánja, de tudatosan nem bántom, mert átérzem, hogy mennyire megalázó lenne neki állandóan ezzel a bűntudattal élni és emlékeztetve lenni rá. Mintha valami rémálomba húznának vissza állandóan. Nem halad a kapcsolat semerre, egy lépés előre, három hátra. Ezzel párhuzamosan a sértett fél is magát gyötri vele, állandóan emlékezteti magát rá. Ördögi kör.

Maga alatt vága a fát, gondolom egy idő után eleged lesz belőle, hogy "bűnös vagy" és inkább nem kéred a kapcsolatot.


Meg kell beszélned vele, hogy ha megbocsájtott akkor szálljon le a témáról! Megbűnhődtél, de most már hagyja abba, mert feleslegesen bánt téged és önmagát is.

2017. ápr. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Még egy gondolatsor a témához:


Ha a barátod nem tudja abbahagyni ezt a szerepkört, akkor nem tudott megbocsátani, ezt észre kell venni. Könnyű kimondani a nagy érzések hevében hogy megbocsátok, de a gesztusok, a viselkedés fogja megmutatni, hogy tényleg őszinte volt.


Ebben a szituációban ti tulajdonképpen egy éve még megrekedtetek a sebek nyalogatásánál, ő nem lépett át rajta, nem tudtok közösen dolgozni azon, hogy újra működjön is az a kapcsolat, a bizalom vissza legyen építve stb.

2017. ápr. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de mi a pitsáról beszél itt mindenki? Milyen hiba? SZAKÍTOTTAK! Ergo már nem voltak egy pár, tehát mindenki azt csinál amit akar.

Ha a csávó szerinte ez akkora rettenetes bűn, akkor nem kellett volna újra összejönni.

Kérdező te meg egy barom vagy. Tudod ki tűrné, hogy folyton belerúgjanak. Nincs már ennek a kapcsolatnak semmi értelme. Szenvedtek mind a ketten, csak nem tudom minek. Zárjátok le és hagyjátok béjén egymást.

2017. ápr. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom, hogy mégsem lépett túl rajta..... Ellenkező esetben nem hánytorgatná fel.
2017. ápr. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!