Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy engedjem el ezt a rossz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy engedjem el ezt a rossz érzést?

Figyelt kérdés

Együtt élek a párommal 5 hónapja (fél éve vagyunk együtt). Ő költözött hozzám, vidékre, de mivel van saját lakása Budapesten, és a haverjai is ott vannak, fel szokott menni néha egy-egy éjszakára. Általában menni szoktam én is, de van, hogy nem megoldható. Ilyenkor gyakran leszek vele távolságtartó hirtelenjében. Olyanok járnak a fejemben, hogy mégis mit csinálhat épp, nem csal-e meg, nem flörtölget-e más lányokkal, stb. Talán az előző kapcsolataimból eredően lehet ez, mert az exeim gyakran adtak okot a bizalmatlanságra. Ő a fél év alatt nem tett olyat, ami miatt aggódnom kéne, bíznom kéne benne, de egyszerűen félek... Félek, hogy ő más lányokkal "parádézik", míg én őt hiányolom, és ezzel az érzéssel nem tudok mit kezdeni, ezért reflexből távolságtartó leszek vele. Nem direkt, hanem így jön... Mindig írni szokott facen, ott csak egyszavas válaszokat adok neki, úgy teszek, mintha hidegen hagyna, közben meg itthon szenvedek. Nem akarom neki mondani, a kapcsolatunk elején említettem neki, hogy félek, hogy ilyenkor más lányokkal találkozik suttyomban, de rögtön azzal jött, hogy milyen rosszul esik neki, hogy nem bízom benne, meg én is tudom, hogy jogtalanul gondolok rosszra vele szemben, de nem tudok ezzel mit csinálni... Illetve a kérdésem az lenne, hogy mit tudnék ezzel csinálni? Gondolom nem jó, hogy távolságtartó vagyok ilyenkor, de szerencsére csak kb havonta fordul elő, így talán még elviselhető vagyok számára. Mikor leírja magától, hogy mikor hol volt, mit csinált, akkor megnyugszom, de kérdezősködni sem akarok, mert nem akarom, hogy úgy érezze, be kell számolnia minden lépéséről.

24/L


2017. máj. 4. 22:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Ilyenkor menj el te is a te barátnőiddel bulizni, kapcsolódj ki.
2017. máj. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, miért nem magától értetődő ez, miért hülye mindenki az oldalon, de figyi, mi lenne, ha lecsüccsennél vele beszélgetni ezekről? Csodákra képes a(z őszinte) kommunikáció.
2017. máj. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1., az használni szokott, de sajnos ritkán ér rá mindkét barátnőm (akik kaphatók lennének rá) pont akkor, mikor szükség lenne rá

2., írtam is, hogy nem szeretném, ha úgy érezné, nem bízom benne, talán nem is benne nem bízom, hanem magamban, nem akarom, hogy ebből veszekedés legyen, mert már volt rá példa

2017. máj. 4. 22:41
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
De kérdező, jaj, kérdező. Attól nem fog semmi megoldódni, ha nem beszélsz a gondjaidról. Öntsd ki a lelked neki, hadd tudja, mit érzel, hadd értse meg száz százalékosan, mi a baj! Hadd segítsen, ha tud! (Remélhetőleg) ő a legjobb barátod, hát miért nem beszélgetsz vele?
2017. máj. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem mellékesen ha valaki neked áll, megszégyenít, bűntudatot kelt benned, veszekedik veled, távolságtartóan viselkedik (=érzelmileg manipulál) amiért megnyílsz előtte érzelmileg/nem tartasz magadban mindent/beszélsz a saját problémáidról.... adieu, két lábbal rúgd ki. És vágj utána egy vázát.
2017. máj. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mondd el a gondod! De próbálj meg ne úgy fogalmazni, hogy a személye elleni támadásnak vegye! Ahogy te is leírtad, nem ad okot, a gond belül van nálad, régi sérelmek. Ha ezt így ahogy leírtad, elmeséled neki, nem személyes támadásnak veszi és kooperatívabb is lesz :)
2017. máj. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

HA igazam van, akkor kérlek jelezd.


Az a gondolat támad benned, hogy

" talál egy szép lányt? Egy nálad jobbat?

Hogy esetleg ha megcsalna, akkor se hibáztathatnád, mert nem vagy elég jó neki igazából? Mert igazából ő jobbat érdemel? Mert te kevés vagy neki?


Mert igazából ő benne bízol, hogy nem csalna meg, csak logikus, hogy ha talál egy nálad jobbat, akkor őt választja... és annyi nálad jobb van a világon!

"

stb.


Szóval a kérdés. önbizalom hiányos vagy?

Alacsony az önértékelésed?

A belülről fakadó OKNÉLKÜLI féltékenységnek gyakran az az oka, hogy nincs elég önbizalma valakinek, és ezért retteg, hogy elhagyják egyik pillanatról a másikra.

Ez áll fent nálad is?

2017. máj. 5. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ugyanilyen kombinálós voltam, sajnos ezzel majdnem tönkretettem a kapcsolatunkat, pedig a barátom ugyanígy nem adott soha semmilyen okot rá.

Nekem nagyon durva önbizalomhiányom volt, kicsit még most is van, de sikerült ebből nagyjából kilábalnom, szóval van esély.

Amit én tanácsolni tudok: őszinteség. Tudom, azt írtad, nem akarsz vele erről beszélni, mert nem akarod megbántani. De ha elmondod neki, hogy te tudatában vagy annak, hogy ő nem adott okot semmire, nem hibáztatod semmiétt mégis van benned egy ilyen folyamatos félelem és nagyon szeretnéd ezt "kibeszélni" magadból, akkor biztosan meg fog hallgatni :) Nekem legalábbis a párommal való maximális őszinteség segített: eljártam pár hónapig pszichológushoz és a barátommal mindig megbeszéltük az ott történteket és elmondtam neki a félelmeimet. Hidd el, ha rájössz, hogy tudsz őszinte és sérülékeny lenni a párod előtt, meg fogsz könnyebbülni és valószínűleg ő is több megértést fog irányodba mutatni.

Nekem nem múlt el teljesen ez az önbizalomhiányból fakadó agyalás és kombinálás, talán teljesen soha nem is fog, de így rengeteget javultam, már nem aggódom, ha a baratom valahova elmegy nélkülem és folyamatosan dolgozunk a barátommal együtt, hogy még jobb legyen :)

2017. máj. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!