Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti is kiakadnátok? Jogos amit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti is kiakadnátok? Jogos amit a párom csinál? Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés

A nővéremmel kitaláltuk még 7-8 évvel ezelőtt, hogy elmegyünk együtt egy-egy olyan országba az életünk során, amibe vágyunk. De direkt kikötöttük hogy ez nem lehet valami szomszédos ország, csak is valami messzebbi. Nem volt nehéz, mivel mind a kettőnknek volt egy ötlete. 6 évvel ezelőtt a tesóm által választott országban töltöttünk 1,5 hetet. Egy évvel később elkezdtünk gyűjteni az általam kijelölt országra. Nem sürgettük a dolgokat, úgy voltunk vele, hogy éljük az életünket és minden hónapban annyit teszünk félre, ami nem megterhelő, úgy voltunk vele majd összejön. A nővéremnek azóta férje lett, nekem is lett párom (3 éve). A családunknak van egy nyaralója a Balatonnál ami egész nyáron foglalt. Vagy mindannyian lent vagyunk, vagy csak a szüleink, vagy másik tesónk, vagy nővéremék, vagy mi. Ezen kívül egy szomszédos országba is elszoktunk menni minden évben a párommal, szóval eddig is volt nyaralás. Időközben én a páromnak próbáltam vázolni, hogy mire gyűjtök, de annyira messzinek tűnt (még nekem is), hogy túl sokat nem beszéltem róla. És most összejött a pénz.

A párom teljesen kibukott, hogy nem vele megyek és hogy mennyibe kerül, mivel szerinte ezt a közös jövőnkre is fordíthatnánk.

Tudom igaza van. De nekem is, nem? Én gyűjtöttem össze ezt a pénzt, nem rajta éltem, hogy félretehessek. Vele is szoktam menni nyaralni. Most mi olyan nagy bűn ezen? Az egész nyaralás, kb 1 millióba kerül (maximum), de persze ezt felezzük nővéremmel és azért ne felejtsük el, hogy 5 évig gyűjtöttük a pénz, tehát nem tegnap este találtuk ki.

A párommal amúgy van már házunk, és külön autónk. Gyereket nem tervezünk (még), szóval nem értem, hogy mi akadálya lenne.


Szerintetek ez annyira rossz dolog?



2017. máj. 5. 23:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Láthatóan jól álltok anyagilag, szóval nem igazán értem a problémát. Életem során 2-szer voltam 1-1 napot szomszédos országban és ennyi, mégsem problémázna a barátnőm, ha közölném, hogy megyek a haverokkal külföldre nyaralni.
2017. máj. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Nem, nincs igaza. Egy önző p_cs a barátod.
2017. máj. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

Magyarázd el neki normálisan, hogy ti ezt már lefixáltátok annak idején. És te ezt szeretnéd végre elérni az álmodat.

Hogy az a pénz most nem kettőtökért van.

Vagy elfogadja, vagy dobd ki a fenébe..

Persze, van igaza is, hiszen bármikor történhet bármi és 500 ezer forint sem kis összeg, de nem is túl sok.

2017. máj. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
Én nem értem a párodat. Gondolom már mondtad neki, ráadásul én nem erőltetném, hogy miattam mondjon le az álmáról, támogatnám.
2017. máj. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%

Nem mert a te pénzed.

Az álmod fontos!- soha nem tudhatod meddig élsz...

Menj el és a párodnak is meg kell ezt értenie.

/N.

2017. máj. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lenne lakás, autó, akkor megérteném a párod, mert az más prioritás. De így úgy gondolom, hogy neked kell eldönteni, hogy mire költenéd szívesebben, kivel mennél szívesebben. Az embernek csak 1 élete van, és igenis gyűjteni kell az ilyen emlékeket is - ezek az emlékek, emberi kapcsolatok az igazi értékek az életünkben, nem a pénz.
2017. máj. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
71%
Csak kíváncsiságból ,hova mennétek a nővereddel? :D
2017. máj. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%

Az utazás a legfantasztikusabb doog, amot pénzen meg lehet venni. És mivel már régen le lett stipi-stopizva a projekt, így egyértelmű, hogy kivel mész.

Mondjuk akár beszállhatna a párod is az utazásba, viszont akkor kellene a negyedik is, a nővéred párja, nehogy ő ottragadjon gyertyatartónak meg harmadik keréknek stb... 😃

Ha ez nem kivitelezhető, akkor kettesben mentek nővéreddel, és ez így jó!

2017. máj. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
84%
Jézusom, ezek a pontozások. Ugyanaz a válasz, más szavakkal megfogalmazva, teljesen más pontozást kap. Tényleg sok nálunk az analfabéta.
2017. máj. 6. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
12%

És senkinek nem jutott eszébe, hogy közben mindketten "házas nők" lettetek? A házasság, arról szól, hogy nincs többé "te", vagy "én". Csak olyan van, hogy "mi".

Nektek nem volt esküvőtök, így értelmezhető a te pénzed. Ugyanez nem mondható el a testvéredről. Biztos, hogy náluk sem teljes az egyetértés az elképzeléseddel.


Én is azt mondom, hogy ne mondjatok le az utazásról. Utazzatok el! (Ha szeretitek, mert én nem, de ez most nem számít.) A lényeg, megváltoztak a körülmények, amivel már akkor számolnotok kellett volna. Ne most szúrjatok ki magatokkal, mert akkoriban nem gondoltátok végig rendesen. Főleg ne egy olyan embert okolj, akinek semmi köze sem volt az egészhez, ráadásul talán nem is tudott róla időben, ráadásul te is elég közönyösen kezelted. A kialakult helyzetért csak magadat(magatokat) okolhatod, semmiképpen sem a párodat.

A női hiedelemmel ellentétben a férfi nem a nő szolgálatára lett teremtve. Ha egyenlőséget akartok, akkor ne akarjatok egyenlőbbek lenni. Gondolom, te állva tapsolnál hozzá, ha a párod akarna ugyanígy elmenni nélküled. Sőt biztos biztatnád, és még plusz pénzt is adnál neki, minden féltékenység nélkül. Ha erre rávágtad magadban, hogy "igen" akkor nagyon rossz hírem van. :-( Akkor te csak magadat szereted.


De ha már így alakult. Miért ne mehetnétek négyesben? Nem is értem, illetve sajnos értem, hogy ez miért nem jutott senkinek sem eddig az eszébe.

Ha neked ez nem teszik, ami a tesódnál (remélhetőleg) alap eset, akkor nem az utazás a probléma a kapcsolatotokban. Persze fogjál rá minden rosszat a férfire, ahogy manapság szokás, attól biztos jobb lesz.


Már megint nem a férfiakat szidom, és nem önzésre, szakításra biztattam a hölgyet. Jöhetnek a "dislike"-k! :-))

2017. máj. 6. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!