Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 21 évesen miért aggódik azon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

21 évesen miért aggódik azon a barátom, hogy mi lesz a kapcsolatunkkal 10 év múlva, ha arról most nem egyezik annyira a tervünk?

Figyelt kérdés
Barátommal több, mint 4 éve vagyunk kapcsolatban. Ő 21, én 20 éves vagyok. Minden rendben volt eddig velünk, erre egy hete mondta hogy beszélnünk kell a jövőnkről. Én egy teljesen pozitív tervezgetős beszélgetésre számítottam. Ennek ellenére azzal kezdte, hogy "nem akarok szakítani veled, és nagyon szeretlek". Viszont felsorolta, miben más az érdeklődésünk, mennyire különböző a látásmódunk, hogy nincs bennünk semmi közös (amikkel eddig is tisztában voltam, de nem gondoltam, hogy ez probléma, mert szinte sose ütközött ki). Egyszer mondtam neki, amikor teljesen véletlenül feljött a gyerek téma, hogy én lehetőleg 30 éves korom előtt szeretnék. Ezt is megemlítette a mostani beszélgetés alkalmával, hogy ő talán csak 35 éves kora körül akar, és emiatt a jövőben később probléma lehet köztünk (ahogy esetleg az eljegyzés időpontjával is). De nem értem, most azért kellene talán szétmennünk 20 (!!!) évesen, mert nem egyezik MOST a tervünk a gyerekvállalás időpontjáról? Ez normális gondolkodás? Hozzá kell tennem, egyáltalán nem előretervezgetős típus, de elmondása szerint már hetek óta gondolkodott ezen, csak nem tudta, hogy tálalja, mivel nem szoktunk veszekedni, és így ezt sem tudta hogy felhozni. Bár már azóta egyszer átbeszéltük ezt, engem nyomaszt, rengeteget gondolkodom ezen. A kapcsolatunk nem változott, ugyanúgy kimutatja, hogy szeret, de állandóan eszembe jut, amit mondott, hogy talán csak raboljuk egymás idejét (noha élvezzük az együtt töltött perceket). Valaki tudna valami ötlettel véleménnyel szolgálni? :(

2017. máj. 15. 20:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem ülj le és gondolkozz. Mi ebben nem tudunk segíteni, ezt csak magaddal tudod tisztázni.
2017. máj. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem fontos már ennyi idősen is elgondolkozni ilyeneken. Hiszen haa most nem egyezik a véleményetek nagy valószínűséggel később se fog. Meg lehet ezeket a véleménykülönbségeket oldani, de nagyon akarni kell és kevés embernek sikerül. A kapcsolatok elején le kell tisztázni szerintem hogy ki mit akar az élettől, lehetek akármilyen szerelmes a férfiba, ha nem akarna gyereket szakítanék, hiszen én mindig is anya akartam lenni.
2017. máj. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
22%
Igen, normálisan gondolkozik a párod. Ő gondolkozik normálisan, mert igazi társat keres egy életre, és nem csak alkalmi szexelést bárkivel. Így is beletelik időbe, meg pár zsákutcába, míg megtalálja azt, akit keres.
2017. máj. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%

Mivel úgy érzi, hogy semmi közös nincs bennetek, így jobban járna ő is, ha más felé nézelődne, mással lehetne. Olyannal, akivel több közös van kettejük között.

Lehet, hogy szeret, de valószínűleg szét fogtok menni idővel, még pedig ő miatta.

Attól mert kimutatja, még is ezen jár a feje. És hidd el, az évek csak rontani fognak a helyzeten. Szerintem nem nagyon tervez már veled hosszú távon.

2017. máj. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
49%
Örülj, hogy komolyan tervez veled és nem csak dugni akar még egyet.
2017. máj. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd, miért lotyó hozzáállással illetsz? Nem vagyok lotyó, csak szerintem 5 év alatt is rengeteget változik az ember látásmódja, és felesleges most azon stresszelni, hogy mi lesz 10 év múlva. Én is tervezek előre, de nem ennyire távolra, mert nagyon sok minden változhat addig. (Mellesleg azt kihagytam, hogy összeköltözésnek a közelében sem vagyunk még.)
2017. máj. 15. 20:35
 7/17 anonim ***** válasza:
66%

Igen, teljesen normális, hogy előregondolkodik. Vagy neked jól esne, ha 30 éves korodban beközölné, hogy ő még 8 évig nem akar gyereket, te pedig max 1-2 éven belül szeretnél a korod miatt mindenképpen(nőknél az életkor fontos), és akkor szakítotok, és 30 évesen kezdheted a párkeresést újra?


És igaza van, jobb most szakítani, míg fiatalok vagytok, és esélyt adni a másiknak egy olyan párt találni, akivel egyezik a jövőkép, mintsem elpazarolni egymás mellett hosszú éveket, hogy csak elnyújsátok azt, ami mindenképpen bekövetkezne.


Ez a mentalitás nem jó, hogy "MOST nem egyezik a tervünk", mert mindenkinek van egy alapelképzelése a jövőről, és nem várhatod, hogy ő kényszerből bevállaljon egy gyereket 29 évesen miattad, mint ahogy ő sem várhatja, hogy te 34 évesen "korosan" vállalj gyereket.


(34 még nem vészes, de 35 felett gyereket vállalni egyre rizikósabb).


Neki van igaza. Ha nem tudtok a legfontosabb dolgokban megegyezni, akkor feleslegesen húzzátok egymás idejét.

2017. máj. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
78%
Egyszerű: Nem akarja a legszebb éveit elpazarolni rád, hogyha később úgy sincs semmi esély arra, hogy boldogoan együtt éljetek. És ha nem egyeztek meg ilyen dolgokban, miint hogy gyerek stb, akkor nem is lesztek soha boldogok egymással
2017. máj. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem csak kezd kissé megunni. És burkolva próbálja beadagolni, hogy külön kéne mennetek, ezért jön az érdeklődéssel stb. Nekem az jött le, hogy nézelődne más fele is, mert azért valljuk be ebben a korban 4 év sok idő, a hormonok meg tombolnak. De ne legyen igazam..
2017. máj. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
78%

Én úgy látom, hogy reálisan gondolkozik a párod, és ebből a gyerek kérdés csak egy dolog...

Igy utólag, nekem is már 1 év után mérlegelnem kellett volna az exemmel, hogy semmi közös nincs bennünk, tök más az érdeklődésünk - konkrétan nincs közösen kivitelezhető hobbink sem, még egy filmet sem néztünk együtt. Beszélgetésről már nem is ejtve szót. Hidd el, Veled tesz jót, mintha - mint nálam! - tizenév után, gyerekkel a hátad mögött kerül sor, hogy élt egymás mellett két idegen. Vannak dolgok, amiben nem lesz csiszolódás....ilyen az értékrend, a látásmód. Ha ezek nem egyeznek 99%-ban, akkor az már gond (én így látom, tapasztalat). Most olyan párom van, akivel konkrétan 100%-ban egyezünk, az ex-szel mindez 5% sem volt....

2017. máj. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!