Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 21 évesen miért aggódik azon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

21 évesen miért aggódik azon a barátom, hogy mi lesz a kapcsolatunkkal 10 év múlva, ha arról most nem egyezik annyira a tervünk?

Figyelt kérdés
Barátommal több, mint 4 éve vagyunk kapcsolatban. Ő 21, én 20 éves vagyok. Minden rendben volt eddig velünk, erre egy hete mondta hogy beszélnünk kell a jövőnkről. Én egy teljesen pozitív tervezgetős beszélgetésre számítottam. Ennek ellenére azzal kezdte, hogy "nem akarok szakítani veled, és nagyon szeretlek". Viszont felsorolta, miben más az érdeklődésünk, mennyire különböző a látásmódunk, hogy nincs bennünk semmi közös (amikkel eddig is tisztában voltam, de nem gondoltam, hogy ez probléma, mert szinte sose ütközött ki). Egyszer mondtam neki, amikor teljesen véletlenül feljött a gyerek téma, hogy én lehetőleg 30 éves korom előtt szeretnék. Ezt is megemlítette a mostani beszélgetés alkalmával, hogy ő talán csak 35 éves kora körül akar, és emiatt a jövőben később probléma lehet köztünk (ahogy esetleg az eljegyzés időpontjával is). De nem értem, most azért kellene talán szétmennünk 20 (!!!) évesen, mert nem egyezik MOST a tervünk a gyerekvállalás időpontjáról? Ez normális gondolkodás? Hozzá kell tennem, egyáltalán nem előretervezgetős típus, de elmondása szerint már hetek óta gondolkodott ezen, csak nem tudta, hogy tálalja, mivel nem szoktunk veszekedni, és így ezt sem tudta hogy felhozni. Bár már azóta egyszer átbeszéltük ezt, engem nyomaszt, rengeteget gondolkodom ezen. A kapcsolatunk nem változott, ugyanúgy kimutatja, hogy szeret, de állandóan eszembe jut, amit mondott, hogy talán csak raboljuk egymás idejét (noha élvezzük az együtt töltött perceket). Valaki tudna valami ötlettel véleménnyel szolgálni? :(

2017. máj. 15. 20:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
66%
Én ezt nem így látom. Persze, tervezni kell előre, de 20 évesen korai még. 10 év alatt rengeteget változik az ember látásmódja, személyisége. Most persze, még azt érzi, hogy nem akar gyereket, de aztán ki tudja? Lehet, hogy 30 éves korára annyira megkomolyodik, hogy ő fogja akarni. Ez az, amit még ő sem tudhat magáról, hogy mi lesz. Ez mind szép és jó, hogy ennyire előre gondolkodik, csak teljesen felesleges és saját magát szívatja vele. Persze, abban lehetnek tervei, hogy majd veled szeretne-e élni vagy sem, tőled szeretne-e majd gyereket vagy sem, de ezt évre pontosan meghatározni hülyeség. És szerintem igaza van a kérdezőnek. Nem normális ennyire előregondolkodni, ezen ennyire feszengeni, ezzel tönkreteszi a kapcsolatot. 10 év nagyon sok idő, főleg ilyen fiatal korban, még a srác személyisége sem alakult ki teljesen, el sem kezdődött még a felnőtt élete.
2017. máj. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
#11-nél a pont. A barátod korrektül elmondta, hogy ő mit és hogyan szeretne majd később a mostani gondolkodásával, de ez főleg ha időpontokról volt szó, még nagyon képlékeny. Együttélés, környezeti hatások ezen változtathatnak. Neked azt kell eldönteni, hogy bevállalod-e azt a "kockázatot", hogy esetleg tényleg marad ez az elképzelés és akkor koppansz.
2017. máj. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 omba ***** válasza:

Ez egy körülményes és nem egészen becsületes módja a szakításnak - de ki vagy rúgva.

Ha akarod, maradhatsz még szexre, de ennyi.

2017. máj. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy igazából szakítani akar, csak próbálja kíméletesen tálalni. Viszont téged nem igazán értelek. Azt mondod, hogy 30 eves korod előtt szeretnél gyereket. Az kevesebb, mint 10 év. Ha ő tudja előre, hogy teljesen máshogy képzeli el az életét, akkor szerinted komolyan az lenne a helyes megoldás, hogy együtt maradtok? Vagy abban reménykedsz, hogy meggondolja magát? Lehet hogy 10 év soknak tűnik, de hanar elmegy és én is szívesebben keresnék olyat, akivel ugyanazt akarjuk. Te beleestél abba a hibája, hogy azt gondolod, ő majd addigra meggondolja magát. De ha nem fogja, akkor te meg kicsúszol az időből.
2017. máj. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Ő sem tud még pontosan semmit, ezek csak feltételezések. Ahogy nálam is.
2017. máj. 16. 20:26
 16/17 anonim ***** válasza:
55%
Így van. Ő sem tud még semmit sem mi lesz 10 év múlva. 15 éves koromban buszvezető akartam lenni...aztán persze nem az lettem. 20 éves korban mikor épp hogy felnőtt a srác, vagy kezd felnőni még nem lehet 10 évre előre tervezni, teljesen felesleges.
2017. máj. 17. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Furcsa látni, hogy mennyire megoszlottak a válaszok.
2017. máj. 19. 12:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!