Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem beszél?

Figyelt kérdés

Kedves válaszolók!


Érdekes problémával fordulok hozzátok, a kapcsolatunk szerencsére kiváló, legalábbis nem vettem észre, hogy valami nagy baj lenne, de mint minden párnál nálunk is vannak néha problémák.

Például én szeretem, ha figyelnek rám, így néha előfordulhat, hogy sok vagyok a barátomnak.

Ezzel nincs még baj, tudom magamról, de ami a probléma, hogy amikor próbálom megbeszélni vele, csak bámul némán. Szerintem zavarban van olyankor, mert mozgatja a lábait, piszkálja a kezét, de egyszerűen nem mond semmit, bármivel próbálkozom. Egyedül akkor oldódik fel, amikor elpoénkodom és akkor nevet.

De ha sírok esetleg ilyenkor - mert ez tényleg nagyon idegölő - akkor nem vigasztal, mert szerintem nem tudja hogyan kell, már egyszer azt is megmutattam neki.

Én sem vagyok ilyen nagyon érzelgős, de ilyenkor jól esne, ha értékesnek érezném magam általa.


Szerintetek erre mi a megoldás?


Elég vagány fiú, 25 éves, de ugyanakkor szótlan és inkább figyeli a beszélgetéseket, minthogy beleszóljon.


Kérlek adjatok ötleteket!

Köszönöm!


2017. máj. 18. 22:59
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Kifejezetten határozott, vicces, illemtudó fiú egyébként. Nem fél semmitől, sosem izgul, jóképű is.


Akkor ez örök rejtély?

Elfogadom én minden hibáját, csak ez az egy olyan fura, kellemetlenül érzem magam néha emiatt. De szerencsére ritkán van.

2017. máj. 18. 23:42
 12/18 anonim ***** válasza:

Hát az én barátom ugyanilyen, még a kora is egyezik.

CSomószor volt a konfliktus, hogy nem beszél...De én már letettem arról, hogy megbeszéljem vele az érzelmeimet.:D

Erre nincs megoldás, ilyen típus

( Én is ilyen kibeszélős típus vagyok, de nem sértődök meg, ha közlik ezt, vagy ha untatok valakit.)

Vannak emberek, akik nem szeretnek beszélni az érzelmeikről, a problémákról.


Nekem az vált be, hogy próbáltam visszafogni magam egy ilyen után és kivárni. Addig nem beszéltem vele nagyon semmiről. Néha így felhozza a dolgokat, és beszél az érzéseiről. Persze látom, hogy kínlódik, de azért hálsá vagyok.:)

2017. máj. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

érzelmi fogyatékos és kommunikációképtelen.


gáz...

2017. máj. 19. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Többféle helyzet lehet. Az egyikben talán azért nem beszél, mert nem akar hazudni, és megbántani se. Nem tanulta meg, hogyan lehet elkerülni ezeket a szituációkat, illetve hogy mit kell mondania, hogy ne legyen se bántó, se érzéketlen.

A másikban nyilván van véleménye, de nem tudja megosztani veled. Próbálj meg bizalommal lenni, és a jót feltételezni, és ne akard, hogy kimondja, mert ő azt érzi, hogy ha kimondja, azzal lefokozza az érzéseit. Az érzelmek összetettek, azt érzi, hogy szavakkal nem tudja megfelelően tükrözni őket. A tettei - ha jól értem - azt igazolják, hogy nincs vele baj, hát egyelőre érd be ezzel. Még megnyílhat, légy türelemmel.

2017. máj. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Kedves legutóbbi válaszadó!

Az első feltételezés semmiképp, kifejezetten őszinte, inkább megbánt, minthogy hazudjon.

Viszont a második gondolatod értem, szépen megfogalmaztad, és azt hiszem a türelem lesz a kulcs valóban!

Köszönöm!

2017. máj. 19. 11:50
 16/18 anonim ***** válasza:

Ez nem feltétlen teszetoszaság, lehet, szinpmlán fél konfrontálódni - a múltban ki tudja, hogy zajlottak akár a szülei részéről ezek a dolgok.


A párom bármi baj van, "felrobbantja a bombát", mert kihívásnak éli meg a konfliktusokat, de én rettegek tőlük.

Egész fiatalkoromban abból álltak a "beszélgetések" apámmal és az élettársával, hogy leültettek, elmondták, mekkora idióta vagyok, aztán mikor megpróbáltam az én szemszögemet is eléjük tárni, mostohám leoltott, hogy nem kell a hazudozás, és fogjam be a számat.


Na ezek után én rettegek a hasonló helyzetektől, bár már 28 vagyok, de görcsbe rándul a gyomrom és csak bámulok magam elé, mert ugyanarra a megalázásra várok, amit 8 éven át kaptam.

Így nehéz, a párommal szerencsére javult a heyzet, mert ő meg ha baj van, leültet és nem számonkérve, hanem normál hangon beszélget velem, türelmesen megvárva, míg ki nem nyitom a számat, és nem válaszolok a kérdésére.

Volt már, hogy egy órán keresztül ücsörögtünk, mire kinyögtem, mi baj, de azt mondta, ő nem tágít, mert szeret és nem akar hülye kommunikációs marhaságok miatt elveszteni.

2017. máj. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok: és a párommal már elég jól megy a dolog, de ha pl. mostohám is velem egy légtérben van (akár egy szülinapkor) teljesen bezárkózok, és semmit nem mondok senkinek, sőt enni is csak turkálva, mert annyira utálok vele egy helyen lenni.

Látom rajta azt a tipikus "mie köthetek bele"-nézést, és tudom, ha megszólalok, akkor jön a "hülye vagy" leszólás.

2017. máj. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Megnyugtató egyrészt, másrészt türelmes leszek. :)

És gratulálok a sikeres párkapcsolathoz, illetve a beszélgetésekhez!

2017. máj. 21. 23:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!