Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit gondoltok, melyik parkapcs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok, melyik parkapcsolat lehet mukodokepes hosszutavon?

Figyelt kérdés

Alapvetoen azt vallottam h a normalis parkapcsolathoz az kell, hogy mindket fel tudjon a masikrol, olyan szinten hha nem talalkoznak az adott nap, akkor legyen napi tobbszori telefob, sms, a lenyeg h tudjak mit csinal a masik, tudjanak a masikrol. legyen rengeteg kozos program, mert ezaltal lesz elmeny amires kesobb emlekezni lehet stb. En tipikusan az az eset vagyok hogy mindent elmondok a paromnak, vagy mindent leirok de tenyleg mindent. Ha irok egy uzenetet es nem jon valasz panikolok, h megcsal, nem kellek mar, ha egyutt vagyunk es nem olel meg akkor nem szeret, szoval lenyeg ami lenyeg, eddig nagyob ragaszkodtam minden paromhoz, es tenyleg elvartam a napi uzeneteket, minel tobbszori talalkozasokat, h beszeljunk mindenrol stb.


Aztan olvastam egy cikket, Majka es Dundika kapcsolatarol h het eve vannak egyutt de ez kutyaevben ket evnek szamit, olyan keveset vannak egyutt, de ha egyutt vannak ez tartalmas (?!) Meghogy ralehet unni hamar a masikra ha sokat vannak egyutt es nem kell mindenrol beszamolni a masik felnek es feleslegesen csevegni, ergo megvan mindenkinek az elete, es abbol a masik csak egy szelet. ha egyutt vannak az tartalmas, d csak heti 2szer vannak egyutt, mert megvan mindkettojuknek az enideje mikor a hobbijanak elhet... szoval naluk total termeszetes ha egy smsre nincs valasz, vagy egy talalka elmarad, meg ugy fogjak fel ha az egyiknek nincs kedve talalkozni nembaj, majd maskor, szoval csak vannak es sodornak. nincs feltekenykedes, inkabb homokba dugjak a fejuket es elsiklanak afelett hha nem jelentkezik az egyik akk azon agyaljanak h tuti megcsalja a masik. Egyre tobb ilyen kapcsolatba botlok, ahol nagyon lazan veszik a dolgokat, jelenleg en is ilyesmibe vagyok, ha talalkozunk okes minden, heti 2 talalkozo azert megvan de van nap h eltunik, aztan jelentkezik mintha misem tortent volna... de ez hosszu tavon szerintem stagnalashoz vezet. mennyire normalis az ilyen kapcsolat? Melyik a helyes gondolkodas, ahogy en allok a kapcsolatokhox vagy ahogy pl a Majka Dundika paros?


2017. máj. 23. 12:09
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi 3 éve vagyunk együtt a párommal hétvégén és szünetben tudunk huzamosabban együtt lenni mert másik városban tanulok. Én is azt a tábort erősítem aki sikítva menekülne egy olyan pár mellől amilyen te vagy. Nálunk van hogy eltelnek napok kommunikáció nélkül van hogy sokat írunk/telefonon beszélünk attól függ történik e olyan amit érdemes elmesélni. Ahogy már írták nálunk sincs ebből féltékenykedés. Sőt nekem párom magán tanár és jár hozzá nem egy egyetemista csaj olyan is aki szerintem szebb mint én. Többször előfordult már hogy kikezdtek vele. Mindig elmeséli és jót szórakozunk rajta. Egyrészt nem adott okot a féltékenységre másrészt ha folyton azon kattognék épp ki ülhet vele szemben (vagy alatta :p) abba beleőrülnék én is és ő se sokáig tűrné el. Megjegyzem jogosan. Ettől függetlenül ha két te féle akad össze abból épp úgy jöhet létre hosszú kapcsolat mintha két kevésbé tapadós ember alkot párt. A gond akkor van ha az igények nem találkoznak mint most a te esetedben.
2017. máj. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Az igazság a kettő között van, ami a " sűrűséget" illeti, de: nagyon fontos, hogy alap dolgokban ne kelljen kompromisszumokat kötni, közös célok, hagyj a másiknak önálló teret, nyílt, őszinte kommunikáció és persze jó szex...
2017. máj. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
mi meg csak ismerkedesi fazisban vagyunk, nagyon friss kapcsolat, olyan se veled se nelkuled, de jobb a veled mint a nelkuled. szoval mi itt tartunk. ensem varok sokat, volt parom akinel mindig ment a joreggelt joejt uzenetek, agyfszt kaptam es tenyleg minden idommel elkellett szamolnom. itt mindossze annyit varnek hha nem talalkozunk egy nap legyen 1-2 uzenet vagy parperc telo es ennyi. a talalkozoink valoban tartalmasok akkor szokott meselni, smsbe amugy nem, ott ha ir is sose kerdi mit csinalok v hogy vagyok. amugy azert fura mert a megismerkedesunknel mikor haverkodtunk nagyon sokat smseztunk, ejjelekeb at. de nyilvan azert mer akk meg absz nm ismert. csak ha akk vol ideje annyi uzit tolni napi egy sztem mostis beleferhetne :) amugy jokat irtok, igyekszem enis lazabban kezelni es nm parazni ha nem keres 1-2 nap. csak felek h ezzel nem jutunk elorebb es elobb utobb stagnalashoz vezer, bar az is igaz h inkabb szemelyes elmenynek kell lennie mint smsnek telonak.
2017. máj. 23. 13:28
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Nézd... egyrészt mit értünk azon, hogy hosszú távon működőképes? Mert attól, hogy valami "működik", még nem biztos, hogy az ideális is. Lehet, hogy egy kapcsolat évekig, vagy akár évtizedekig is tart, de irtó távol áll attól, amit én boldog párkapcsolatnak tartok. De ugye ízlések és pofonok...


A másik dolog: nem a találkozások mennyiségétől, vagy az együtt töltött idő mértékétől lesz egy párkapcsolat jó vagy rossz. Általában persze minél több, annál jobb, de ez nem szentírás. Láttam már működésképtelen kapcsolatot úgy, hogy amikor csak tehették, minden egyes másodpercben együtt voltak, és láttam olyat is, ahol még csak nem is biztos, hogy minden héten együtt tudtak lenni, mégis tartós, boldog szerelem volt.

Sőt, az is igaz, hogy kifejezetten zavaró tud lenni, amikor egy kapcsolatban minimális magánszférája sem marad az embernek. Mert akármennyire is nagy a szerelem, akármennyire is ő életem értelme, egy minimális személyes térre akkor is szükség van. Volt olyan kapcsolatom, ahol még a boltba se mehettem át anélkül, hogy ne faggatózott volna még arról is, hogy a boltossal mit beszéltem. Amikor még arról is részletesen be kellett számolnom, hogy kivel mennyit és mit beszélgettem aznap. Nem is volt hosszú életű az a kapcsolat.


A maximálisan elvárható őszinteségről és a másikkal szembeni nyitottságról pedig azt gondolom, hogy alapvető egy kapcsolatban. No, de nem úgy, hogy ELVÁROM, hogy tételesen számoljon be a napjáról. És én sem azért mondok el valamit, mert elvárja. Ennek magától kell jönni. Számomra egy normális kapcsolat ott kezdődik, hogy titkolózás nélkül elmondhatok neki mindent, nem azért, mert elvárja, hanem mert jó érzés, hogy kitárulkozhatok előtte, és természetesen ez oda-vissza igaz.


Az, hogy kell egy kis személyes tér, esetleg valami olyan időtöltés, amit egyedül csinálsz, azzal teljesen egyetértek. Nem csak olyan jöhet szóba, akinek ugyanaz a hobbija, mint nekem, így teljesen természetes, hogy lesznek, amiket külön csinálunk. Az, ha a szabadidő 80%-a van ilyesmire áldozva, az viszont szerintem túlzás. Én nem is érezném jól magam, ha napokig felé se néznék, mondván most a kedvtelésemnek élek.


Az, hogy két ember megunja-e egymást, és ha igen, mikor, csak érintőlegesen van összefüggésben azzal, hogy mennyit találkoznak. Persze, ha valakit olyan ritkán látok, mint Maldonado a kockás zászlót, akkor persze, hogy időm sincs nagyon megunni... de igazán megszeretni sem. A jó kapcsolat nem az, amit csak azért nem unnak meg, mert még összesen nem töltöttek annyi időt együtt. Ez inkább csak amolyan erőltetetten elnyújtott kapcsolat.


Az, hogy ha a másik ír valamit, és amint tudok válaszolok, az meg természetes dolog. Nyilván persze vannak olyan helyzetek, amikor nem tudok. Ha épp félmaratont futok, vagy ha épp dolgozok (és nem tudok szünetet tartani), akkor persze, hogy nem dobok mindent félre, csak hogy válaszolhassak. De ugyanígy az is túlzás, hogy napokig váratom, mivel épp "hobbizok". Hiszen ez kicsit olyan, mint ha félretenném, és csak akkor venném elő, amikor arra van kedvem.


Természetesen lehet a másik olyan állapotban, hogy épp nincs kedve találkozni. Van, hogy az ember egyszerűen egyedül akar lenni kicsit, elmenekülni a világtól. Ezt maximálisan megértem. Viszont az a kapcsolat, ahol csak alkalmanként vágyunk a partnerünkre, az messze nem egy igazi szerelmi kapcsolat. Hiszen - számomra legalábbis - pont attól lesz egy kapcsolat "igazi", hogy megnyílhatunk egymás előtt, és számíthatunk egymásra. Ezzel pedig némileg ellentmond, ha valakinek csak néha van kedve a másikat látni. Ez pont azt mutatja, hogy ő nem egy igazi társ. Akit pedig társnak tekintek, az ne "csak egy szelet" legyen az életemben, hanem foglaljon el egy kitüntetett helyet abban.



Összegezve: egyik hozzáállást sem tartom jónak. A világ nem fekete-fehér. Nem kell sülve-főve együtt lenni, nem kell egyfolytában a másik után loholni, de félretenni, mellőzni sem. Akkor az ideális, ha a kötődés megvan, de mégsem birtokolni akarják egymást.

És persze legyen meg a féltés, de a bizalom is. (Csak mellékesen: ha valakiben megbízok, nem fogok egyből arra gondolni, hogy biztosan félreQr, csak mert nem válaszolt azonnal.)

2017. máj. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Szerintem nem illetek össze a pároddal.Te folymaatosan egész nap tartanád vele a kapcsolatot, ő viszont a saját részéről akkor is jól elvan, ha egész nap nem beszéltek.

Mindkét véglet rossz szerintem és együtt nehezen fog működni.

A te viselkedésed is gáz, hogy egyből aztc hiszed megcsal, ha nem reagál.De az ő része is elég érdekes, nincsen 5 perce egy nap, hogy legalább felhívjon, megkérdezze mi van veled??

Nekem is volt egy exem, akivel volt olyan nap, amikor nem is beszéltünk..Khm nem véletlenül ex.

Szerintem amúgy az egyensúly a legjobb.Szóval ne az legyen, hogy egész nap egymás fenekében vagyunk, semmit nem csinálunk a másik nélkül.De az se, hogy semmit nem csinálunk együtt és alig találkozunk.

Az én kapcsolatomban szerintem ok, sokat vagyunk együtt, vannak közös hobbijaink is.De szoktunk külön lenni is, barátokkal vagy csak kicsit egyedül.

De mondom, mindenkinek más az igénye.Viszont ha ennyire különbözőek nálatok,akkor az nem biztos, hogy menni fog.

De remélem nem lesz igazam

2017. máj. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Hát ez a Majka gyerek eléggé magának valónak tűnik nekem, a Dundika pedig rendesen be lett idomítva szerintem.


A gyakorlatban úgy nézhet ki, h a Majka papa azt csinál amit akar, nem alkalmazkodik, nem gáz, ha kinyomja vagy nem veszi fel a telefont napokig, de fordítva kötve hiszem, hogy így lenne ... Ugyanis ilyen hozzáállással nem lehetne semmit sem tervezni, sem megoldani kelenek a közös projektek is. Egy párkapcsolatnak azért nem erről kellene szólni, hogy alig látom a másikat. Ha pl. külső körülmények miatt alakul így az életük az megint más, eltérő munka időbeosztás, külföldi munka miatt az is nehéz de itt nem erről van szó.


Egy kapcsolatban kell a privát szféra aláírom, nem kell minden percről beszámolni, de amit írtál az már a közönnyel, konkrétan a 'les.z.arással' egyenlő. Főleg ahol gyerek is van ott nem egészséges.


Nem hiszem, hogy mindkettőjük ilyen 'független', mert akkor nem lenne működőképes a kapcsolatuk. Itt egyértelműen a nő és a gyerek alkalmazkodik a függetlenségét óvó apukához.

Persze lehet, hogy tévedek mindenesetre kívülről nekem ez jön le arról a pár cikkből amit olvastam róluk.

2017. máj. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
nagyon is osszeillunk, inkabb itt reszemrol bizalombeli problemak vannak. pl mint ahogy irtam nalunk haversagbol lett tobb, tudtam hha haverkent irtam neki este egy uzenetet es nem valaszolt akkor novel volt. most h alakulgat koztunj vmi es eltunik egybol bevillan h biztos megint no van a dologban... elvagyok en amugy, marmint annyi az igenyem h tudjunk a masikrol valamit, nemkell allandoan irkalni, attol megorulnek. de parazok, mert kotetlen a munkaideje, mert tudom miket csinalt reg stb..
2017. máj. 23. 16:41
 18/21 A kérdező kommentje:
utolso: vszinu h majkaekrol akkor ugyanazt a cikket olvastad mint en :D enis ugy erzekeltem h dundikanak kuss a neve majka meg vegigbulizza a hetvegeket, legalabbis a cikkben ugy nyilatkozott h jobbnal jobb csajokkal bulizik. na en ilyen megnyilvanulastol egy kozos interjunal falnak mentem volna.
2017. máj. 23. 16:43
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát mindkettőben van, amiben egyet értek, és van, amiben nem.


Bár még soha nem volt barátnőm, de így érzésem szerint olyan heti 1-2 találkozó lenne az optimális. Ha nincsenek együtt, akkor felesleges olyan sokat egymással beszélni, olyankor mindenki foglalkozzon inkább a saját életével, viszont amikor együtt vannak, akkor az tényleg minőségi együttlét legyen, teles szívből szeressék egymást, sok romantika, és mindennél jobban egymásra figyeljenek.


Viszont nem kell mindent lépésről lépésre elmondani, meg kell bízni a másikban. Egy jó kapcsolatban úgy is megérzik, ha valaki félrelép.

2017. máj. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Nyugi,en is tipik olyan vagyok mint te :D bepanikolok ha nem ir es eppen a haverjaval van,sirni tudnek,tulagyalom a dolgot,egybol azt kepzelem be hogy novel vannak. Es tudom hogy ez nem helyes es mar-mar beteges...de nem tudok ellene mit tenni. En megmondtam a paromnal kerek perec h sajnos "elmebeteg" vagyok,es igenylem azt h tudjam merre jar mert attol megnyugszom,es h nem kell minden percben irnia,csak neha dobjon valami uzit hogy meg el. Megertette,es azota azert ir,bar telefonalni nagyon nem szoktunk,de legalabb tudok rola.


U.i.:megnyugodtam h nem csak en vagyok ilyen :DDD


20/L

2017. máj. 24. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!