Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Végleg megbolondult a párom?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Végleg megbolondult a párom?

Figyelt kérdés

A párom, senkit sem enged be, letiltogat, sérteget, alaptalanul vádol, a családját is kizárja. Éjszakánként a kollégáit hívogatja és öngyilkossággal fenyegetőzik ill.fárasztja őket. Másra emlékezik mint volt, ebből is vitáink vannak, nem is igaz amiért haragszik:( totális memóriazavarai vannak középsúlyos alkoholizmus stádiuma.

Elvonási tünetei is vannak sokszor. Néha vannak tiszta hetei, aztán kezdődik. Nem alszik, nem eszik rendesen, inni azt iszik.., már immunhiányos betegségei vannak.

Szeretnék segíteni neki de így nehéz ha elzárkózik.


Mit tennétek? Sajnos az életemből nem bírom kizárni, próbáltam, ehhez én túl lekvár vagyok. Valami tipp?

Beszéljek a családjával? Kollégáival? Orvosával? a Jóistennel szoktam de nem segít:( Köszönöm az ötleteket!..


2017. jún. 7. 09:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Amíg ő nem látja be,meg nem akar meggyógyulni,teljesen mindegy mit csinálsz.
2017. jún. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%
"Sajnos az életemből nem bírom kizárni, próbáltam, ehhez én túl lekvár vagyok." - akkor turjed, es ne gyere ide panaszkodni. Alkoholista mentalis beteggel, aki nem akar gyogyulni, mast nem tudsz tenni.
2017. jún. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
vagy elváltok, vagy melletted fog meghalni
2017. jún. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%

Pedig az egyetlen okos döntés kizárni az életedből, ugyanis ha beleszakadsz (ami csak idő kérdése) ő akkor sem nem fogja letenni az italt, ha magától eddig nem tette. Csak azon lehet segíteni, aki akarja, ezt egy életre jegyezd meg.

Ugyanolyan függő vagy te is, mint ő, csak ő a piától függ, te meg ettől az alkoholista baromtól.. Meg is érdemled, ha tönkremész mellette, önként és dalolva választod ezt a sorsot, de ha neked megéri..

2017. jún. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

..az volt már hogy egy alkesz, depis ember akarata a nullához konvergál??

Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak amúgy!!

2017. jún. 7. 09:58
 6/14 anonim ***** válasza:
Igen, volt már, apám alkoholista volt és nem egy alkoholistát ismertem életem során. Az ő akaratgyengesége viszont még nem menti fel a tiédet.. Rokkanj csak bele, ha ennyire megéri, gondolom faaaantasztikus ember és úúúúgy szereted. Egy olyan embernek, akinek a szerelem kifogás arra, hogy egy működésképtelen, boldogtalan, beteg és tocikus kapcsolatban maradjon, nem tudok mit tanácsolni. Úgy cseszed el az életed, ahogy jólesik, de arra tényleg ne számíts, hogy valaha változik a helyzet.. vagyis de, csak épp egyre rosszabb irányba.
2017. jún. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Költőnő? ***** válasza:
100%
Betegségtudat és orvosi segítség nélkül még fog halni. És addig nem fog változni. Orvossal érdemes lenne konzultálni, hátha kényszerkezelésre be tudja utalni.
2017. jún. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

...de a kényszergyógykezelés nem szűnt meg?:(

Ennél rosszabb is lehet, te jó ég:((

2017. jún. 7. 10:14
 9/14 anonim ***** válasza:
Menthetetlen 95%. Nem érdemes reménykedni, tipp-mix minimális eséllyel. Magadat akarod ostorozni?
2017. jún. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Már hogyne lehetne rosszabb.. ne mondd már, hogy még nem láttál alkoholistát teljesen lecsúszni.. Tudod anyám is úgy gondolta, mint te és apám mellett maradt az alkoholizmusa ellenére, sőt még lepottyantott engem is neki, aztán teljesen bele is őrült az egészbe és rajtam vert le minden frusztrációt.. apám teljes lecsúszásáról nem is beszélve, élmény volt úgy felnőni, hogy ezt kellett végignéznem.


Akármit csinálsz, csak annyit kérnék így ismeretlenül, hogy gyereket ne szülj neki. Nekem is évekig tartott túllépnem a gyerekkoromon és marha nehéz volt, sokaknak viszont még évek alatt sem sikerül. Megjegyezném, hogy a drága szüleimmel azóta sem vagyok hajlandó tartani a kapcsolatot, amióta 19 évesen elmenekültem onnan - te is járhatsz úgy, mint anyám, ő is azt hitte majd meggyúgyítja apámat, szóval tényleg mérlegelj, mennyire érni meg magad feláldozni.

2017. jún. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!