Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szakítsak a barátommal, csak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítsak a barátommal, csak mert zavarja, hogy "okosabb" vagyok nála?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy ténylegesen okosabb vagyok-e nála, de egyetemre rájok, kétnyelvszakos tanár leszek, és zavarja, hogy jobban beszélek idegen nyelveket, mint ő.

Lejött hzzám albérletbe és beült 1-2 előadásomra még szorgalmi időszakban (eredetileg azt akarta, hogy blicceljem el, hiába katalógusosak)

Előadáson nagyon jól elvoltam, jegyzeteltem, figyeltem, ő pedig láthatóan unta magát, és a végén megkérdezte, hogy bírok ennyi bullshitet tanulni, olyan szörnyű akcentusokat megérteni. Most lett meg a nyelvi alapvizsgám, az is zavarta.

Nyelvvizsgázni akar, mert nem kapta meg a diplomáját, de inkább magántanárt fizetett az anyjával, minthogy hagyja, hogy segítsek neki.


2017. jún. 13. 14:18
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem itt csak kommunikációs probléma van. Amit ő lát: te valószínűleg túlzottan is ambíciózus vagy, s ezt neki sokszor elő is hozod, úgymond villogtatva ezt a témát, ő pedig ezt a helyzetet inkább hátráltatásnak látja, mintsem előrehúzásnak, emiatt sem szeretné, ha te segítenél neki. Hagyd egyelőre ezt a témát nála, te pedig olyan dolgokat csinálj neki, ami jól esik számára: jó kaját, jó szex, utazás, masszírozás, szabadidős programok, stb.
2017. jún. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Ekkora faszt...miért akar lehúzni téged...komolyan aki szereti a másikat az örül a sikereinek...
2017. jún. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Nekem is volt olyan barátnőm, aki meg akart tanulni angolul, de soha nem volt hajlandó gyakorolni velem. Pedig anyanyelvi szinten beszélem, éltem Észak-Amerikában, de akkor sem. Hülyék az emberek; ott a lehetőség ingyen, de nem élnek vele.

Amúgy szerintem ne szakíts ezért. Ha őt annyira zavarja, megteszi. De kétlem.

2017. jún. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Azt nem mondta, hogy miért próbál a te pályádon megverni ? Van egy barátom, aki annak idején a szaktársnőmmel jött össze (történelem/magyar tanári szak). Azt mondta olyan butának érzi magát a barátnője mellett. Magamhoz vontam és beleordítottam a fülébe, hogy mert "gépészmérnöknek készülsz b+!". Anyázott, mert csengett a füle, de megértette, mert a gépész is okos :D. Nyilván van olyan amiben meg a párod jobb mint te. Hozd fel neki. :)

30/f

2017. jún. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Azért fontolgatom a szakítást, mert itt nem csak arról van, hogy jobb vagyok valamiben (pl: sport vagy festés) hanem olyanban vagyok jobb, ami a SZAKMÁM lesz.

Ő a XY végzettségével miért kéne jobban beszélnie idegen nyelven, mint nekem?

2017. jún. 13. 14:30
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
Szegénynek nincs IQ-ja. Szakíts vele, megérdemli.
2017. jún. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

Mondjuk az egy dolog, hogy inkább tanárt fizet az órákért, ennek lehetnek praktikus okai is. Talán jobban tud egy idegennel tanulni, talán csak a tanítási módszereid neki nem fekszenek (van ilyen, ettől te még lehetsz jó tanár).

Ezen meg azon kívül, hogy unta magát az egyetemi előadásokon, miben nyilvánult meg igazán, hogy zavarja az, amit te tudsz és ő nem?

2017. jún. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#3: Én sem mernék egy "anyanyelvi" szinten beszélőtől angolul tanulni kezdőként. Egyetemen, nyelvizsgákon az irodalmi angolra/németre/franciára stb. kiváncsiak.

Haladóként már szívesen fejleszteném magamat, hogy megértsem az akcentusokat és a dialektusokat.

2017. jún. 13. 14:43
 9/10 anonim ***** válasza:
Szakíts! Féltékeny a tudásodra! Gondolj bele mi lesz később? Az a jó férfi aki értékeli a tudásodat, szorgalmaz, segít, nem az aki lehúz!
2017. jún. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A volt feleségemnek két diplomája van.Azt hiszi mindenkinél okosabb.Egy villanykörtét sem tud kicserélni.Elváltunk.Most egy éjjeliőrrel jár.Az biztos egy szinten van vele. :)
2017. nov. 16. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!