Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátom szerint nem csinálk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátom szerint nem csinálk semmit. Tényleg így van szerintetek is?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, még nem dolgozom egyetemista vagyok. Annyi támogatást kapok még szülőktől,hogy vegyek magamnak enni, néha egy-egy ruhát vagy esetleg megengedhessek magamnak egy kis szórakozást. Ha elvégzem az egyetemet ezzel a szakkal elég jól lehet keresni, utána én szeretném támogatni őket. Jelentkeztem nyárára diákmunkára is,de még nem hívtak be sehová.

Barátom 4 évvel idősebb nálam, nem végzett egyetemet és már dogozik, amit tisztelek, eismerem, hogy keres.Soha nem várom el,hogy bármit is fizessen nekem.A közös dolgok mindig felesben mennek. De szerinte én nem csinálok semmit,csak unatkozom itthon, túl sok a szabadidőm. Az igaz,hogy több van mint neki,de szerintem nem igaz,hogy nem csinálok semmit. Tanulok, megcsinálom a házimunkát,főzni is szoktam.(nem élünk együtt)

Nagyon rosszul esik amit mond. Hogy lehetne megbeszélni ezt?



2017. jún. 16. 13:48
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Időm így amúgy kevés, suli aztán munka, de felnőtt emberként nem fogom a szüleimet lehúzni.
2017. jún. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
88%
Igen, sok mindenkinek nehéz az élete, és igen, nagyon is dicséretes, hogy nem a kifogásokat keresitek, hanem tesztek ellene. De nem értem, hogy ettől a kérdezőnek miért kéne rosszul éreznie magát, hogy elfogadja a szüleitől kapott pénzt. Engem is támogattak egyetem alatt a szüleim, nem sokkal csak annyival, hogy fizetni tudjam az albérletet meg az élelmiszert. Ha kaptam ösztöndíjat, akkor annyi lejött abból az összegből, amit szüleim utaltak, tehát nem éltem fel mindkettőt. Ha a szülők normálisak és van rá anyagi lehetőségük, akkor én semmi rosszat nem látok abban, hogy szeretnék biztosítani a gyereküknek azt, hogy csak a tanulásra koncentráljanak és ne hullafáradtan kelljen végiggürcölniük 5 évet.
2017. jún. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Akkor van pár szerencsés "gyerek". Az én édesapukám rendőr anyám pedig agyturkász. Mégsem látnak el, az albérletet is sajnos tök egyedül fizetem és hónap végére épp hogy kijövök. A kérdező mázlista.
2017. jún. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
65%

#10, nagyon kemény csávó vagy (én is így éltem), de mi köze ennek a kérdéshez?

Az a kérdés, hogy tényleg nem csinál semmit?

Nem igaz.

Túl sokat is tesz a komplexusos pasijának.

2017. jún. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

LANY vagyok (10#-es)


És csak azért írtam le, mert szerintem lehetne tanulás ennyi idősen már DOLGOZNI is. Aki akar az talál munkát és az egyetem mellett igenis lehet dolgozni. Szóval abból a szempontból igaza lehet a srácnak,hogy gáz ha csak döglik. Ez van!

2017. jún. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Jóval többnek érez magánál és szüksége van rá, hogy leszóljon!!

Annyit tudsz tenni, hogy rászólsz legközelebb ha beszól neked, hogy "A kisebbségi komplexusoddal pszichológushoz menj, ne engem cseszegess!!".

Kikérheted erről egy pszichológus véleményét Te is!

2017. jún. 17. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
64%

15: Azokban a családokban ahol taníttatják a gyereket, más norma van, mint amit megfogalmaztál.

Nem a munkába járás az érték, hanem a tanulás.

Amíg el tudtak tartani, mindig azt várták el tőlem, hogy tanuljak. Ha volt szabadidőm, akkor mellette másik egyetem, másik szak, különórák. Ez nem csak az ő elvárásuk volt velem szemben, hanem én is rettenetesen tudásszomjas vagyok, és erre vágytam, hogy ezt csinálhassam.

Nem értem, ha valaki ezt az életmódot választja magának, akkor miért kell neki beszólni, hogy miért nem dolgozik inkább.

Azért, mert tanulni sokkal élvezetesebb, azért.

Én dolgozni csak akkor szoktam, ha kell a megélhetéshez. Ha nem kell, mert megvan a megélhetés fedezete, akkor mégis minek kell pénzt keresni??..

2017. jún. 17. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
És ha majd 30 éves koromig tanulok akkor addig a szüleim tartanak el? Mert a TANULÀS érték, de a MUNKA NEM? Én is otthon maradhattam volna, de nekem a szüleim is megmondták,hogy felnőtt ember vagyok tessék beszálni a költségekbe ha velük maradok, tehàt dolgoznom kellett már volna mindenképp és ezért meg az egyetem miatt elmentem dolgozni, mert tudtam,hogy havi 20 ezer forintból nem tudok beszálni a rezsibe otthon stb De mindegy, szerintem ti nem értitek ezt. :D
2017. jún. 17. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Azert ne hasonlitsunk mar ossze egy kozgazt meg egy orvosit. Van olyan egyetem ami mellett NEM TUDSZ DOLGOZNI, mert epp azt sem tudod, hogy melyik vegen allsz a f*s*nak, csak egyben vagy biztos, hogy nem a jo oldalan. Ahol napi 15 orat igenyel a tanulas egesz vizsgaidoszakban es szorgalmi idoszakban is igenyli a napi szintu keszultseget, ott nem lehet....

nyilvan nem azokrol az egyetemekrol beszelek, ahol vizsga elotti delutan leteszi valaki a feneket hogy egyszer atolvassa az anyagot. A kerdezonek is biztos vagyok,hogy sokat kell rajzolgatnia/terveznie felev kozben is, aki emellett csinalja a munkat le a kalappal, van ra pelda, igen, de csak "muszajbol" es nem is tudjak elvegezni "idoben". Schluss.

2017. jún. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

18: Igen, van egy elég testes társadalmi réteg, ahol a tanulás annyival magasabb életszínvonalnak számít, mint munkába járni, hogy amikor csak lehet, inkább tanulnak.

Én 31 éves koromig voltam nappalis, és utána is, amint megtehettem, a félretett pénzem mellett felmondtam az állásom és elmentem tanulni. Azóta sikerül más bevételekből megélni és csak néha és átmenetileg tervezem, hogy állásba menjek, amikor szükség van a plusz bevételre.

Nem tudod elképzelni, hogy élvezetesebb tanulni, művelődni, tudományokkal és művészetekkel foglalkozni, alkotni, mint munkába járni, és erre törekszenek az emberek ahelyett, hogy állásba járjanak?

2017. jún. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!