Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a jobb egy: egy házasság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a jobb egy: egy házasság nélküli igazán jó párkapcsolat vagy egy mások miatti kötelező házasság boldogtalansággal, megcsalással?

Figyelt kérdés

28 éves férfi vagyok, nem pártolom a házasságot, rengeteget láttam tönkremenni. Barátnőmmel 7 éve vagyunk együtt. Ő se pártolta az esküvőt, megbeszéltük hogy nem lesz családi, vallási és egyéb okok miatt. A 7 év alatt a tágabb baráti, ismerősi körben én vagyok az egyetlen aki nem csalta meg semmilyen szinten a párját. Még nőknek se irogattam soha a neten, nem flörtöltem, semmi. A legrendesebb ismerősünk is minimum csinált ilyet. Megcsalás is sok van. A tenyeremem hordom minden téren, mindent megkap. A lakásom felét a nevére irattam hogy ne érezze magát vendégnek nálam!


Ehhez képest most kitalálta hogy szakítani akar mert szégyenkezik mindenki előtt hogy ő 26 évesen nem feleség, nem volt esküvője. Van két legjobb barátnője akik megházasodtak. Az egyiket verte a férje, a másiké a neten csajozott meg fizetösökhez járt. Aztán mindkettö válás lett. Az persze nem szégyen mások elött, a lényeg hogy ök már elmondhatják hogy volt esküvö. Egy harmadik barátnönek 28 évesen már a harmadik férje lesz.

És ö kiabál velem hogy öt neveti ki mindenki. Szép lakásunk van, jól megvagyunk. Gyereket ö nem akar, én meg nem eröltettem! Én is kibukhattam volna.


Jobb egy rossz házasság mint egy jó kapcsolat mert az a társadalom számára a normális? Mit csinálnátok a helyemben. Ennyi volt?


2017. jún. 16. 23:14
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Ellene volt ö is, de a szülei ragaszkodnak dolgokhoz, szertartáshoz ami nem fog összejönni. Más a vallásunk, az enyémmel soha az életbe nem fog minket összeadni a papjuk a templomban! A szülei meg ö is ehhez ragaszkodnak. A vallást szóba se hozom, inkább mondanám származásnak mert nem szoktam vallásoskodni. Fehér ruha, katolikus templom, százfös násznép, lagzi. Ez kellene. Említettem neki, hogy menjünk el a hivatalba összeházasodni amikor a lakás átiratás téma volt, elöször úgy akartam, de elzárkózott, kizárta. A szülei meg egyenesen kitagadják miatta, megmondták. Erröl a nagy csillogó rongyrázós izéröl álmodozik amit a celebeknél lát, a növére is olyat akart aztán nem az sült ki belöle, egy csomó pénzt meg beletettek.


Szóval ez volt a kiindulópont! Az elején kiderültek ezek a dolgok és amellett hogy nem is akarta-ellene volt a házasságnak, pont kijött hogy így sem én, sem ö nem akarjuk az esküvöt, jól megvagyunk. Amúgy van idösebb ismerösünk akinek középiskolások a gyerekei de nem házasodtak meg és ugyanolyan boldogok mint mi eddig. Nem értem miért találta most ezt ki ... Persze a gyerek téma nála tabu, nem bírja elviselni öket, nem akar! Ezt elfogadtam! Minek az esküvö? Hogy a nagy rongyrázásban megetessünk 100-200 embert aztán minden megy tovább ugyanúgy? Csak lehet mutogatni a gyürüt másoknak? Ezért akar kiszállni egy jó kapcsolatból?

Jobb annak a barátnöjének, ö kevésbé van szégyenben, aki 3 hónap után megcsinálta a nagy felhajtás-esküvöt aztán mire elérték az egy évet már váltak. Kérdeztem töle, állítólag neki nem kell már szégyenkeznie, mert volt már házas, csak az a gaz, szemét férje tönkretette. Az ö hibája, a többi nö vele megértö, adják alá a lovat, vigasztalják. Míg az én kedvesemet szivatják a dolog miatt!

2017. jún. 17. 09:15
 12/13 anonim ***** válasza:
84%
Nem értem az összefüggést. Én mindig is házasságpárti voltam és nem érdekel, hogy másoknak esetleg nem sikerül és boldogtalanok. Ennyi erővel azt is kérdezhetnéd, hogy mi a jobb egy boldog szingli élet vagy egy veszekedésekkel teli párkapcsolat? Attól még van akinek igenis működik. Én sem maradtam volna együtt olyan emberrel, aki nem akar elvenni. Értem, hogy mit akarsz mondani, hogy így is lehettek boldogok, de mint házasságpárti nem tudom megérteni, hogy mi az oka, hogy ezt már nem akarod megtenni. Főleg, hogy is fél lakásod úgyis viszi, ha szakítás lesz a vége. Mondjuk az, hogy ő eddig szintén ellemezte most meg szakítani akar az fura. De csak hogy értsd egy házasságpárti állaspontját számomra nem lehet mégsem olyan tökéletes a kapcsolat ha nekem ez fontos, a párom mégsem hajlandó rá.
2017. jún. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
80%

Akkor sincs köze ennek a házassághoz.

Kislány, akit a szülei irányítanak - éltem ilyennel, ők éppen nem engedték neki, hogy összeházasodjunk - de mindegy is.

Ha ennyi idős korában nincs saját akarata, az elég gáz, akár lesz esküvő, akár nem

2017. jún. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!