Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tudnék kilépni ebből...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnék kilépni ebből az ördögi körből?

Figyelt kérdés
6 ève vagyunk együtt a pàrommal,en most 20 èves vagyok ő 37 èves fèrfi. Az elejèn minden meseszèp volt,aztàn jöttek a problèmàk,többször volt màr szakítàs,különköltözès,stb. de vègül mindig kibèkültünk :( 99% biztos vagyok benne hogy a kapcsolatunk elejèn megcsalt. Viszont ezen kívűl olyan problèmàk is fellèptek amiket szintèn nem tudok meg emèszteni,hogy meg is ütött règebben mikor veszekedès volt. Aztàn jött egy olyan időszak amikor minden szèp ès jó volt,persze csak pàr hónapig tartott. Most megint ott tartunk,hogy elegem van belőle,mert nem foglalkozik velem,ès teljesen kihűlt a kapcsolatunk. Unalmasnak tartom,ès nem tudok túllèpni a multon sem,ès mindezt tetőzi a mindennapi veszekedès. Többször próbàltam a 6 èv alatt szakítani vèglegesen,de valahogy mindig visszalèptem 2-3 hèt utàn. Úgy èrzem egy ördögi kör ez a kapcsolat amiből sosem fogok tudni kilèpni ès elpazarolom az èletem egy ilyen ember melett aki nem èrdemel meg. Amitől a legjobban fèlek az az,hogy nem fogok tudni egyedül èlni,mert fèlek a bizonytalansàgtól,ès az egyedül lèttől. Senkire nem szàmithatok,egyedül vagyok a nagyvilàgban :(
2017. júl. 2. 00:08
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Voltam màr,ès semmit nem segített... azt mondta " vagy maradsz a meleg,biztonsàgos kakiban,vagy kilèpsz belőle"
2017. júl. 3. 18:31
 12/24 anonim ***** válasza:

#7 vagyok, a kérdéseket feltevős.


Az az előnyöd megvan, hogy Te magad is átlátod a helyzetet:

"Ha mi nem teszünk lèpèseket,ès nem hozunk döntèseket senki nem fog segíteni rajtunk,vagy kihúzni ebből a szarbol."


Ez így van. És most mondd ki egyes szám első személyben.


"Vagy maradok a meleg, biztonsàgos kakiban, vagy kilèpek belőle."


Ezt hívják felelősségvállalásnak önmagadért.


Átgondolod, hogy:


- Meddig tartok Én, és hol kezdődik a másik ember?

- Hol vannak a határaim? Meddig mászhat abba bele valaki? Én meddig mászhatok valakibe?

- Mit teszek, ha a határokat valaki átlépi?

- Hogyan szeretnék élni? Hogy nézne ki egy napom?


(Nem prédikálok, ezt 10 évvel ezelőtt, mikor annyi idős voltam mint Te, és kapcsolatfüggő, én se tudtam. Ezeket a kérdéseket a pszichodokim tette fel. Helyettem nem válaszolta meg őket. Senki. Mert nem is tudja, és nincsenek rá mindig beváló válaszok. Gondolkodj el rajtuk. Ha ezt a melót megspórolod, SEMMI NEM FOG VÁLTOZNI.)



Eleinte szokatlan saját döntéseket hozni és akcióba lépni a komfortzónán kívül. Kemény munka, aminek ingatag a talaja: odafigyelést, kitartást és következetességet igényel (elvégre is, a kakis gödör fala csúszós :D) de tud szórakoztató és izgalmas is lenni.


ÉS ISZONYAT MEGÉRI MIKOR KIJUTSZ A FRISS LEVEGŐRE, AHOL SZILÁRD TALAJON ÁLLSZ, AMIT TE ÉPÍTETTÉL!


VALAMIKOR meg kell mondanod magadnak (aztán a barátodnak is), hogy "Eddig tartott a kapcsolatunk, ezennel vége, és most fogom magam, és új életet kezdek, amiben nem szerepelsz."


Hány évet akarsz ezzel várni? 6-ot? 60-at?


Lehet, hogy miután közlöd vele, foggal-körömmel ragaszkodni fog Hozzád. A fejedhez vág majd dolgokat és ELBIZONYTALANÍT a döntésedben - és NEM AZÉRT, MERT SZERET! Hanem, mert egy éretlen felnőtt, aki nem fektette be a fent említett munkát a fejlődésébe. Nélküled nincs kit nyaggatnia, meg dugnia. Te vagy a játékmackója.


Ne haragudj, direkt használok ilyen derogatív kifejezéseket, hogy ÉREZD A HELYZET SÚLYÁT.


Ha rosszul esik ezt hallani, megértem. Ha azt mondod, nem segített, akkor azt mondom:


Sosem vagy egyedül. És mindig egyedül vagy. Lesznek, akik segítenek Neked, meg akiknek Te segítesz. És olyanok is, akiktől nem azt kapod, amit vársz. Főleg, ha azt sem tudod, mit vársz, vagy nem tudod kifejezni.


Tükröt tartanak eléd. Felpofoznak a tehetetlenségből. Nem szépítgetik tovább, hogy "hát végülis, akassz fel egy illatosítót ide a sarokba, az elnyomja a szarszagot" (bocs :D - a szarkazmus sokat mond... érted... sza.. jólvan kussolok xDDD) És azt is hagyják, hogy addig ülj ott, ameddig akarsz. Néha meghallgatnak, és válaszolnak. Néha felvidítanak. Ők a barátaid.


Ha meg is fogják majd a kezedet, mert pár lépéssel előtted járnak,utána mindig elengedik, különben vak vezet világtalant. Ők se tudják jobban, mi a frankó.


Sok sikert és hajrá!

2017. júl. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
#12 vàlaszoló,köszönöm ! A türelmedet,ès hogy tènyleg hasznos,elgondolkodtatò vàlaszt adtàl ! Teljes mèrtèkben igazad van... az a baj,hogy belàtom,ès àtlàtom a dolgokat de nincs mèg annyi bàtorsàgom hogy tegyek valamit ellene :((
2017. júl. 4. 12:11
 14/24 A kérdező kommentje:
Valami mindig meggàtol,olyan hülyesègek,hogy az màr nem emberi :)) hol attol tartok nem fogok tudni èlni egyedül,hol attól hogy mi lesz ha jön a tèl ès gyalog kell mennem munkàba,hol mi lesz ha nem talàlok senki hozzàm illőt... :( vagy ha bàrmire szüksègem lesz,ki segít majd? Ha beteg leszek? Ha munka nèlkül maradok? Annyira senkinek èrzem magam egyedül :( egyàltalàn nem vagyok talpra esett. Hiàba tudok főzni,mosni ,takaritani magamra,most adom a vizsgàt söförsulira,meglesz az is,de hiàba ha mondjuk nem tudom egyedül fenntartani az autót ...
2017. júl. 4. 20:06
 15/24 A kérdező kommentje:
Sokminden közrejàtszik.. a pènz,a magàny,a bizonytalansàg ès stb ès stb :( ezeken hogyan lèpjek túl? Fèlek hogy rossz vàr ràm,hiàba tudom hogy majd idővel jobb lesz mint valaha... pesszimista vagyok :(
2017. júl. 4. 20:08
 16/24 anonim ***** válasza:

#12 vagyok, és szívesen. Nekem is jót tett, hogy írhattam.


A nagy változások titka: Kezdd kicsiben. 1-1 új szokással például. Lépésenként, és mindig csak az adott lépésre figyelj. A többit (mi lesz ha...) tedd félre. Így megtanulsz bízni magadban, hogy ha most odafigyelsz, az a sok "mi lesz ha" eltűnik, mert a jelenben meg tudod oldani ami felmerül (a jövőben nem :D). Aztán néha állj meg, és figyeld meg az összképet (mint ahogy most is tetted), hogy megnézd, hol vagy, és merre szeretnél tovább menni.

2017. júl. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Leültem megbeszèlni vele is a dolgokat,elmondtam hogy ő nekem csak egy mankó az èletben,semmi több... persze aztàn jött az a rèsz,hogy a fejemhez vàgott sokmindent,ès kèrdezte mit gondolok màssal jobb lesz? :( tudom hogy jobb lesz,ès csak el akar bizonytalanítani,de sajnos sikerült is neki. Tudja mivel tud megfogni,ismer màr... egyszer ő is aztmondta belàtja hogy ez a kapcsolat nem működik,aztàn màsnap úgy tett mintha mi sem törtènt volna. Hiàba mondok neki bàrmit nem tudom kiàbràndítani,hogy vègre belàssa ő is ès elköltözzön innen,ès örökre bèkèn haggyon. Fèlek èn megtenni a lèpèst mert nagyon bizonytalan vagyok,ès fèlek hogy 1-2 hèt elteltèvel újra kibèkülök vele.
2017. júl. 10. 11:37
 18/24 anonim ***** válasza:

Szia, #12 vagyok, és kíváncsi voltam, írtál-e azóta.


Bátor vagy, hogy leültél vele beszélni. Bátor vagy, hogy így szembenéztél a helyzettel. Kitartás! Ne inogj meg, menni fog!


Itt első sorban MAGADDAL kötöttél egyezséget, hogy kilépsz ebből a helyzetből. Magadhoz, az elhatározásodhoz legyél hű, az lebegjen a szemed előtt. (Még akkor is, ha egyszer tényleg el kell adnod azt a fránya autót, mert nem fér a költségvetésbe. :))


Emlékezz, mondtam, hogy hozzád fog vágni dolgokat, amivel elbizonytalanít - ennyire sablonos a viselkedése. Tartsd szem előtt, hogy minden, amit mond, egyetlen célt szolgál - hogy irányítson Téged, és fenntartsa a mostani állapotot. Ezt csak addig tudja csinálni, amíg hagyod.


Nem muszáj hagynod. Van választásod. És bármi jön is utána, belejössz, beletanulsz. Képes vagy rá. Senki se úgy született, hogy tudta pl. hogyan kell költözni, vagy valakit kiebrudalni a lakásból.


Direkt nem írok a lakhatási kérdésre semmit - ötleteket tudnék adni, de Te tudod a pontos részleteket kigondolni.


Ha az eddigi lépéseket meg merted tenni, a továbbiakhoz is lesz bátorságod! És ne feledd Csernus Doki szavait:

"A nem döntés is döntés." ;)

2017. júl. 12. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatàst,tudd hogy nagyon sok erőt adsz nekem a leírtakkal.mostmàr teljesen belàttam hogy semmi èrtelme,ès sokàig nem fogjuk húzni. Nagyon furcsa dolog törtènt velem a napokban, úgy èrzem elszakadt az a szàl is ami mèg tartott hozzà eddig. Mióta tart ez a cirkusz (kb 2 hete) nem volt semmi testi kapcsolatom vele,de valamejik nap,annyit nyaggatott hogy vègül bele eggyeztem. Nehèz leírni ès lehet butàn fog hangzani,de utàna olyasmi törtènt,ami eddig mèg soha. Annyira rosszul voltam,úgy èreztem mintha egy idegennel bújtam volna össze,mintha megerőszakolt volna,vagy valami ilyesmi. :( aztàn elhatàroztam hogy soha többet nem akarom kitenni magam ennek. Vajon mi törtènt akkor? Mèg most sem tudom felfogni. Undorodom tőle,ès emlèkezni sem akarok arra az èjszakàra ...ezt így sokàig nem csinàlhatom,màr most furcsàlja hogy mièrt nincs kedvem hozzà sosem. Mit mondhatnèk? :(
2017. júl. 13. 13:53
 20/24 anonim ***** válasza:

Szia! Örülök, hogy erőt merítettél a soraimból.


Most rövid leszek, mert dolgozok.


Az, hogy érezted elszakadni a szálat, a lehető legjobb dolog ebben az esetben! :) És, bár tudom hogy kellemetlen volt, a másik tapasztalat is Téged fog szolgálni. A rosszul eső dolgokra meg KELL tanulni NEM-et mondani, vagy nem belemenni - és rájönni, inkább mi esne jól.


Van-e esetleg olyan ismerősöd, barátod, családtagod, akinek ezt még el tudod mondani? Nem kell, hogy nagyon közeli legyen, de akit meg tudsz kérni, hogy segítsen ebben az időszakban akár csak azzal, hogy melléd áll a véleményével, akár tényleges, kisebb fizikai dolgokban pl zárcsere. (Mert segítséget is lehet kérni és elfogadni, és máris nem vagyunk teljesen egyedül a nagyvilágban :)


Hogy mit mondhatnál? Azt, hogy vége, eddig tartott, és nem tovább! :D Ha jól esik, mondd ki először magadnak, hangosan.

2017. júl. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!