Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem hajlandó dolgozni, hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem hajlandó dolgozni, hogyan vegyem rá?

Figyelt kérdés
5 éve vagyunk együtt, kapcsolatunkkal minden rendben lenne, egyetlen dolog mérgezi. Első két évben minden rendben volt, aztán a párom vállalkozásba kezdett, ami befuçcsolt, azóta nem hajlandó dolgozni. Nem jön szembe olyan munka, ami megfelelne. Én ugyan jól keresek, de van is hova költenem, meg nem is gondolom, hogy az én feladatom egy férfit eltartani (az övè sem engem). Egy ideig ígérgetett, már azt sem. Gyakorlatilag fogadjam el, és kész. De nem tudom megemészteni. Tudom mindenki azt tanácsolja, hagyjam el azonnal stb. Én mégis olyan megoldást keresek, amivel arra rá tudom venni, hogy dolgozzon.
2017. júl. 4. 06:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

TEhát 3 éve nem dolgozik.

Sehogy nem fogod tudni rávenni, mert ő nem akarja.

Én egy dolgot tennék: leülnék szépen megbeszélném vele, hogy mik a tervei és kezdjen el dolgozni magán, mert ez nem normális dolog, hogy csak lébocol.

Együtt laktok? Ebben az esetben simán megkockáztatnék egy olyat, hogy különköltöznék tőle.

Dz drasztikusnak és gonosznak hangzik, de valójában nem az, hiszen nem arról van szó, hogy 1-2 hete rúgták ki és nem talált még munkát.. Itt konkrétan ÉVEKRŐL van szó, úgy, hogy még ő válogat, hogy neki nem tetszik semmi igazán.


Ha nem éltek együtt, akkor megmondanám neki, hogy nekem nem szimpatikus az élethez való hozzáállása.

És ha nem szerez munkát rövid időn belül, akkor ez neked azt jelenti, hogy ez a kapcsolat csak a pénzről és a kihasználásról szól, amibe te nem fogsz részt venni.


Ha ezután sem történik változás, akkor én is a szakítást javaslom.

Feltéve, akkor, ha nem az a célod, hogy még kb 15 éven át így eltartsd őt.

2017. júl. 4. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, ha nem akarod elhagyni akkor kb nincsen semmi ütőkárya a kezedben. Rajtad fog így élősködni az idők végezetéig. Az én szememben nincs rosszabb egy ilyen "férfinál", már bocsánat. Csak akkor lenne elfogadható, ha a gyerekkel lenne otthon vagy súlyos betegség korlátozná a munkában. Ezt elmondhatnád neki is... meg azt is, hogy nehéz így rá férfiként tekintened, te nem ebbe az emberbe szerettél bele 5 évvel ezelőtt.
2017. júl. 4. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
3%
De persze, ha fordítva menne az élősködés, mint az esetek 99%-ában lenni szokott, akkor mindenki természetesnek venné, hogy szegény nő ezt megérdemli, hadd élősködjön mert neki szabad, stb... Ugye azért vágjátok ti is ezt a kettős mércét és, hogy mennyire irritáló tud lenni..?
2017. júl. 4. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálam ez szakítóok lenne, változtatni nem tudsz rajta, ha ő nem akarja a változást. De a te életed, te döntesz.
2017. júl. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
77%
# 3/4 Időpont ma 06:57 - Nem tudom, hány nőnek elvárás, hogy eltartsák, én dolgozom, és nem akarom eltartatni magam. Más kérdés, ha elmegyek szülni, akkor arra az időszakra jó, ha nem hagy magamra a párom, de amint lehet, visszaállok dolgozni, ha erre sor kerül, és őszintén szólva, nem biztos, hogy ki akarom használni a 3 év szülési szabadságot, mert szeretek dolgozni, ráadásul ha én is dolgozom, akkor több lesz a család pénze is, és minél hamarabb visszaállok, annál könnyebb visszatérni a munkába kisgyerekes anyaként. Persze, ha majd a kedves apuka hajlandó lesz otthon maradni a gyerekkel helyettem, egy percig sem maradok otthon, és megyek vissza dolgozni akár azonnal.
2017. júl. 4. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Ideiglenesen ráveheted valami trükkel, hogy dolgozzon, vagy rákényszerítheted. De akarni akkor se fogja. Úgyhogy vagy kirúgják gyorsan, vagy ő keres valami indokot, ami miatt "muszáj" felmondania.

Első hetekben kellett volna az asztalra csapni, nem három év után! Most már rá nem veszed, hogy dolgozzon, mert ami három évig jó volt, arról nem fog lemondani ilyen könnyen. Azzal pedig ő is tisztában van, hogy szakítani nem fogsz, tehát kénytelen vagy eltartani.

2017. júl. 4. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Dobd ki. Életed végéig el akarod tartani?
2017. júl. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Ha neki 3 éve megfelel így, akkor semmivel nem tudod rávenni. Ha nem hagyod el emiatt akkor tényleg csak az van, hogy elfogadod
2017. júl. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
37%
Mi volt az oka a vállalkozása csődjének? Mennyire viselte meg? Mennyit bukott rajta? Simán lehet ez egy depresszió, amit kezeltetni kéne.
2017. júl. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Na mégegy "férfi" aki elvárja hogy a nő tartsa el... #3 erre célzott hogy itt mindenki azon sír hogy milyen sokba kerül egy barátnő, meg hogy minimum a nettó 200-as fizu, meghogy a nőnek mindent meg kell venni...

Na ehhez jön kb hetente egy ilyen nő akin piócáskodik egy "férfi", és esze ágában sincs elhagyni...


Kérdező, én is csak azt tudom mondani hogy ülj le vele, és beszéljétek meg, hogy ezt mégis meddig akarja így folytatni. Erős, egészséges felnőtt férfi, nem várhatja el hogy egy nő tartsa el... Én nőként se szeretném hogy eltartsanak. Gondolom amúgy a vállalkozása viselte meg ennyire, de nagyon ideje hogy túllépjen már ezen, mert ez nem megoldás. Ha tudsz, akkor segíts neki munkát keresni hátha az segít. (egyik barátnőmnek ez bevállt). Támogasd hogy igenis képes dolgozni, ha nem is egyből új vállalkozást indítani, de akármit csinálni, hogy mégse úgy éljen mint egy múltszázadi feleség, mert ez neki is ciki (szerintem).


Ha ezzel se érsz el semmit mondjuk pár hónap alatt, akkor viszont valóban érdemes elgondolkodnod azon, hogy akarod e ezt így folytatni.

2017. júl. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!