Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem hajlandó dolgozni, hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem hajlandó dolgozni, hogyan vegyem rá?

Figyelt kérdés
5 éve vagyunk együtt, kapcsolatunkkal minden rendben lenne, egyetlen dolog mérgezi. Első két évben minden rendben volt, aztán a párom vállalkozásba kezdett, ami befuçcsolt, azóta nem hajlandó dolgozni. Nem jön szembe olyan munka, ami megfelelne. Én ugyan jól keresek, de van is hova költenem, meg nem is gondolom, hogy az én feladatom egy férfit eltartani (az övè sem engem). Egy ideig ígérgetett, már azt sem. Gyakorlatilag fogadjam el, és kész. De nem tudom megemészteni. Tudom mindenki azt tanácsolja, hagyjam el azonnal stb. Én mégis olyan megoldást keresek, amivel arra rá tudom venni, hogy dolgozzon.
2017. júl. 4. 06:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

szerintem 3 év alatt ha nem akart melózni, akkor nem fog most se. együttéltek? te tartod el? ha igen, akkor költözzetek külön. ha nem éltek együtt, ne is tervezd.

mit tudsz tenni? leülsz vele megbeszélni. max ennyit.

ha nem akar, nem fog melózni

2017. júl. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
86%
Ugyanezt jatszottam evekig, a beszelgetes nem hozott eredmenyt, vegul elmentunk kulfoldre a gyerekekkel, o maradt otthon. Megoldotta ugy, hogy onnantol az anyjatol kert. Szerinte tulzott elvarasaim voltak (!!!!!!), (akkor mar 6 eve nem dolgozott!), mondvan egy diplomas embertol ne varjam el, hogy majd minimalberert elmegy mosogatni. Annyi volt az ossz "elvarasom", hogy legalabb havi 100e Ft legyen meg. De o annyiert nem ment. Mas meg nem adodott....vegul szakitottunk, most is olyan bnoje van aki mellett "elvan". Gyt-t sem fizet, ugyhogy jobban jarsz Kerdezo ha hagyod a parod.
2017. júl. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Figyu, én ellene vagyok az "azonnal dobd ki" stílusú válaszoknak.

De ez annyira alapvető dolog, hogy nem szabad hagyni. Én úgy közelíteném meg a dolgot, hogy tudatnám vele, hogy támogatom mindenben, ahogy csak tudom, ugyanakkor azt is leszögezném, hogy hosszú távon ez nem fog így működni. Nem ultimátumra gondolok, hanem arra, hogy érezze a dolog súlyát és tegyen valamit.


Az egésznek szerintem az az alapja, hogy ő akar-e egyáltalán változtatni. Ha akar, akkor tudsz neki segíteni. Határozzatok meg konkrét célokat, feladatokat és határidőket. Derítsétek ki, hogy mi nem megy és miért nem megy. Miért nem akar dolgozni? Csak simán egy lusta disznó, vagy valami más problémája van?


Ha viszont egyáltalán nem is akar változtatni, akkor nem sok lehetőséget látok.

2017. júl. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
15%
Amennyiben megtalálod a megoldást. Az elhagyott feleségemet és a 30 éves fiamat is rávehetnéd fizettség fejében, akik még mindig azt várják, hogy tartsam el őket.
2017. júl. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%

Miért akarod, hogy dolgozzon?

Ezt nagyon jól gondold át. Adj magadnak pár órát napot és magadnak válaszolj, mert e szövegből csak helyzet furcsaságára mutatsz, ami nem valós ok.


Mérlegeld helyzeted. Mennyire fontos ő, szerelme., milyen ember ő, stb, kontra, mennyire fontos, hogy rabszolgáskodjon.

2017. júl. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező, nem lehet, hogy ez komoly depresszió? Egy pszichológus segíthetne kideríteni, mi van a háttérben, depresszió vagy más az oka a motiváció hiányának.
2017. júl. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

"ugyanakkor azt is leszögezném, hogy hosszú távon ez nem fog így működni. "

Nincs igaza aki ezt írta. 3 év. Ez már hosszú távon is működik. Akkor minek dolgozzon a pasas?

Talált egy balek nőt aki eltartja, neki meg a tenyészbika szerep jutott. Csak jól meg kell húznia esténként és nincs gond..

Szerintem éljetek így bolgogan.

Amit ne értek: Hogy tud a fickó így tükörbe nézni?

2017. júl. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Én is a depresszióra gondolok.

Mindenki azt látja, hogy 3 éve nem dolgozik, DE! előtte dolgos volt, aztán jött a vállalkozás, ami csődbe ment.

Valószínűleg ez volt az álma, és most összetört.

Te nem tudod rávenni, hogy dolgozzon, és úgy tűnik, ő sem tud megküzdeni a problémával.

A megoldás a pszichológus lenne, de oda meg csak akkor fog elmenni, ha ő is belátja, hogy ez így nem jó, és hajlandó hozzá eljárni, nem hagyja ott 1-2 alkalom után.


21/L

2017. júl. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Élete álma volt a vállalkozás, de nem jött össze, minden spórolt pénze odalett. Kb egy ève pedig pedig semmi. 3 éve nincs szinte jövedelme (2 évig nyüglődött a vállalkozással, a minimális bevétel a kiadásaira ment), 1 éve pedig nem keres/talál munkát. Együtt élünk, a rezsit, kaját, egyéb háztartáshoz kellő dolgokat én fizetem.A szórakozást is. És ezt még el is tudnám fogadni, ha a szándékot látnám. Mert mindenki kerülhet nehéz helyzetbe stb, de próbálna legalább valamit tenni. Lehet, hogy depresszió, mert nagyon összetörte a kudarc, de akkor tönkre kell tenni a kapcsolatát is? Nem annyira egyszerű. Mikor megismertem, rengeteget dolgozott, a szülei is ezt mondták, hogy világ életében sokat dolgozott. De mellettem mégis ilyen lett. Mennyiben lehet az én hatásom ( azon túl, hogy hagyom), mennyire a vállalkozásé, nem tudom. És azt sem, mi más oka lehet?
2017. júl. 4. 21:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!