Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Normális, hogy a barátom több...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, hogy a barátom több év alatt nem főzött nekem aoha egy vacsorát sem, hiába kértem?

Figyelt kérdés

Huszonévesek vagyunk mindketten és még a szüleinknél élünk. Én sosem voltam konyhatündér, de a kedvéért megtanultam főzni és szeretettel csinálom.

Viszon nekem is nagyon jól esne, ha nem annyiban merülne ki a részéről a kedvesség, hogy bemegy a boltba és vesz egy virágot, vagy csokit, hanem ő is főzbe nekem és energiát fektetne bele. Mondtam is neki többször, de két év alatt egyszer csinált nekem egyetlen tojásrántottát...

Most is főzök neki és örömmel vásároltam be, de főzés közben sokszor egyre kedvetlenebb leszek mostanában, meg csalódott, hogy minek töröm magam, ha ő egyszer sem volt képes rá, pedig tudja, nekemennyit jelentene.

Ráadásul az ismerkedés alatt még úgy mondta, hogy neki természetes, hogy ha együtt fogunk élni, ő is ugyanúgy kiveszi a részét a házimunkából, főzni fog stb, mert egyenlőek vagyunk és én is ugyanúgy dolgozom, mint ő.

Viszont azok alapján, hogy egyszer sem volt képes meglepni semmivel, egyre inkább azt hiszem, hogy nem igaz, amit mondott :( Nemhigy természetesnek veszi, higy ő is főz, hanem egyszer sem volt képes ezzel örömet okozni nekem.

Nagyon csalódott vagyok. Rosszul látnám a dolgokat? Mit tehetnék?


2017. júl. 13. 16:18
1 2 3 4 5
 1/46 A kérdező kommentje:
Visszaolvasva elég rossz barátnak tűnhet, úgyhogy ki kell azzal egészítenem, hogy egyébként figyelmes minden másban, de ez az egy nekem nagyon hiányzik
2017. júl. 13. 16:24
 2/46 anonim ***** válasza:
71%
Nekem is voltak ilyen elvarásaim. Nem valtozott meg. En ezt elfogadtam. Idővel rájöttem jobb ha én főzök. ( gyorsabban finomabbat keszítek, ha együtt az csak veszekedés ).
2017. júl. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:

2.: nem fogom tudni ezt elfogadni így. Nekem fontos a gesztus akkor is, ha nem lesz olyan finom. Ráadásul ennek nem gesztusnak kéne lennie, hanem természetes szokásnak, de még kérésre sem teszi meg. Mi lesz így később?

Mivel értethetném vele meg, hogy nekem ez fontos? Hogy ő is energiát fektessen bele? Ne főzzek neki mostantól? Annak nincs értelme.

Tényleg annyira elkedvetlenít :(

2017. júl. 13. 16:32
 4/46 anonim ***** válasza:
100%

egy kérdés


tud egyáltalán főzni? ha azt mondod rendes stb lehet csak nem akar beégni hogy egy rántotta se megy


nálunk fordítva volt aztán nagy bömbölve kifakadt párom hogy nem tud főzni, jól kinevettem aztán megtanítottam, ennyi

2017. júl. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:

4.: igen, elmondása szerint már főzött dolgokat (magának).

Egyébként nekem mielőtt mrgismertem egy fakanál nem volt soha a kezemben, mégis megtanultam a kedvéért.

2017. júl. 13. 16:39
 6/46 anonim ***** válasza:
11%

Hogy hogy mi lesz így később? Most akkor egy csicskát szeretnél, akit ha megkérsz bármire is( legyen az akár egy kis dolog is), akkor neki kutya kötelessége azt megtenni és ezt beburkoljuk a " törődik velem" címszó alá?


Ezt jelentené a szemedben a törődés? Elvárni egy olyan dolgot a másiktól, amit nem szeret, nem tud, nem akar megtenni? Én tudom, hogy áldozatokkal jár egy kapcsolat, de miért kell bármit is elvárni a másiktól? Ez olyan fura.

"Csinálj nekem vacsorát mert nem érzem hogy törődnél velem!!- De nem tudok, nem akarok. Kedveskedek inkább máshogy szívem.-Áh, de az nem olyan, én nem arra vágyok. Teljesítsd amire én vágyom!"


Egyesek ezt nagyon sarkalatosnak gondolhatják, meg hogy ez semmiség, ennyit igazán megtehetne a párja, ha szeretné. Ha szeretné? Eddig is szerette, nem ezen múlik, hogy szereti e az adott fél a másikat. Csak egyes emberek elvárnak dolgokat és rosszul esik nekik ha nem kapják azt meg, de nem látják a fától az erdőt, hogy mást igenis megkapnak, csak azt a mást nem értékelik.

2017. júl. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
100%

"4.: igen, elmondása szerint már főzött dolgokat (magának)."


Ejgen ez magyarra lefordítva azt jelenti hogy nem tud :)

Próbáld meg esetleg hogy nem tudom hogy megy nálatok de leírásod alapján szüleidnél megfőzöl és átviszed vagy átjön csak zabálni.

Főzz vele, csináld meg hogy közös programként fogja fel, én anno így csináltam. Jó megvallom volt hogy olyat főzött ami emberi fogyasztásra nem alkalmas :D de bátorítottam hogy ez most ilyen lett legközelebb jobb lesz.


Ahogy kiveszem a legnagyobb probléma hogy abszolút nem tud amit nem vall be neked mert szégyenli.

2017. júl. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
0%

Ha kilépsz az álomvilágból a való életbe hidd el megváltozik majd a nézőpontod kinek mi a törődés! Majd ha nem lesz veled kedves, nem fog többet átölelni, nem kérdezi meg hogy vagy akkor kezdhetsz igazan aggódni. Nem főz? Komolyan? Ennyire fontos ez neked? Nem akar és kész. A legtöbb ferfi nem mert nem tudnak ès nem az ő dolguk. Mas dolgokban tehetségesebbek. Jajj és hagyjuk azt hogy 21 század főzzön mert akkor szeret.... nyalas romantikus filmjelenet...

Főzzön az a férfi aki szeret és ért hozzá!

2017. júl. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy a nőtől meg el van várca, hogy főzzön. Szerintetek én olyan varomira szeretek főzni? Nem, k.vára nem szeretek, mégis megteszem, mert látom, hogy örül neki.

Azért érdekes a hozzáállásotok, hogy még én vagyok azért a szemét, mert jól esne, ha két év alatt képes lett volna legalább egyszer...

Akkir én se főzzek, ha nem szeretem?

2017. júl. 13. 16:59
 10/46 anonim ***** válasza:
21%

Esküszöm nem bántásból, de annyira látszik, hogy nem éltél még úgy, hogy csak és kizárólag magadra számíthatsz, te dolgozol, főzöl, mosol, takarítasz, bevásárolsz, csekket fizetsz, rezsit intézel, net szerződést újítasz és a végtelenségig sorolható házi hányadék dolgokat intézel TELJESEN egyedül...


Ha majd mindezeket csináltad már szülők és pasi nélkül, és majd lesz egy pasid, aki egyébként mindenben kiveszi a részét, épp csak főzni nincs különösebben kedve, akkor még kva hálás is leszel, hogy mennyit törődik veled. Nekem ez nem lenne fontos, úgy hogy én is gyűlölök főzni (tudok, de gyűlölök, nagybetűkkel) de ha másban lenne valaki aki segít és törődik velem, hát legyen... Ezen tényleg nem múlik semmi.

2017. júl. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!