Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogosan zavar, hogy a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan zavar, hogy a párom nem dicsér eléggé? Vagy meg sem érdemlem? Vagy a férfiak ezt mellékesnek tartják egy hosszútávú kapcsolatban? ) :

Figyelt kérdés

Első hosszabb kapcsolatom, ezért nem tudom mi a 'normális' úgymond.


A kapcsolatunk elején, sőt kb 12-14 hónapig nagyon jó volt minden, (tudom, a rózsaszin köd) viszont akkor tényleg éreztem, hogy szeret és odavan értem. Nagyon sokszor mondta, hogy milyen jó vagyok, örül nekem, annak, hogy komolyan gondolkozom, szereti a felfogásom, a testem, a viselkedésem. Nagyon jól éreztem magam és sosem kételkedtem.


Azóta már a harmadik évünkben vagyunk, és ezek az apró kis dicséretek egyre ritkábbak lettek, sőt már nagyon is azok.


Elsősorban persze magamnak akarok megfelelni, úgy teszek és foglalkozom magammal, hogy meglegyek elégedve. Viszont hiányzik a megerősités, hogy tényleg jó vagyok, tényleg jól nézek ki, tényleg én tetszem neki a legjobban és szereti amilyen vagyok. Senk más véleményére nem adok ilyen téren, tehát nem azt várom, hogy mások mondják meg milyen legyek, de mivel nekem ő a legfontosabb, igenis sokat jelent számomra, hogy meglegyen velem elégedve és álmai nőjének tartson igy ahogy vagyok.


Erre vágyok, és ezt már nem érzem... csak azt nem tudom, hogy azért mert igy van, ezt régen ki is hangoztatta, csak megunta mondani, vagy már nem igy gondolja.


Konkrétan olyan dolgokra gondolok, hogy ha pl elérek valamit, sikerül feljebb lépnem az életben, akkor ne csak annyit mondjon, hogy "én tudtam, hogy meglesz, megmondtam" hanem pl" büszke vagyok rád, nagyon ügyes vagy!"

Próbálok tényleg jó barátnő lenni, már amennyi tőlem telik, kényesztetem, finomakat főzök és sütök, benne vagyok a hülyeségeiben, néha, ha fáradtan érkezik munkából a kedvenc édességével várom, szeretek szexelni bármikor, kimegyünk a barátaival, szeretek pár fiús dolgot(igy nőttem fel)vele akarok egy boldog családot és próbálok jól kinézni,hangoztatom neki, mennyire szeretem. Persze vannak rossz tulajdonságaim is, mint minden nőnek, viszont ezeket egyre jobban megtanulom kezelni és nem mérgezni a kapcsolatot.

Szerintem azért néha megérdemelnék annyit, hogy "tökéletes vagy számomra", "örülök, hogy vagy nekem", "örülök, hogy igy szeretsz", "köszönöm a csokit" , "büszke vagyok rád"...

Vagy ezek olyan dolgok, ha elhangzottak 1-2 éve, akkor illik tudnom, és ne várjam többet?


Az esik rosszabbul, hogy a barátnőim közül sokan fele ennyit sem tesznek a párjukért, de azok úgy beszélnek róluk, hogy csodás barátnők és elveszik feleségül... én meg nem tudom mit rontok el?!


Mi a normális egy hosszútávú kapcsolatban? Ez annak számit? Nyugodjak meg,hisz azért van még mindig velem, mert igy gondolja ezeket, csak nem mondja ki, vagy azért 'illene' csak nem törődik eléggé?

Ti mennyit dicséritek a párotok? Szimplán túl érzékeny vagyok?


Kicsi hoszzú lett,de nagyon örülnék pár tanácsnak, mert elszomorit ez a helyzet és nem tudom mi lenne a normális. 21N


2017. júl. 27. 03:05
 1/6 A kérdező kommentje:
...és igen, beszéltem vele erről, még mielőtt itt panaszkodok, mondtam, hogy nekem szükségem van a kedves szavakra, megerősitésre és vágyom rá, kell ahhoz, hogy érezzem szeret. Azt mondta érti, szeret, és ennyi kb, semmi változás.
2017. júl. 27. 03:07
 2/6 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés, hapsi létemre nekem se nagyon jutott eszembe ilyesmi, viszont azt hiszem sok olyan dolgot megtettem a páromnak, ami miatt érezheti, szeretem, meg mellette vagyok mindenben, és támogatom ahogy lehet.

Ezek a folyamatos pozitív visszajelzések, nem is tudom, volt egy pedagógus barátnőm, na ő volt ilyen, hogy szinte folyamatosan nyomta nekem a megerősítéseit. Kb úgy éreztem magam, mint egy pszichológiai alany.

Nekem nem volt szükségem rá. Nagyon kedves volt tőle, de éreznie kell egy embernek azt is, és abból levonni dolgokat, ahogyan bánnak vele.

Hogy ezt rengeteg ember miért várja el szavakban?

Sajnos nem vagyok pszichomókus.

2017. júl. 27. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mar ott vagy, megszerzett, az o baratnoje vagy. Tudja, hogy vele maradsz es szereted. Mar nem kell meghoditania, vadasznia rad, teperni erted, es ezt megszokta.
2017. júl. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Elégge túlspilázod. Az un. Hódítási időszakban persze sokat dicsért, ez az. De már több mint 2 éve együtt vagytok, már társakká váltatok. Minek kéne még mindig folyton dicsérnie? Nem ettől függ az egymás iránti szeretet meg odaadás.

Már konolyan mint a dedoban.

2017. júl. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akár dedós dolog, akár nem, nekem valamiért szükségem van a kedves szavakra tőle. Ebből érzem, hogy szeret.

Az lehet, hogy már megszokta, hogy úgyis itt vagyok neki, viszont ha tudja, hogy nekem erre szükségem van, nem kellene kicsit tiszteletben tartsa?

Nem folyton, csak mikor tényleg úgy érzem, hogy valamit jól teljesitettem, akkor tőle is jól esne az elismerés, és olyan rossz, hogy más megdicsér, ő, aki a legfontosabb meg nem.

Olvastam az 5 szeretetnyelvről, és azt hiszem most is erről lehet szó, az enyém a kedves szavak nyelve, ezek által érzem igazán a szeretetét.

Semmi tárgyi dolgot nem kértem tőle soha, nem is várom el, csupán ezek a kis kedvességek kellenek nekem.

Sok lehet ez egy férfinek, és nyüg neki, vagy szimplán nem szeret annyira már...?

2017. júl. 27. 15:58
 6/6 anonim ***** válasza:

Attól hogy nem úgy mondta, ahogy vártad, még megdicsért. De nem ovis vagy már, akinek a szájába kell rágni.

Attól, hogy nem dicsérget minden nap mint régen, még szeret, és ez normális is ennyi idő után. Jó most neked azükséged lenne rá, de inkább próbálj meg felnőni egy normális párkapcsolathoz, és nem kattogni ilyeneken, mert a sok nyavajgással csak elmarod magadtól.

2017. júl. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!