Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan szálljak ki egy kapcsol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan szálljak ki egy kapcsolatból, amiben már nem érzem jól magam?

Figyelt kérdés

A párommal 3,5 év után, márciusban összeköltöztünk Budapesten, mindketten vidékiek vagyunk más-más városból. Ő már 2 éve Budapesten dolgozott, mivel itt számomra sem volt nehéz munkát találni, így jutottunk arra, hogy itt költözünk össze.

A párom szüleivel nem jövök ki már az elejétől fogva, csak a létezésem miatt utálnak, ezért már nem is megyek hozzájuk, ő azonban heti egyszer hazamegy nekik bevásárolni, otthon is alszik én ezalatt ott ülök egyedül az albérletben, mert senkit nem ismerek a városban. Sokkal egyszerűbb lenne olyannal, akivel én is elmehetnék a szüleihez, addig sem egyedül lennék.

A kapcsolatunkon is úgy érzem, hogy megromlott. Néha eljár koncertekre, ide-oda, ma például egy ismerőse szülinapi bulijára, míg régen hívott magával, addig már fel sem merül benne, hogy én is menjek. Persze velem is csinál programokat, de ott mindig csak kettesben vagyunk, inkább csak pihenés jellegűek, mint strand, kirándulás, míg régen büszkén mutatott be az ismerőseinek.

A héten belenéztem a telefonjába és láttam, hogy egy másik csajt elhívott a munkahelyéhez, mire a csaj azt válaszolta, hogy a barátnője, azaz én meg ne tudjam. Azonnal kérdőre vontam, mire teljesen kiakadt, hogy hogy merek kotorászni a telefonjában, le is védte jelszóval.

El akartam hagyni, csak hát a kivitelezéssel gondok voltak, mivel otthonról nem tudok bejárni dolgozni a távolság miatt, ismerőseim nincsenek a városban, akikhez odaköltözhetnék, másik albérletet találni pedig igen nehéz és drága, maximum egy szobát tudnék kivenni, de nem akarok idegenekkel együtt lakni. Persze másnap bocsánatot kért és hajtogatta, hogy szeret, neki csak a szája jár, sose csalna meg, de nem tudok benne megbízni, máskor is láttam már, hogy a fb-on , másoknak írta, hogy egy ismerősük milyen jól néz ki.

A kapcsolatunk több sebből vérzik, nem érzem jól magam benne, legszívesebben elmenekülnék, de a kivitelezéssel gondjaim vannak. Már bánom, hogy egy kapcsolatra alapozni mertem szinte mindent - lakhatás, munka.

Mivel még próbaidőn vagyok egy hétig, az is megfordul a fejemben, hogy felmondok és keresek otthon valamilyen munkát, de mivel egy kisvárosról van szó, így hónapokba, akár fél évbe is telne. A költözést sem tudom hogyan oldanám meg, szerencsére bútoraim nincsenek ott, de szinte minden cuccomat elvittem, hosszútávra terveztem.

Jelenleg két lehetőséget látok magam előtt:

1. Maradok a munkahelyemen, illetve a párommal mondjuk egy évig, ez alatt összegyűjtök némi pénzt, majd egy év után hazaköltözöm, és amíg nem találok állást, addig a tartalékaimat élem fel. Ez azonban úgy érzem, hogy teljesen felemésztene.

2. Felmondok a munkahelyemen, hazaköltözöm, mindenem elveszik egyszerre: önálló élet, munka, párkapcsolat. Ha elhagynám, akkor mindenképp ezt választanám, mert a budapesti életbe csak miatta mentem bele, vidéken sokkal jobban szeretek lenni.


Mit tehetnék? Úgy érzem megbolondulok.


2017. júl. 29. 09:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
2. pont
2017. júl. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A második megoldás lenne a jobb, de én sajnos az egyes mellett döntöttem, azt le tudom neked írni, hogy mennyire sz.r

Szóval nálunk is hasonló a helyzet, nőzés, bunkózás, titkolózás, stb., de én úgy döntöttem maradok, mert most szeptembertől megyek OKJ-s képzésre, valamint felvettem egy kisebb hitelt és nincs is akihez hazamehetnék... Így lehetetlen lenne csak úgy fogni magam és lelépni, bár azt kellene.

Ne tudd meg mennyire nehéz eljátszani, hogy megérintsd, úgy beszélj hozzá, ilyenek, miközben meg már utálod a sok hazugsága miatt. Sz.r érzés amikor tudod, hogy elmegy valahová, de nem oda ahova mondja.

Ebből azt akarom neked levezetni, hogy az egyes döntés bár praktikus, akkor is rosszabb, mintha a küszöböt rágnád. Bár én úgy vettem ki a soraidból, hogy van hová menned, tehát ebből a szempontból jobb lehet.

Az jutott közben eszembe, hogy mi lenne ha maradnál az egy éves tervednél, de mégis inkább elköltöznél egy szobába. Megismernél jófej embereket közben, tapasztalatot szereznél a munkában és talán tudnál félrerakni, aztán meglátod.

Remélem bárhogyan is döntesz, jobban fogod magad érezni. Sok kitartást kívánok neked!

2017. júl. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mennyi pénzt keresel a mostani munkahelyeden,megéri ott maradni csak a pénz miatt mondjuk ? Ahogy most ketten ki tudtok fizetni egy albérletet,ezt egy másik csajjal is megtudnád tenni,nem kellene hazamenned,és a tartalékokat felélned,és lenne önálló életed.Aztán lassanként kialakítanád az életedet,megismerkednél valakivel,és vele terveznél a továbbiakban.Lehet hogy jobb vidéken,de pénzben nem biztos hogy jobb lesz,és nem biztos hogy könnyen ki tudsz szakadni ismét otthonról.Plusz könnyebb Pesten egy másik lakásba áthurcolkodni,mint haza mindent.
2017. júl. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Lenne hova mennem, de akkor elveszítem a munkámat. A szüleimet sem veti fel a pénz, így lakhatnék náluk, meg mondjuk kaját is kapnék, de minden mást magamnak kellene megvennem, amire munka nélkül nem igen lenne pénz. Ha ez nem így lenne, akkor az első pont fel sem merült volna bennem.

Talán a legpraktikusabb az egy éves terv lenne, én szeptembertől angol tanfolyamra akarok menni, hogy felhozzam az angolom, utána vidéken is könnyebb lenne elhelyezkedni. Na meg ha tudnék félretenni, akkor akár nem is kellene hazaköltöznöm, hanem vehetnék ki albérletet a szüleimhez közel, mert valójában tetszik a saját háztartás, idegenekkel nem szívesen laknék együtt.

2017. júl. 29. 09:42
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben maradnék pesten, de kipróbálnám a szobát. Jön az ősz, baromi sok egyetemista keres lakótársat, nem lesz nehéz dolgod. :) Egyrészt lakótársakkal jó esetben barátokat is szerzel, másrészt nem bukod a munkát. Közben nézelődhetsz otthon állás után, és ha találsz megfelelőt, akkor jöhet a második opció - de már nem veszítesz el mindent, hiszen közben saját lábra álltál, új élményeket szereztél.
2017. júl. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
3. Igen, lehet hogy Pesten több a fizetés pár tízezer forinttal, de nem éri meg, hisz az albérletek sokkal drágábbak, így oda elúszik. Ezen kívül nem szeretem a peti életet, magamtól eszembe sem jutott volna odaköltözni, nekem bőven elég a nyugodt, vidéki élet, Pesten úgy érzem néha, hogy megbolondulok a sok embertől és nincs hova mennem, ahol egyedül lehetnék.
2017. júl. 29. 09:47
 7/9 A kérdező kommentje:
Sajnos a legfontosabb kimaradt: nincs pénzem kivenni egy szobát, mármint a szobára lenne pénzem, de a kauciót kifizetni nincsenek tartalékaim, így ez az ötlet elbukott. A mostani albérlet kaucióját a párom fizette, szerencsére nekem semmi közöm hozzá, csak fizetem a havi rám eső részt.
2017. júl. 29. 09:50
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mostantól gyűjtögess,és ha van elegendő pénz keress vmi másik albérletet,kíváncsiságból már most is nézegetheted őket.Próbálj valami plusz melót vállalni,pl. takarítás vagy hasonló.
2017. júl. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ismerkedj pasikkal,ah o is csajozik ezerrel. Aztan atkoltozol az ujhoz.

N

2017. júl. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!