Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerelem vagy karrier?

Figyelt kérdés

8 hónapja vagyok együtt egy külfölfi fiúval,szinte tökéletesen összeillünk. Távkapcsolatban élünk és csak általában 2 hetente találkoztunk, néha hosszabb időre is kimentem hozzá vagy jött hozzám, a legtöbb idő amit együtt töltöttünk 9 hét volt.

Eddig meg tudtuk oldani, de most felvettek egy egyetemre és tudom hogy ha elkezdem akkor nem lesz időm rá és kénytelenek leszünk szakítani, ráadasul a szakban is kételkedem, ugyanis törivel semmire nem fogok jutni ha befejezem az egyetemet, raadásul ösztöndíjam és lekötném magam 20 évre. Nem tudom hogy hogy döntsek, tanuljak három évig egy olyan szakot amivel nem megyek semmire, vagy alakítsam úgy az életemet hogy a barátommal maradhassak és összeköltözhessünk?



2017. aug. 1. 10:29
 1/7 anonim ***** válasza:
67%

Ebben az esetben a szerelem.

Ha már most bizonytalan vagy az egyetemmel, jövőddel kapcsolatban, akkor keress más lehetőséget.

De ne a szerelmed miatt, hanem magad miatt.

2017. aug. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyet jegyezz meg. Soha ne pasihoz igazítsd az életed. Lehet 2 év múlva már együtt sem lesztek. Ha nem lesz diplomád, akkor is el kell végezned valamit, mert érettségivel max mosogató vagy takarító leszel. Neked ez így megfelelne? Elhiszem, hogy szerelmes vagy, de nagyon felelőtlen dolog lenne most összeköltöznöd vele és otthagynod a sulit.


18 évesen kitűnőre érettségiztem, de kimentem külföldre az első szerelmemmel, nem akartam egyetemre menni. Aztán rájöttem, hogy ez ritka nagy baromság volt és sokkal több van bennem, minthogy pincérnő legyek :D Szüleim aggódtak is értem rendesen, de tudták, hogy tanulni fogok a hibámból. Ráadásul pár hónappal később ki is szerettem a barátomból, szétmentünk. Most egyetemre járok, tolmácsnak tanulok. Remélem tanulsz az én hibámból, ne ess bele te is :D

21L

2017. aug. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem a kérdésedet. Én nappalin tanulok, jövőre diplomázom, mellette évek óta dolgozom, és a párom cirka 3 ezer kilométerre lakik tőlem, tehát elég rendesen távkapcsolat, mégse merült fel még gondolati szinten sem ilyesmi, hogy emiatt szakítsunk. 3-4 hetente találkozunk, nyáron többet vagyunk együtt, jövőre ha isten is úgy akarja, összeköltözünk. Nem hiszem, hogy ez olyan mérhetetlen erőfeszítés igénylő mutatvány lett volna.

A valódi problémának itt nincs köze párkapcsolatokhoz: hülyeséget ne tanulj. Olyat aminek nem láthatod hasznát, ne tanulj.

2017. aug. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor miért jelölted meg a törit, ha tudod, hogy úgysem érsz vele semmit? Ha nem érdekel a szakod, akkor váltsd, de valamit mindenképp tanulj!


21/L

2017. aug. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Pai miatt soha nem szabad tanulmányt, munkát otthagyni. Ráadásul 8 hónap nem sok idő és eleve alig találkoztok, és ki tudja meddig tart a kapcsolat.

Válassz másik szakot, ha ez nem tetszik, de valamit tanulj.

2017. aug. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Karrier.

A szerelem egy deficites, fölösleges hordó fos.

2017. aug. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én nem választanám a fiút, de azért a töri szakot jól gondold meg, azzal tényleg nem fogsz tudni elhelyezkedni. Vagy ha mégis, tanárként elég rossz fizetésért.
2017. aug. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!