Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért gondolják sokan, hogyha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolják sokan, hogyha valakinek párkapcsolata van, akkor nélküle nem csinálhat programot?

Figyelt kérdés

Ha nekem van barátom, akkor szeretek sok időt tölteni vele, nincs olyan érzésem, hogy megfulladok, vagy több tér kell, stb. De ennek ellenére úgy gondolom, hogy fontos, hogy egymás nélkül is tudjunk szórakozni. Nekem is van családom, vannak barátaim, neki is. Vannak olyan programok, amiket ő szeret és én nem, vagy fordítva, ezért erre nem feltétlenül kísérjük el egymást.


De mindig van valaki, aki megtalál a hülyeségeivel. Ha pl megkérdezik, mit csináltam hétvégén, és nem a párommal voltam, akkor kihűlve kérdezik, hogy miért nem. Vagy ha mondom, hogy egy fiú barátomnak szülinapi bulija lesz, akkor az első kérdés: XY nem féltékeny?

Meg ha ő csinál a haverjaival valami pasis programot, akkor megkérdezik, hogy engem miért nem hívott. Ha egy buliban odajön egy srác, le akar smárolni, mondom, hogy van barátom, és ki van akadva, hogy ő miért nincs akkor itt, meg hogyhogy megengedi, hogy eljöjjek (a tulajdona vagyok vagy mi, hogy engedélyt kell kérnem?)

Ha egymás nélkül megyünk nyaralni, azt se bírják felfogni, hogy ez hogyan lehetséges.


Ja, itt nem együtt élésről meg nem házasságról van szó!


És ezek miatt kicsit úgy érzem, mintha nem az lenne normális, amit én gondolok, hanem a többiek véleménye... :/


2017. aug. 1. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
Ezt én se értem, szerintem baromság. Én mindig a párom nélkül szerveztem programot.
2017. aug. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Ne foglalkozz másokkal, az a fontos, hogy nektek mi a jó


A külön nyaraláson kívül abszolút egyetértek. Bár sajnos mi pont úgy dolgozunk, hogy ha én vagyok itthon, ő dolgozik és fordítva, tehát ha éppen valamilyen csoda folytán közös szabadnapunk van, azt inkább együtt töltjük.

2017. aug. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2.: Közös nyaralás is van :D Csak én szoktam a legjobb barátnőmmel is minden évben, sose viszünk oda senki mást. Meg ha pl családdal van valami, akkor ugye a szülőkön múlik, hogy akarják-e vinni a gyerek párját is.


Eddig köszi, jöhet még :)

2017. aug. 1. 21:25
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

Persze, értem én. Mindenki más, valakinek ez fér bele, valakinek az.

Az korlátozás és a "nem-elengedés" gusztustalan.

2017. aug. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
28%

Volt ilyen pasim, sajnos emiatt szakítottam vele. Szerintem még a saját bátyámra is féltékeny volt...

Én nem bírom, ha azt mondják nekem, hogy "Megtiltom!"

De pl. ismerek olyan párt, akik mindketten nagyon féltékenyek, nem is értettem először hogy lehetnek együtt ennyi ideje (Már évekről van szó). De rájöttem, hogy pont emiatt kiegyensúlyozott a kapcsolatuk, mert belegondolnak, hogy fordított esetben mit szólnának, és ez alapján el tudják dönteni, megtegyenek-e valamit. Így kb. soha nem is veszekednek. :)

De lényeg a lényeg, neked adok igazat, szerintem is hülyeség. Főleg ha más hüledezik, amúgy sincs közük hozzá, hogy a pároddal bulizol-e éppen, vagy sem.

19/l

2017. aug. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

Na ja, ezzel én is találkoztam vagyis hallottam pár ismerőstöl ezekről a problémákról.

Nagyon jó lehet párkapcsolatban támaszkodni a másikra, jó érzés tudni, hogy ha szükségünk van valakire, akkor a társunk ott lesz a bajban. Sokan azonban olyannyira függni kezdenek partnerüktől, hogy el se tudják képzelni az életüket nélküle, de tényleg ez kb azt jelenti,hogy sehova nem lehetne külön elmenni, ha ellenkező neművel csak szóba állsz akkor az máris gyanús és nem toleràlják a felek.


A kapcsolatokban az elsőre romantikusnak tűnő érzés rendkívül káros tud lenni, hiszen egy idő után saját döntéseket sem fognak tudni meghozni a páruk nélkül. Érdemes mindig tudatában lenni annak, hogy párunk nem biztos, hogy örökké mellettünk lesz, és ezesetben nekünk kell egyedül megállnunk a lábunkon, az is szükséges,hogy néha külön legyünk.


A gond szerintem az,hogy

képtelenek sokan elengedni a bizalmatlanságukat.Ez könnyen szétrombolhatja a kapcsolatot.

Ilyenkor féltékenykednek, szeretnék, ha a páruk újra és újra, egyre hevesebben bizonyítaná be: csak őt a fontos, mindig együtt menjenek mindenhova, nem kellennek barátok, senki nem lehet fontos, "tök érthető" ha mások összehúzott szemmel nézik,ha a barátod nincs mindig vele. ( holott ez elkeserítő).


Szóval fontos, hogy megtanuljuk tisztán látni a másikat, felismerni a szeretetének, szerelmének és hűségének jeleit. Ehhez elsősorban azzal kell tisztában lennünk, hogy számunkra mik ezek a jelentésteli jegyek.


De mindenek előtt a legfontosabb az lenne,hogy rájöjjenek az emberek,hogy nem a lehet kisajátítani egy embert.



Szerintem lehet màssal is programot csinálni. Ebben semmi rossz nincsen. Gond akkor van ha már ez önmagában gondot jelent a másiknak. Akkor érdemes feltenni magadnak a kérdést(!) Miért zavarhatja,hogy ha pl te elmész egyedül valahova? Bizalmatlan? Mert ha az, az szerintem k#va gáz. Úgy semmi értelme az egész kapcsolatnak.


De az meg teljesen abszurdum amikor mások traktálják a hü#geiket. Erre nem is tudok mit mondani. Mintha az lenne az elfogadott és természetes,hogy te csak a párodnak élj, vele legyél mással ne!


Én menekülök az olyanoktól akik olyanok mint amit a kérdés alatti kiegészítésben írtál.


19/L

2017. aug. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%

Van olyan program, amit lehet csinálni a párod nélkül, van amit nem, mert akkor az tényleg olyan, hogy nem is komoly a kapcsolat.

Pl. én fiú haverom bulijába nem mennék el a barátom nélkül. Őt miért nem hívta meg? Ne legyenek illúzióid, nincs barátság fiú és lány között. A nyaralás is fura nekem.

Amúgy annyira kevés a szabadidőm, hogy örülök, ha azt a párommal kettesben tölthetem. Pedig 15 éve vagyunk házasok, és ha van egy szabad este, akkor nem azon agyalok, hogy melyik barátnőmmel mehetnék el valahova, hanem inkább együtt csinálunk programot.

2017. aug. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7.: Azért nem hívta a haver, mert 200 km-re lakik, az exem aludni se tudott volna hol (diákok voltunk, szállást megfizetni nem tudtunk), én egy lány barátnőmnél aludtam, aki a haverral egy városban lakik és a baráti kör tagja. Másrészt az exemet nem ismerte, a saját szülinapjára nem akart idegent hívni. Szerintem ha két fél képes nem a nemiszervével gondolkozni akkor van fiú lány barátság, de ez egy másik téma. :)

A legjobb barátnőm már 20 éve a barátnőm, minden évben nyaralunk, pasit és más barátot sose viszünk. Most pl 1 hónapja vagyunk együtt a párommal és amikor lefoglaltuk a nyaralást nem is ismertem a baratomat, így mégis hogy vihettem volna? Ő is ment családdal nyaralni, szintén akkor foglalta le amikor azt se tudta hogy létezem. Meg volt olyan, hogy apám nem szerette exemet, így nyilván nem vihettem nyaralni.


Még így is fura?


Köszi az eddigi válaszokat! :)

2017. aug. 2. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!