Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek működőképes lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek működőképes lehet így egy kapcsolat vagy mindenképp az évek során ki fog ütközni? (Gyerektema)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Próbálok lényegretörő lenni. 24 éves vagyok, a barátom 26. 1 éve vagyunk együtt, minden nagyon jól működik, imádjuk egymást, minden szabad percünket egymással töltjük. 1-2 hete azonban szóbajött a gyerek téma. Bár előtte is néha-néha valami beszélgetés során felmerült és tudta hogy én nem akarok gyereket, egyetlen porcikám sem kívánja, nem vágyom rá kicsit sem és sokszor idegesitenek is. Nos most hogy megint szóbakerült, kihúztam belőle azért, hogy ő hogy áll hozzá és mondta hogy ő amúgy szeretne és olyan 30 egy-két évesen ideálisnak is tartaná. Igazából most nem tudom mitévő legyek, mert nagyon szeretjük egymást, de ez pont nem egy olyan dolog, amiben lehetne kompromisszumot kötni. Ezért szakítanunk kéne? Hisz ez elég nagy ellentét. Viszont tudom, hogy mindketten teljesen padlóra kerülnénk, ha most szétmennenkmes értetlenkedve is nézne, ha közölném, hogy akkor inkább még most legyen vége, mert később még jobban fog ez fájni. Nem mondom, hogy ki nem állhatom a gyerekeket, de iszonyatosan heves természetű vagyok, rendkívül ideges típus, bármin felhuzom magam, türelmetlen vagyok. Tudom, hogy nem lenne türelmem egy gyerekhez. Plusz "halkan" megjegyezve nagyon felek a terhessegtol, de pláne a szüléstől. Maga az egesz menetétől, az a sok kellemetlen vizsgálat és a szülés fájdalma. Az sem utolsó, hogy nem rég diplomáztam és szeretném építeni a karrierem, elhelyezkedni egy jó cégnél és felmászni azon a bizonyos ranglétrán. De ha 4-5 év múlva szülnék, akkor ennek lőttek, terhesen már nem fogok tudni végig dolgozni, arról nem is beszélve, hogy otthon kéne maradjak a gyerekkel, nem lenne bevételem, keresetem (nyilván a támogatásokat leszámítva) és ennek a tudata már most kiborit. Kissé igazságtalannak tartom, ha lehet így mondani, hogy konretan minden a nőre hárul, ő kell kihordja, mindenféle vizsgálatra menjen, megszulje, otthon maradni, nagyobb részben neki is kell nevelnie stb stb. Nekem ez nem menne. Kissé bőven kifejtve írtam le a sztorit, előre is elnézést, ha hosszú lett, nagyon kiváncsi vagyok a ti véleményetekre is, főleg azokéra, akik esetleg saját maguk is voltak ilyen helyzetben.
2017. aug. 6. 18:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
#9 Hormonokról hallottál már? A női életszakaszokról hallottál már? Én azért megvárnám a végét. Kérdés, hogy a párod le tud élni úgy egy életet, hogy nem lesz gyereke?
2017. aug. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Amikorra ő a gyermeket tervezi, 4-6 év múlva lenne esedékes. Te lennél 28-30 éves. A kapcsolatotok egy éve tart. Akkorra lenne 5-7 éves kapcsolat. Bármi megtörténhet. Ha ti most szeretitek egymást, leültök, s megbeszélitek, kinek mi a jelenlegi álláspontja. Nem érdemes emiatt szakítani - szerintem. A véleményetek párhuzamosan változhat amúgy az idő haladtával. Lehet, hogy fél év múlva te gondolkodsz el azon, hogy szeretnél gyermeket. Ti döntitek el, hogy képesek vagytok-e működőképesen tartani a kapcsolatot. Eltudjátok-e fogadni a másik véleményét. Annyi bizonyos, hogy az anyaságnál nincsen szebb hívatás. A munka az munka, ez pedig hívatás. Valószínűleg, te másra vagy kódolva. Van ilyen...nincs korrektebb dolog az őszinteségnél. De ahogy érzem az írásodon, túlságosan praktikus vagy, lehet, hogy idő előtt szakítanál, hogy megkímélj mindenkit. Azonban jogod van ahhoz, hogy boldog legyél. Ha most az vagy, akkor miért dobnád el? Ezen szerintem még ne túráztasd magad.
2017. aug. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
azt hiszem most egy szakítás túl hirtelen lenne. Egyelőre boldogok vagytok együtt, én azt javaslom még sokat beszélgessetek erről, lehet hogy nem olyan erős benne a gyerek iránti vágy, mint az, hogy veled legyen. Ha nem láttok megoldást akkor szépen el kell engedni egymást, de mindenképp beszélgessetek még róla
2017. aug. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!