Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért kell hónapokig könyörögn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell hónapokig könyörögnöm a férjemnek, hogy valamit megcsináljon? Hogyan győzhetném meg, hogy lássa ez az ő otthona is?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy egyedül érzem magam a kapcsolatunkban. 3 éve vagyunk házasok, van egy 1,5 éves tündéri lányunk. A kicsi imádja az apját, ami kölcsönös. Ha a gyerekről van szó, szívesen van vele, de ezen kívül mindenért könyörögnöm kell. Nem a házimunkát varom el hanem, hogy legalább szerelje meg amit meg kell (házszámot felrakni, villanykörtét kicserélni, ajtócilindert meghúzni, darazsat irtani stb.). A gyerek, háztartás vezetése mellett még ezeket is nekem kell.

Lelkileg teljesen magam alatt vagyok! Szeretkezni sincs kedvem, ami persze meg neki nem tetszik.

Ha megkérem valamire (pl igazítsa meg a bicikliülést vagy a szanaszét heverő szerszámait tegye vissza a helyére) nem csinálja meg, de ha minden nap szépen megkérem, akkor sem. Eltelik pár hét, és végül nem bírom tovább és megcsinálom, megszerelem, megjavítom amit kell. Nem vagyok elveszett, ezeket én is képes vagyok megoldani, de mivel rám marad minden más jól esne, ha nem nekem kellene.

Ráadásul maga után sem képes elpakolni. Például 4 héttel ezelőtt lerakta a hátizsákját az étkezőszékre, amit egyébként évente 1x használ. Megkértem rakja el. Másnap is megkértem, aztán 3 nap múlva ismét, majd már csak hetente 1x. Semmi. Még mindig ott van.

Többször beszéltem vele ezekről a dolgokról, mert sírni tudnék annyira fáj, de hatástalan.

A gyerek előtt is ilyen volt a helyzet (kérlek ne mondjatok tudom mit vállaltam mikor hozzámentem), de akkor nem volt rajtam ekkora teher, könnyebben viseltem, hogy az otthoni munka nagyrésze az enyém.

Szeretem, és nem fogom elhagyni. A közös életünket szeretném boldogsbbá tenni. Ha ez rendeződne, szerintem a szexuális vágyam is jobb irányba fordulna. Próbáltam motiválni is szeretkezéssel. Annak ellenére, hogy semmi kedvem nem volt hozzá, többször együtt voltunk, hátha akkor nagyobb kedvvel teszi a dolgát a családért.

Kérdés: Mivel vegyem rá a férjem, hogy kivegye a részét a feladatokból?



2017. aug. 16. 00:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%

A ferjed egy gyermek

Jelenleg 2 gyermeked van

Sajnalom

2017. aug. 16. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
71%

Szia. Ferfikent en sem mindig vagyok az a rogton elpakolos, nalam ez inkabb hangulatfuggo. De eszrevettem egy trukkot, hogy tudok villamgyorsan elpakolni magam utan vagy rendet rakni.


Vendegeket vartam pentek estere es penteken delutanra szabit vettem ki hogy osszepakoljak otthon, stb. Csutortokon mikor mentem hazafele a munkabol felhivtak, ha nem gond, akkor ma este jonnenek, mert holnap mar este szeretnenek korabban elindulni a vakaciora es mar elindultak hozzam, kb 2 ora mulva ott vannak nalam. Pff.


Tudjatok mennyi minden meg lehet csinalni 2 ora alatt ha varatlan vendegek jelentkeznek be? Nagyon sok hazimunkat.


Szoval mi lenne ha megprobalnad, hogy elmesz otthonrol es szervezel "varatlan" vendeg latogatast hozzatok es csak a ferjed lenne otthon, neki kene osszepakolni, elpakolni, megteriteni az asztalt, eltenni a szennyest, stb? Hatha ezutan eszbe kapna, hogy mennyi teendod van es elszegyelne magat es elkezdene segiteni. (bar nehez tanacsot adni ilyen helyzetre, de nekem ez a tortenet jutott eszembe)

2017. aug. 16. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

1. Tudom, de szeretnék ezen finoman változtatni. 30 éves, és ha most nem csinálok valamit, nem fog magától megvilágosodni. Egyébként intelligens, értelmes ember. Váratlanul meghalt az édesapja, de ennek ellenére azonnal helyt állt, a családi vállalkozást átvette, és sikeresen működteti, szóval nem akarok róla lemondani, van esély, hogy felnőjjön.


2. Ha rendet kell tenni, mert váratlanul beesne vendég, megtenné, nem ezzel van a gond, és tudja, látja is, hogy mit teszek le az asztalra a családunkért. Azt nehezményezem, hogy ami az ő feladata lenne, azt is én végzem.

Nyár elején felástam az udvart (nem nagy, 20 nm), mert fuvesíteni szerettem volna. Sokáig tartott, mert a talaj 10 éve nem volt mozgatva. Ő bent vigyázott a gyerekre. Nem zavarta, hogy én ások.

2017. aug. 16. 01:28
 4/25 anonim ***** válasza:
Akkor valószínűleg a gyász tett be neki.Mikor hunyt el az apósod?
2017. aug. 16. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Mindig ilyen volt, vagy csak mostanság vált ilyenné?


Ha mindig ilyen volt, akkor nem tudom, hogy miért csak most problémázol ezen.

Egyébként ha önmagától nem érzi, hogy jó lenne neked segíteni, akkor te fejen is állhatsz, akkor se fog megváltozni. Mindig kényszernek fogja érezni, ha valamit meg kell hogy csináljon.

2017. aug. 16. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
77%
Én kidobáltam az udvarra a cuccait. Egy hét után tudta minek hol van a helye.
2017. aug. 16. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
65%

Ha 30 éves koráig ilyen volt, akkor nem hiszem, hogy pont most változna majd meg....

Szexszel pedig ne zsarold, mert úgy le fog lépni, hogy öröm lesz nézni!

2017. aug. 16. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Mindig ilyen volt, de szerintem elvárható, hogy valaki végre felvállalja a helyét a családban. Nem most kezdek el ezen problémázni, ez mindig is gond volt. Soha nem zsarolnám azzal, hogy nincs szex ha ezt meg ezt nem csinálja meg, mert a férfi lélek bizonyos értelemben elég gyermeki, inkább a jutalmazás elvében hiszek.

Még az is megfordult a fejemben, hogy fogom a gyereket, elmegyek pár napra nyaralni, kikapcsolódni valahova, és ha elvégezte azokat a dolgokat amiket kell, szól, és hazamegyünk. Amíg vki mindig megcsinál helyette mindent, nincs rákényszerítve, hogy megtegye.

Azt szeretném elérni, hogy magától lássa a dolgokat, ne állandó kérlelés miatt.

2017. aug. 16. 07:05
 9/25 anonim ***** válasza:
29%
A párod, mint ha, az ikertesóm lenne. Sejtem, változást nem várhatsz. A párom, már letett róla, hogy változást várjon. Mióta elfogadta, hogy ilyen vagyok, egy izzó cseréhez kell két hónap, a párkapcsolatunk, majdnem ott tart, mint első évben. Ja és nálunk, közben két baba is volt.
2017. aug. 16. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
23%
Egy férfi, ha azt mondta, megcsinálja, meg is fogja. Nem kell minden hónapban figyelmeztetni! :)
2017. aug. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!