Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A monogámia egyenlő a birtoklá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A monogámia egyenlő a birtoklással, önzéssel?

Figyelt kérdés

Csak én gondolom úgy hogy a monogámia szinte egyenlő a birtoklàssal?Szerintem hűség egy idealizált eszme, ami valójában rém álszent, hiszen nem szól másról csak a birtoklásról és a kontrollról. Lehet egy csomó ellen érvet felhozni, de mégis a hűség miről szól? A hűség az, hogy a másikat el nem hagyod, nem csalod meg.

Számomra a hűség legyen az, hogy ott vagyok a másik mellett, kitartok mellette mindig. A többi csak kontroll és birtoklás!

Én nem merném szàmon kérni a barátomat, nem lenne jogom "megtiltani" neki dolgokat,mert nekem az rosszul esik. Minden a birtoklásról szól, pl ha megöleled az ellenkező nemet és adsz neki még két puszit akkor az rosszul érint, rossz látni, picit féltékeny leszel, akkor is ha nem mutatod ki, azt állítod jaj te nem vagy féltékeny. Igen? De akkor miért alap,hogy hűséges legyen? Mert birtokolni akarod a másikat. Ha valakivel jól kijössz és jó barátságot àpolsz akkor az már gyanús, mert miért vannak ezek ennyire jóban, miért beszél vele órákig és stb. Az élet erről szól, birtoklás.A hűség elvárása csupán a birtoklási vágy, az önzés megnyilvánulása. Egy egészséges viszonyban az ember tudja, hogy mindenki egyedi, és mindenkiben van valami, amitől ő az, aki. Mindenki. De a monogámia elvárása kicsinyes dolog, hiúsági kérdés. Számomra nem ez fontos egy párkapcsolatban. Ezek messze nem drámai dolgok, csak az ego játékai. Pl, ha valakit megmersz nézni, miért ne tehetnéd? Mondják hogy hűséget fogadtál nem vaksàgot. De akkor miért baj ha valakin hosszabb ideig tartottad a szemed? Én ilyenért nem szólnék a páromnak. Kivagyok én,hogy ezért szóljak? Nekem ez nagyon kellemetlen lenne, ràszólni... Nem érintene rosszul ha megnézne egy csinos lányt. Tisztában vagyok vele,hogy nem én lennék a világ közepe. Nincs jogom megszabni,hogy kivel mennyi időt tölt, és mit csinál ha nem velem van,kit ölel meg,kit puszil meg. Ha valakivel táncolni szeretne akkor táncoljon, ha valaki oda megy hozza beszélgetni akkor menjen, ha valaki megakarja ismerni,barátkozna vele hát rendben. Szerintem ezek jó dolgok,elvégre a legfontosabb,hogy neki jó legyen és én nem korlátoznám, de nem is esne rosszul ha mások is szeretnék őt és nekem az ölelés,puszi simán belefér,hiszek a nő férfi közti barátságban is, nekem nem lenne gond ha valakivel sok időt töltene a barátom ha mellette nem hanyagoljuk egymást el. Bíznék benne és nem vagyok féltékenykedő típus.

De mi mindent a szerelemmel magyarázunk, amiben a szépen kidolgozott életvezetési elvek, hűségről és kapcsolatokról kialakított, erős érvekkel alátámasztott elképzelések vannak. A szerelem pedig birtoklást hoz magàval. Én is szerelmes vagyok a barátomba, de nem akarom birtokolni és sosem vetettem volna fel a hűséges leszünk egymáshoz dolgot ha ő nem mondja. Nála ez alap, nálam is, de szerintem másképp érti ő és én. Mondván neki már az rosszul esik ha megölelem a férfi barátaimat, inkább nem teszem ezért, ha valakivel sokáig beszélek telefonon már érzem,hogy figyel a párom,úgy hogy amióta barátom van a fiúkkal nem tartok hosszú beszélgetést. Ha valahova elmennék és csak férfi lenne jelen akkor az már zavaró, bosszantó számára. (De nem tiltott el senkitől)Sajnos csak férfi barátaim vannak. (Egy lány barátnőm van aki 7 éve Hollandiában él. ) Nem beteges amit csinál a párom, de engem meg ez zavar. Nekem is fontos,hogy csak ketten legyünk, nem kell nyitott kapcsolat,nem vágyom másra. De jó lenne elengedni ezeket a "normálisnak" vélt reakciókat, nem vagyok a tulajdona. Buliba is csak együtt megyünk, néha felkértek táncolni, jeleztem,hogy van barátom. Nem is mentem volna velük, de ha igen? A barátomnak szörnyen fájt volna. Miért? De miért ilyenek az emberek????????? Nekem fordítva ez miért nem szív fájdalmam? Szerelmes vagyok a páromba, szeretem őt tiszta szívemből. De sosem tudtam úgy érezni ahogy ő vagy a környezetemben élő párocskák. Miért? Ti mit gondoltok erről?


Ui: Bocsànat ha valakit megsértettem a véleményemmel!


2017. aug. 19. 22:55
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
92%
9# Ki mondta, hogy nem vallom be? En arrol beszeltem, hogy ezzel altalaban normalis emberek tisztaban vannak ALAPBOL, tiltasok meg minden nelkul, hogy a masiknak ezek rosszul esnek, ezert ALAPBOL nem csinaljak. Rajuk se kell szolni. Es nem erzik emiatt kalitkaban magukat meg korlatozva meg anyamkinja. Sajnalom a baratodat, hogy minden egyes dologert kulon kell szolnia neked, aztan meg neki is allsz a neten vergodni miatta, hogy marpedig neked miert nem szabad mindent amit csak akarsz, szip-szipp.
2017. aug. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:
Igen, ez a baj,hogy ez az "ALAP". Mert ez vált természetessé. Mindegy nem érted. Hagyjuk ebből csak veszekedés van,lesz/lett. Itt be is fejeztem. :)
2017. aug. 19. 23:29
 13/40 anonim ***** válasza:

#12


De csak hivatalosan van így, ez a felszín, a megjátszás. A zord valóság meg a megcsalások sora, lecserélések, "jobb híján jó vagy te is" elfogadások amíg nem jön jobb.

2017. aug. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
85%
Neked találták ki a "nyitott házasságot".
2017. aug. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:

annyit értek, hogy van egy ostoba, gynakvó pasid.

Engem nőként nem érdekel senki nőnemű, de hol van itt az önzés, birtoklàs?

2017. aug. 20. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
59%

Egy párkapcsolat kompromisszumok egész sora.

Ő ezt nézné a moziban, te meg azt. Meg tudni állapodni.

Egy jó példa: Tavaly megvettem a jegyet a Fenyő Miki koncertre a feleségemnek. Ki nem állhatom a csávót. Ott voltam vele 2,5 órát.

Rá két hétre fellépet a közelben 6-8 szám erejéig. Azt is csendben végigvártam.

Cserébe eljött 2 olyan filmre a moziba, amit nem nézett volna meg.


A másik - és ezt nagyon sok nő nem tudja felfogni, férfi-nő barátság nincs. A férfiak előbb-utóbb mindig azt akarják. És ezért nem nézik jó szemmel a férfiak ezeket a férfi-női barátságokat.

Kivéve ha melegek, mert akkor tényleg barátok.

2017. aug. 20. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg ez is csak egy feminista baromság. Ha szeret valakit az ember úgy igazán, akkor nincs szüksége arra hogy mások nyáladdzanak utána... Boldogan beéri az ember azzal ha van egy párja akivel együtt élnek le egy életet. És a monogámia nem kényszer. Ez egy döntés, egy szerződés egy eskü, amit két ember szabadon hoz meg. Gondolom téged sem késsel kényszerítettek. És ha valaki már önszántából hűséget esküdik, akkor a minimum hogy tartja magát hozzá. Ellenkező esetben egy szavahihetetlen, jellemtelen ember aki meggondolatlanul hoz döntéseket. Egyébként a társás, csoportban élő állat is hűséges... Farkasok is pl egy életre választanák párt. Szóval ez egyáltalán nem hiúsági kérdés. Láttál már hiú farkast? :D ugye hogy nem...
2017. aug. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:

Hagyjuk már ezt az ezeréves állatok+emberek régi mese mondákat.


Beérem a párommal, nem azt mondtam,hogy nem és nem mondtam,hogy többre vágyom. Azt mondtam,hogy lemondásokkal jàrt a párkapcsolatom. És a monogámia csak a birtoklásról szól. A hűség fogalma meg mindenkinek mást jelent. Tekintve,hogy mindnki mást tart megcsalásnak. És más az ami rosszul esik a feleknek. Amit én NEM ÉRTEK. Nekem soha nem volt szív fájdalmam ha egy nő beszélgetett a párommal órákig,ha láttam amúgy,hogy nagyon bejön neki a párom és szétfog folyni a csaj. A barátom azzal barátkozik akivel szeretne,bízom benne és innentől kezdve nincs gond részemről. Nem fogom neki megmondani (mert nem érzek így),hogy hé ne ölelgess másokat, ne táncolj senkivel se, ne puszilgassunk senkit, nem kell kedvesen rá mosolyogni senkire, ne bámuld meg az embereket (csukott szemmel menj,hiszen pofátlanság ha jelen létemben megmersz nézni egy nőt, a szemeddel csak engem bámulhatsz). A barátom lépten nyomon kiakar szépen zárni mindent és mindenkit. Nem "betegebb" mint bárki más akiben "egészséges" féltékenység van ( ez is hülyeség,nincs olyan egészséges féltékenység, nem a tulajdonod a másik,nem is normális ha a saját félelmeidet a párodra zúdítod, jajj mert jogos volt hiszen kapott egy csokor virágót a haverjától biztos van köztük valami, ez gáz,nagyon gáz) Ez a gond,hogy azt vettem észre a barátaimmal hónapokig nem találkozok,telefonon inkább nem írok nekik,már nem is érdekel lassan. És ettől akadok ki a legjobban amit a barátom is folyton nyomat. De benned bízok csak a férfi barátaidban nem, hát hidd már el,hogy...örülök,hogy neki akkor teljes az élete és boldog ha korlátozhatja a másikat és mindent a "nekem ez rosszul esik" "nem tisztelsz" szöveggel magyaráz. És az emberek ezt elfogadták. A nők többsége titkon még élvezi is ha egy pasi diktál nekik. Lásd Szürke 50 árnyalata, A fixed sorozat, Szigor, Birtoklás, Fogságban című könvy és stb. Erre nevesedik és nekem ne mondja egy nő se,hogy jajj dehogy én nem akarok olyan pasit magamnak. A könyv kritika alatt meg ez megy. " jajj a férjem bárcsak ilyen lenne" jaj szétàzott a bugyim" "jajj szerelmes lettem".


Én pl megintcsak nem értem,hogy miért kell azt mondani,hogy hát nincsen férfi és nő között barátság. Az én férfi barátaim nem akarnak lefeküdni velem, én sem velük! X éve a barátaim.

2017. aug. 20. 09:12
 19/40 anonim ***** válasza:
85%

#18


Te sem vagy sokkal értelmesebb. Ő paranoid, te pedig egy csukott szemmel élő naíva (most komolyan nem zavar, ha más lányokat öleleget? WTF?). Melyik a jobb? Egyik sem.


Arra a gagyi tévéműsorra emlékeztet mikor az OCC embereket bedobják az igénytelen 10 éve nem takarító prolikhoz és ott van még ez, hogy 2 végletet látni (bunkó, igénytelen és a már élni nem tudó tisztaságmániás), hogy egyik sem jobb a másiknál.

2017. aug. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy lány vagy fiú vagy, de téged ezekszerint zavarna ha a párodat megölelné egy fiú/lány? Ebben mi a gáz? Ami zavaró? Én vagyok a nem normális,mert nem bántja az egómat,mert nem féltékenykedek mert valaki hozzá mert érni a páromhoz? Mivan? Kicsoda ő? A tulajdonom basszus?
2017. aug. 20. 10:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!