Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A monogámia egyenlő a birtoklá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A monogámia egyenlő a birtoklással, önzéssel?

Figyelt kérdés

Csak én gondolom úgy hogy a monogámia szinte egyenlő a birtoklàssal?Szerintem hűség egy idealizált eszme, ami valójában rém álszent, hiszen nem szól másról csak a birtoklásról és a kontrollról. Lehet egy csomó ellen érvet felhozni, de mégis a hűség miről szól? A hűség az, hogy a másikat el nem hagyod, nem csalod meg.

Számomra a hűség legyen az, hogy ott vagyok a másik mellett, kitartok mellette mindig. A többi csak kontroll és birtoklás!

Én nem merném szàmon kérni a barátomat, nem lenne jogom "megtiltani" neki dolgokat,mert nekem az rosszul esik. Minden a birtoklásról szól, pl ha megöleled az ellenkező nemet és adsz neki még két puszit akkor az rosszul érint, rossz látni, picit féltékeny leszel, akkor is ha nem mutatod ki, azt állítod jaj te nem vagy féltékeny. Igen? De akkor miért alap,hogy hűséges legyen? Mert birtokolni akarod a másikat. Ha valakivel jól kijössz és jó barátságot àpolsz akkor az már gyanús, mert miért vannak ezek ennyire jóban, miért beszél vele órákig és stb. Az élet erről szól, birtoklás.A hűség elvárása csupán a birtoklási vágy, az önzés megnyilvánulása. Egy egészséges viszonyban az ember tudja, hogy mindenki egyedi, és mindenkiben van valami, amitől ő az, aki. Mindenki. De a monogámia elvárása kicsinyes dolog, hiúsági kérdés. Számomra nem ez fontos egy párkapcsolatban. Ezek messze nem drámai dolgok, csak az ego játékai. Pl, ha valakit megmersz nézni, miért ne tehetnéd? Mondják hogy hűséget fogadtál nem vaksàgot. De akkor miért baj ha valakin hosszabb ideig tartottad a szemed? Én ilyenért nem szólnék a páromnak. Kivagyok én,hogy ezért szóljak? Nekem ez nagyon kellemetlen lenne, ràszólni... Nem érintene rosszul ha megnézne egy csinos lányt. Tisztában vagyok vele,hogy nem én lennék a világ közepe. Nincs jogom megszabni,hogy kivel mennyi időt tölt, és mit csinál ha nem velem van,kit ölel meg,kit puszil meg. Ha valakivel táncolni szeretne akkor táncoljon, ha valaki oda megy hozza beszélgetni akkor menjen, ha valaki megakarja ismerni,barátkozna vele hát rendben. Szerintem ezek jó dolgok,elvégre a legfontosabb,hogy neki jó legyen és én nem korlátoznám, de nem is esne rosszul ha mások is szeretnék őt és nekem az ölelés,puszi simán belefér,hiszek a nő férfi közti barátságban is, nekem nem lenne gond ha valakivel sok időt töltene a barátom ha mellette nem hanyagoljuk egymást el. Bíznék benne és nem vagyok féltékenykedő típus.

De mi mindent a szerelemmel magyarázunk, amiben a szépen kidolgozott életvezetési elvek, hűségről és kapcsolatokról kialakított, erős érvekkel alátámasztott elképzelések vannak. A szerelem pedig birtoklást hoz magàval. Én is szerelmes vagyok a barátomba, de nem akarom birtokolni és sosem vetettem volna fel a hűséges leszünk egymáshoz dolgot ha ő nem mondja. Nála ez alap, nálam is, de szerintem másképp érti ő és én. Mondván neki már az rosszul esik ha megölelem a férfi barátaimat, inkább nem teszem ezért, ha valakivel sokáig beszélek telefonon már érzem,hogy figyel a párom,úgy hogy amióta barátom van a fiúkkal nem tartok hosszú beszélgetést. Ha valahova elmennék és csak férfi lenne jelen akkor az már zavaró, bosszantó számára. (De nem tiltott el senkitől)Sajnos csak férfi barátaim vannak. (Egy lány barátnőm van aki 7 éve Hollandiában él. ) Nem beteges amit csinál a párom, de engem meg ez zavar. Nekem is fontos,hogy csak ketten legyünk, nem kell nyitott kapcsolat,nem vágyom másra. De jó lenne elengedni ezeket a "normálisnak" vélt reakciókat, nem vagyok a tulajdona. Buliba is csak együtt megyünk, néha felkértek táncolni, jeleztem,hogy van barátom. Nem is mentem volna velük, de ha igen? A barátomnak szörnyen fájt volna. Miért? De miért ilyenek az emberek????????? Nekem fordítva ez miért nem szív fájdalmam? Szerelmes vagyok a páromba, szeretem őt tiszta szívemből. De sosem tudtam úgy érezni ahogy ő vagy a környezetemben élő párocskák. Miért? Ti mit gondoltok erről?


Ui: Bocsànat ha valakit megsértettem a véleményemmel!


2017. aug. 19. 22:55
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
66%

#20


Csak pont ezen mentalitással szokták megideologizálni a megcsalást sokan. Mert "az ember nem monogám" meg "ha nem lehet mással is, akkor birtokol a másik".


Szerintem te nem szereted ezt a figurát akivel vagy. Kedveled, de masszíván leszarnád, ha megcsalna, mivel titkon te is ezt szeretnéd tenni.

2017. aug. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
58%

#20


Másik baj: Ma még egy ölelés, holnap puszi, holnapután csók, utána petting, aztán orális szex, végül rendes... És ha szépen sorban adja elő, legyintesz mindre? Mert "nem akarod birtokolni"?


Ez szörnyű, nagyon jól hozod a "Szép új világ" c. regény "mindenki mindenkié" hozzáállását.

2017. aug. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:
Dehogyis! Nálam a csók,érzelmi megcsalás is megcsalàs. Én csak azt mondom,hogy nincs jogom megszabni,hogy kivel mennyi időt szeretne tölteni és kit hányszor ölel meg és kit enged kicsit közelebb magához. Nagyon szeretem a páromat ezt is mondtam, nem szeretném ha megcsalna és nem tudok mindent lenyelni. Nem legyintek mindenre. Csak tudom,hogy nem normális ha kontroll alatt tartom és mindig azzal jönnék,hogy nekem ez fáj,rosszul esik stb. Önbizalomhiány,önzés, birtoklas,féltékenység,kisajátítas. Gratula ez a természetes. Nekem nem.
2017. aug. 20. 10:40
 24/40 anonim ***** válasza:
72%

#23


Ezzel az a gond, hogy akivel ölelkezik azzal már minimum olyan viszonyban van ami egy hajszállal kevesebb csak az érzelmi megcsalástól.


Ezzel a "leszarom mitcsinál" dologgal olyan hatást keltesz, mintha ő már nem is lenne igazán fontos a számodra. Mint régen gyerekkorunkban, mikor az egyik osztálytárs aki reggel 7kor elment otthonról és este 11-re ért haza, senkit sem érdekelt. Szörnyű lehet úgy élni, hogy le se szarnak otthon.


Na itt is ilyesmit érzek. És ezért lesz megcsalás a vége a részéről, mert veled ez így egy "barátság extrákkal" csupán. Nem fontos a számodra és ez rosszul esik neki titkon.

2017. aug. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
66%

Ez a monológ nagyon jól mutatja hogy nem szereted a párodat. Nem úgy ahogy kéne. Ha az ember igazán szerelmes igazán tiszteli a másikat akkor a lelkiismerete sem hagyja hogy más ellenkezőneműeket ölelgessen és hasonlók. Nem is gondol erre az ember, nem is érzi szükségét ennek.

És azt te csak hiszed hogy téged nem zavarna hogy a párod ilyeneket csinálna, majd ha egy nálad okosabb, jobb, humorosabb, kedvesebb nőt ölelget és bájolog vele, és jól érzi magát vele, majd akkor észbe kapsz, csak akkor már késő lesz, mert jobban érzi magát majd vele, mint veled. Ha pedig döntésre kényszeríted majd azt mondja jajj csak barátkozunk, de ha ezt nem tudod megérteni akkor...

Nagyon naív dolog azt hinni, hogy tud egy ember annyira szeretni, hogy ne jöhetne senki aki elvinné. És ebben semmi fura nincs is, biológia. Az ellenkező neműek vonzzák egymást, nem kell esélyt adni ennek, aztán nincs galiba. De még ha a párod hűséges, másik ember attól még lehet hogy megszereti, és megpróbál majd ártani neked, ellened hangolni hogy megszerezze. Szerintem ha te ezt a veszélyt nem érzékeled akkor vagy nagyon buta és naiv vagy, vagy nem szereted a párodat eléggé és nem is érdekel. A túlzott féltékenység sem normális dolog ez igaz, de a féltékenység hiánya sem.


Másrészt pedig férfi nem barátkozik olyannal akit nem dugna meg adott esetben. Ezt férfiként mondom... én már nem egy lánnyal barátkoztam úgy hogy volt barátja, a végén a legtöbb ilyen lányt sikerült megdugnom.

2017. aug. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:

Nem értek egyet. Igenis szeretem a barátomat, szerelemmel. Nem csak a barátom,hanem a társam a párom is és szerintem maximálisan figyelünk és törődünk egymàssal. Sosem hanyagoltam el, figyelek rá és nem sz*om le! És soha nem sugalltam azt,hogy nekem nem fontos ő annyira, nyugodtan menjen aztán csináljon amit akar. Ez nem erről szólt. Csak bízom benne és tudom,hogy ha megakar csalni akkor azt bármikor megteheti. Azt mondom, nem áll jogomban megszabni,hogy kit mennyire enged közel magához. Miért baj ha van neki egy közeli barátja akivel olyan viszonyban vannak,hogy belefér az ölelés,puszi? Ez nem megcsalás, sőt örülök neki,hogy a páromnak nem csak én vagyok ott. Jó ha tudom,hogy a barátom másnak is fontos és ha ő boldog akkor én is. Nem csalt meg,nem volt tiszteletlen,nem lépte át a határokat.


Nincs monogámia sem. Csak sorozat monogámia. 30-36 éves korukig az emberek fűvel fával d*ak. Csak éppen párkapcsolatban. Kb addígra túl van 2-3 szakítàson aztán majd jön valaki akitől megköveteli ismét a hűséget,akivel összeköti az életét. De mivel monogámiáról beszélünk nem lehetnek mások..és erre mit csinàl a sok hü"e. Félre..hány házasság,kapcsolat,család megy szét? És ezek mind "monogámok". Mindenkitő elvárod akivel dolgod van,hogy hűséges legyen ezt és ezt tilos, de x idő múlva szakítasz vele,mert megcsalt vagy te csaltad meg. Az estek 80%-ban egy kapcsolatnak azért lesz vége,mert megcsalta a párja. Szánalmas.magatokat álltatjátok. Én hűséges vagyok a barátomhoz, nem fogom megcsalni. Mert ez egy döntés, nem mert ez egy tulajdonságom. Kölcsönösen bízunk egymásban, kivéve mikor ő féltékenykedik, de az ugye " egészséges". Nos szerintem fontos a hűség, nekem nem kell más. De ezt a birtoklàst,korlátozást elfelejthetnék az emberek. Felesleges!!! Nem a tulajdonod a másik.

2017. aug. 20. 11:04
 27/40 anonim ***** válasza:
88%

Neked valami sulyos bajok vannak a fejedben XDD Nem olvastam egyik felsorolt szennyregenyt sem amit leirtal es a parom SOHA nem mondott meg olyat, hogy barmit nem szabadna csinalnom. Semmi nincs megtiltva, nem fogod fel? Tisztelettel vagyunk a masik irant es egyikunkben sincs alapbol olyan vagy, hogy mas ellenkezo nemueket olelgessunk meg flortoljunk veluk (a bamulas is flort) plane a parunk jelenleteben. Es amit te keptelen vagy a serult agyaddal felfogni, az az, hogy ez nem olyan lemondas, amit banna az ember, hanem olyan dolgok, amik tok termeszetesek az egeszseges erzelmi vilaggal rendelkezok szamara es eszunkbe sem jut egy kapcsolatban, hogy uristen miert nem flortolhetek a Sarikaval / Danikaval, hat nekem mar nem is teljes igy az eletem...

Te szimplan erzelmileg fejletlen vagy, ennyi.

2017. aug. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
76%

Volt egy exem. Bipolaris zavaros. Na o gondolkozott ugy mint te. :D

a monogamia birtokol, a masik igenyeit is figyelembe kell venni egy kapcsolatban bruhuhu..


hat ott az ajto haver.


viszont ti ketten megertenetek egymast.

2017. aug. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
74%

Amúgy a monogámia azt jelenti, hogy egy állandó, hivatalos partnered van. Ha szerinted ez nem jó, akkor ott a poligámia, amikor több hivatalos partnere lehet az embernek. De szerinted ez sem jó, mert nem akarod, hogy megcsaljon, és állítólag te sem akarod megcsalni.


Szóval marhára nem vagy konzekvens önmagaddal :D

2017. aug. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:

28-as édes istenem. A bipolárisnak ehhez semmi köze az egy betegség ami nem erről szól.


Nem vagyok poligàm sem. Nem értitek mit szeretnék,mert ti is elfogadtátok,mert a többségi társadalom ezt verte belétek,hogy sajátítsunk valakit ki, magyarázzuk a monogámiával,szerelemmel,féltéssel,szeretettel ami tök normális.

2017. aug. 20. 12:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!