Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan reagálnátok, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan reagálnátok, ha a párotok elfelejtené a névnapotokat?

Figyelt kérdés
Elfelejtette, amire számítottam, ezért szóltam neki kora délután, gondoltam kedveskedik valamivel- csoki/sütizés/egy szál virág, akármi, nem voltak extra igényeim. A reakciója annyi volt, hogy hupsz, akkor boldog névnapot. Majd fojtattam a napomat a vacsora készítésével. Nem szóltam semmit, de nagyon megbántott. Nők, ti hogyan reagálnátok hasonló esetben és férfiak, ti mit tennétek?

2017. aug. 25. 16:34
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
90%
De miért nem szólsz? Tessék normális hangon (!!!) Szólni. Ha magadban duzzogsz, attól semmi nem lesz jobb. "Drágám, lehet, hogy eddig nem említettem, de nekem fontos ünnep a névnapom. Számítottam rá, hogy felköszöntesz, és most eléggé csalódott vagyok. Máskor kérlek figyelj oda erre." Én valahogy így kommunikálnám ezt. Sőt, még egyáltalán nincs késő. Még elmehettek étterembe, cukrászdába, moziba, sètálni, vagy otthon is süthettek közösen egy névnapi sütit. Vagy egyszerűen vegyetek egy üveg bort a vacsihoz. A lényeg, hogy semmiképp se duzzogással zárd a névnapodat. Akármennyire is megbántva érzed magad, mentsètek meg az estét. Még simán végződhet jól a nap.
2017. aug. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

Itt nincs semmiféle figyelmesség, teljesen nulla. Azért nem segít a főzésben, mert vagy az autóját szereti, vagy valami szomszédnak segít akármiben, akit jóformán nem is ismer. Minden nap ez megy. Szakítás lesz, csak kíváncsi voltam, ilyenen csak én akadok fenn, vagy más is.

Névnapjára három fogásos vacsora várta otthon, behűtött borral. Lehet én akarok túl sokat, vagy csak túlságosan bíztam benne, hogy kiderül, mégsem olyan figyelmetlen velem, de nem.

2017. aug. 25. 16:52
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
12.: akkor valóban fölöslegesen pazarlod rá az idődet.
2017. aug. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
Azért nem szóltam, mert előtte már 4-5-ször megbeszéltük, hogy jobban kéne figyelnie rám, kettőnkre, mert minden az én nyakamba szakad. Mindent megígért, de semmi változás sem történt. Amire megkérem, azt elfelejteni, ami az ő feladata a közös életünkben, azt szintén "elfelejti".
2017. aug. 25. 16:55
 15/31 anonim ***** válasza:
0%
lehet azert felejtik el 1-2 embernel, mert tul surun van az a kajcsi meg a csoki meg a suti es mar akkorak vagytok mint egy balna...
2017. aug. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%
Így más azért, hogy a névnap a jéghegy csúcsa.
2017. aug. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
Itt tényleg nem a névnap elfelejtése a probléma, ez csak az utolsó cseppnek tűnik a pohárban. Egy ilyen emberrel én sem maradnék együtt a helyedben, akármit ígérget, hiszen már bebizonyította, hogy nem lehet adni a szavára.
2017. aug. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

Lehet ezt kenni-mázolni, hogy kinek mennyire fontos, de ha a párom jelzi, hogy névnapja van (pláne ha amúgy ő az én névnapomra ilyen vacsorával várt), akkor a homlokomra csapok, hogy "tényleg, ez neki fontos" és legalább akkor veszek neki akár valami apróságot, akár nagyobb dolgot (embere válogatja). Aztán később, semleges időben meg lehet beszélni, hogy kinek mi és mennyire fontos. De így tojni az egészre szimpla bunkóság és valljuk be, nem kimagyarázható.


F

2017. aug. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
Az a baj a "jobban fog rám figyelni" ígérettel, hogy nagyon megfoghatatlan. Nálunk is volt olyan időszak, amikor úgy éreztem, hogy a férjemnek minden fontos, csak én nem. Többször megbeszéltük, hogy jobban fog rám figyelni, de ez nem működött. Az segített, amikor a konkrét helyzetben szóltam, hogy most nem szeretném, ha mással foglalkozna. Talán 5-6 ilyen alkalom volt, amikor "rászóltam". Aztán ráérzett, hogy mit szeretnék, és azóta működik. Nem lehet, hogy nálatok is csak kommunikációs hiba van?
2017. aug. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Egyfelől kicsit szarul esne ugyan, másrészről meg úgy vagyok vele, hogy ha délutánig-kora estig nem köszönt meg, akkor lehúzok a sarki kisboltba veszek egy üveg pezsgőt, kibontom és koccintunk az egészségemre. :D Egyszer már bejött, nagyon hatásos volt, igaz évforduló volt (nem féléves meg ilyen hülyeségek, hanem házassági), nagyon elszégyellte magát :D azóta lesi a naptárt hetente.

Szóval megsértődés helyett célszerűbb, ha felhívod rá a figyelmet, mert szegények sokszor azt sem tudják mi a bajunk.

2017. aug. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!