Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mihez kezdjek egy egyre jobban alkoholistává váló barátnővel?

Figyelt kérdés

Mikor megismertem tudtam, hogy milyen múltja volt (pl egy húzásra megivott fél liter házi pálinkát, majd kórházba került), de fél év ismerkedés alatt nem viselkedett így, és azután se, hogy összejöttünk.


De 2 hónapja, miután új barátokat szerzett, eljutottunk oda, hogy szinte minden ilyen találkozója ivással végződik, mégha csak összefut is valakivel. Egyre gyakrabban részeg, de az a minimum, hogy addig iszik, amíg csak egy hajszál nem választja el attól, legyen akár kora délután is.


Semmi negatív dolog nem történt az életében, ami okot adna arra, hogy visszatérjen ehhez, a kapcsolatunk se laposodott el, a szerelem a régi stb.

Már mikor együtt megyünk is valahova, még be se fejezte, ami előtte van, de már kérdi, hogy lesz-e következő.


Amikor megkérdeztem, hogy miért kezdett el újra ennyit inni, akkor azt mondta, hogy eddig csak azért nem ivott így, mert nem volt kivel, és hogy enélkül is boldog meg jól érzi magát, de egyszerűen imádja (ő használta ezt a szót) az ízét és az érzést, amit okoz.


Elhagyni nem akarom, mert szerelmes vagyok belé, plusz ha magára hagynám, akkor csak még jobban elsüllyedne ebben, de az újdonsült barátaitól (megfogalmazása szerint "haverok, akikkel inni jár") nem tudom hogyan vághatnám el, meg nem is hiszem, hogy lenne jogom hozzá, hiába az ő érdeke.


24/F 21/L


2017. szept. 6. 18:44
 1/7 anonim ***** válasza:

"és az érzést, amit okoz."


Kvázi alkoholfüggő. Én a csokoládéval jártam így, elég nehéz ezt is leküzdeni, jelenleg kordában tartom.


Le kell ülnötök ezt megbeszélni. A saját érdekében is. Ha nem vevő rá, és csakazértis piál tovább, akkor ugyan a szíved szakad majd meg, de jobb ha továbblépsz. Ne legyen szükséged egy alkoholistára.

2017. szept. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ezt le kell tisztáznod vele: vagy az ital, vagy te, mert ennek így csak rossz vége lehet.
2017. szept. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sajna választás elé kell állítanod. Vagy te, vagy az alkohol. Drukkolok hogy téged válasszon. De félek hogy a piát fogja.
2017. szept. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mit jelent pontosan a "minden találkozásnál"?

Milyen gyakori?


Heti 1? 2 hetente 1? Havi1? Vagy heti 3-4x pl?

2017. szept. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sztem nem fog leállni az ivassal sajnos.Csak azért nem ivott mert nem volt kivel ez azért sok mindent elárul róla .Nagy baj ha nem azért àllt le mert veled ismerkedett és te adtàl neki erőt hogy összekapja magát. Én nem nagyon reménykednék abban hogy valaha is leáll.
2017. szept. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nem érzi a veszélyét, nincs tudatában, hogy gyakorlatilag ő alkoholista lett. sajnos még a gödör alja messze van, ha ő nem akar változni te nem sokat tehetsz, és ha nem partner a változásban, akkor a saját érdekedben engedd el.
2017. szept. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha ő ezt a helyzetet nem értékeli problémaként akkor semmit nem tudsz vele kezdeni, vagy elhagyod vagy szépen végignézed ahogy egyre mélyebbre süllyed.

Ha elismeri hogy az ivási szokása probléma és hajlandó elfogadni segítséget ennek a megoldására akkor ezernyi lehetőségetek van.

Addig is olvasgasd az anonim alkoholisták írásait, nagyon jók.

Én ebben a cipőben jártam (na nem mint te hanem mint a nőd) ha igényled segítek tanácsokkal.

2017. okt. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!