Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy oldanád meg a főzést...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy oldanád meg a főzést ebben az esetben?

Figyelt kérdés

A párom tegnap dühösen szóvá tette, hogy nem tudok főzni, és elégedetlen az otthoni állapotokkal.

A frusztrációját az váltotta ki, hogy nem friss, hanem tegnapi kaját akartam neki adni vacsorára, mivel maradt, és nem főztem újat, mivel minek.

Erre kicsapta a patáliát, hogy ő épp elég pénzzel száll be a konyhára ahhoz, hogy minden nap legyen friss leves és főétel vacsorára (reggelizni és ebédelni a munkahelyén szokott).

Ami sajnos nem igaz. Abból a pénzből, amivel beszáll, nem tudom teljesíteni az elvártakat. A tisztítószereket, háztartási egyebet így is én veszem, ill ha kevesebbel is, de beszállok a konyhára. Diák vagyok, a keresetem töredéke az övének, cserébe mindent én csinálok otthon.

Bevásárolni is én szoktam.

Ha kérdem, mit főzzek, mit vegyek, az a válasz, hogy te vagy a nő, neked kell tudni.

Ahhoz, hogy minden nap két fogásos vacsora legyen, az összes fennmaradó pénzemet élelmiszerre kéne fordítanom, de úygy meg nem jutna magamra semmi.


Mi lenne a megoldás ebben a helyzetben?

Ennyiből nem tudom kihozni, amit elvár, többet adni meg nem hajlandó.


2017. szept. 7. 14:38
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
15%
Meg akarsz neki felelni, vagy nem akarsz neki megfelelni?
2017. szept. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
96%

Egyet szeretnék tőled kérni, és légyszíves gondolkozz el azon, amit most mondani fogok. Jó tanácsként adom ezt, nem azért, hogy bíráljalak. Sajnos én is beleestem ebbe a hibába nem egy, nem két alkalommal.


Mi szeretnél lenni, ebben a párkapcsolatban? Társ, vagy pedig cseléd?


Nem minden fekete és fehér, ezt aláírom. De attól, hogy ő többet keres, mint te, neked nem kell ilyen módon kompenzálnod. Neki pedig nem lenne szabad elvárnia azokat, amiket leírtál.


Lehet, hogy most még ez így megfelel neked. Szereted, esetleg nem érzed jól magad azért, mert te diák vagy, és kevesebbel tudsz beszállni. De ne érezd ezt sem most, sem később. Mindent megteszel, de nem szabad hagyni, hogy a fejedre nőjön, mert ha együtt maradtok, akkor te leszel a házicseléd, ő meg a ház ura. Holott együtt kellene működnötök, és közösen kivenni a részetek a munkából, és a kapcsolatból.

2017. szept. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
87%

Azt ugye tudod, hogy ez a felállás akkor se fog változni, ha te is teljes állásban dolgozol?


Én úgy oldanám meg, hogy leordítom a fejét, hogy a párja vagyok, nem házvezetőnő, de te ezt úgyse játszod meg.

Esetleg mond meg neki, hogy ezentúl rendeljen házhoz kaját, aztán majd meglátjuk, hogy mennyire jön ki egy hónapban.

2017. szept. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
79%
Bassznám szájba a fakanállal, örüljön, h kaja van!
2017. szept. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
84%
Egyébként hideget szokott ebédelni vagy miért szeretne este is kétfogásos, meleg vacsorát? Ha amúgy meleget ebédel, én biztos nem főznék naponta még meleg vacsorát is.
2017. szept. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
87%

Arra nem gondoltál még hogy el vagy nyomva? De komolyan ez így tisztességes szerinted?

Én már csak a beszólások miatt is elgondolkoznék a szakításon. Mi az hogy én vagyok a nő nekem kell tudni? Meg hogy hisztigörcsöt kap amikor az előző napi megmaradt kaját "kell" megennie? Mert az jobb lenne ha kárba veszne?

Mindig fölhúz ha valaki a régi idők rendjét a saját hasznát nézve variálja át. A ti esetetekben a nő főz mos takarít emellett dolgozzon tanuljon és lássa el urát és parancsolóját. Hát meg a....

Szóval ha mindenáron meg akarod tartani ezt a taplót akkor én két megoldást látok. Ha tényleg képtelen a kompromisszumra akkor nevelői célzattal nem főznék többet. A másik lehetőség hogy megtudod pontosan mi az aggálya a több kajapénz ellen. Emellett vagy cipelném magammal bevásárláskor (amit gondolom egy ilyen .... nem tenne meg hisz a bevásárlás se férfi "munka") vagy egy hónapig csinálnám ahogy akarja rááldoznám azt a pénzt és az orra alá tolnám a számlákat hogy akkor tessék kiszámolni mennyibe is van a minden napi friss kaja.

Amúgy csak mellékesen nem te írtad ki a munka egyenlő e a tanulás+munka+házimunka kérdést?

És zárásul elnézést szeretnék kérni a kiakadásért de remélem ébresztő erejű lesz. Remélem nem bántottalak meg vele.

2017. szept. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Meleget ebédel, ebédre járnak a munkahelyén.
2017. szept. 7. 14:56
 8/27 anonim ***** válasza:
94%
Na tudod ki főzögetne akkor ezek után, pláne hogy meg se mondja, hogy mit szeretne, hanem találd ki te... Oldja meg magának vagy vacsorázzon a hűtőből és kész.
2017. szept. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
5%
Akkor dolgozz többet és adj ugyanannyi pénzt a közösbe. Problem solved.
2017. szept. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
77%

Naaa, most miért lettem igy lepontozva?!

Nekem ez módszer konkrétan igen célravezető. Igaz, nem kellett még alkalmaznom, de se a férjem, se a fiaim nem szóltak még azért, mert esetleg előző napi kaja került megint az asztalra.

Finom, enyhe célzást esetleg, de nincs finnyáskodás, mert akkor másnap nem zabálnak. 😂😂

2017. szept. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!