Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szünetet kértem, jól tettem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szünetet kértem, jól tettem?

Figyelt kérdés

Fél éves kapcsolat, gyönyörüen indult. Egyetlen egyszer sem vesztünk össze, minden meg tudtunk beszélni. Tisztán éreztem, hogy öt akarom, és állítása szerint ö engem.

Aztán kezdtek megváltozni a dolgok. Pár hete eltünt, alig találkozunk, elfelejti lemondani a randit. ( Jó nem olyan randi, csak átjönne. Közbejön neki egy meló és nem szól, hogy késik) Nagyon elhanyagoltnal érzem magam. Tudom, hogy most neki is rengeteg a stressz az életében, de nekem ez így ahogy van nagyon fáj. Tegnap szünetet kértem, hogy érezze milyen nélkülem... Nekem nagyon fáj, de tudom, hogy ha így marad még jobban fog fájni. Biztatnátok kicsit? El vagyok kenödve..


2017. szept. 12. 14:11
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Át kéne tenni a kérdést a tini párkapcsolatok kategóriába-


Felnőtt emberek nem bohóckodnak szünettel, annak semmi értelme nincs.

Szerinted földhöz fogja vágni ha pár napig nem találkoztok? Szerintem még örül is egy kis nyuginak

2017. szept. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
3 nap utan sem fog megvaltozni.
2017. szept. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

"Na tök jo meg en vagyok letolva."

Miért, most dicsérjünk meg, hogy ügyesen mélyítetted tovább a köztetek tátongó, amúgy is tekintélyes szakadákot?

De ha ez kell: ügyes voltál, tök jól csináltad! Igaz, hogy semmit nem oldottál meg, de nagyon király csaj vagy, amiért szüntet kértél!

(Most jobb?)

"En tenyleg extrem megertö vagyok vele"

Öhm...

"eleg sok mindent benyeltem mar panasz nelkül"

Látod, megint az a baj, hogy rest vagy kinyitni a szádat. Nem az ám a módi, hogy na, tűrjünk szó nélkül, nehogy elmondjuk, ha valami van, hogy aztán később meg felhánytorgathasd, meg visszavághass. Egy normális kapcsolat úgy működik, hogy ha valami bánt, akkor elmondod. Lehet az akár csak kis dolog is. Elvileg ha jársz valakivel, akkor társak vagytok, akik maximálisan közel vannak egymáshoz (nem csak fizikailag értve). Ebbe beletartozik az is, hogy ha valami nem esik jól, azt tudatod. Egy érett kapcsolatban nincs helye titkolózásnak.

Nem, nem azt mondom, hogy mindent kötelező lenne a legapróbb részletekig elmondani, mert kis személyes tér a kapcsolaton belül is kell... de az, ami kettőtöket érint, az bizony nem alkothatja titkolózás tárgyát.

"azt mondta erti es figyelni fog ra. Aztan megint elöjön."

Akkor sem megoldás ez, amit te csinálsz. Akkor szépen megmondod, hogy "drágám, megint bántóan viselkedsz, üljünk le, beszéljük meg, hogy mégis mi legyen? Mert már nem bírom." Ennyi. Aztán ha feloldhatatlannak bizonyul az ellentét, akkor menjen mindenki a maga útjára, mert mondtam, annak nincs értelme, hogy egymást marjátok. Akkor inkább legyen esélye mindkettőtöknek megtalálni azt, akivel boldog tud lenni. Az is jobb, mint a folyamatos hadakozás. Ha meg sikerül kompromisszumra jutni, akkor meg öröm és boldogság.

"Ugy erzem valahol magamat vedem, ha most kicsit eltavolodok."

Igen, jól érzed, csak magadat. (De kitől, és mitől?) A kapcsolatotokat viszont rombolod.

"Es nem nem kell egy kapcsolatban rettegni hogy holnap nincs ott a masik. De az sem normalis, hogy ugy vagyok vele en barmit megtehetek ö ugyis elfogadja."

Ezt teljesen jól látod. De akkor ne azt akard elérni, hogy azt érezze, hogy bármikor leléphetsz, hanem mint fentebb is írtam, nyisd ki a szádat, ha valami sérelem ér. Mert a kettő között ám van egy arany középút.

2017. szept. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Tök jo senki nem erti meg, hogy en mit erzek. En nem jatszmazok, es nem tini vagyok. Szeretem, nem birtam kimondani, hogy legyen vege. De ha nem lesz jobb, muszaj megtennem.

Es nem vagyok sem követelözö, sem vampir. Kedves 10-es ha ohajtod privatban leirom neked mi mindent fogadtam el mar szo nelkül, kivancsi vagyok hanyan tettek volna meg. Azert kösz, hogy en vagyok beallitva rossznak, ö meg artatlannak kapasbol...

2017. szept. 12. 14:49
 15/19 A kérdező kommentje:
Mindegy hiaba magyarazok, en lettem elkönyvelve gonosznak ö meg artatlannak. Pedig erröl szo sincs. Kar volt kiirnom a kerdest...
2017. szept. 12. 14:55
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nem könyveltünk el gonosznak :) Ezt ne beoltásnak vedd. Egyszerűen csak értelmetlen, amit csinálsz, ettől nem fog rád jobban figyelni. Az a bajod, hogy nem keres és most te sem keresed őt "bosszúból". Szerinted ez mennyire fog érdekelni egy olyan embert, aki egyébként sem keres téged? Lehet, hogy észre sem fogja venni. Nem megoldás a játszmázás, el kell mondani neki, amikor odafigyel, hogy " édesem, te folyamatosan hanyagolsz engem és ez nekem nem jó. Nagyon szeretném, ha többször keresnél, nem akarok én futni utánad. Ha ebben nem tudsz változni, akkor nem akarom veled folytatni". Vársz 3 hetet, figyeled, hogy változik-e. Ha nem, akkor eléállsz: "édesem, emlékszel, három hete mit kértem tőled? Azóta sem figyelsz rám jobban. Én ezt nem folytatom veled tovább. Szia". És ennyi, keresel olyat, aki értékel téged, meg a kedvességed, figyelmességed és viszonozni is akarja :)
2017. szept. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Vegre es normalis valasz. Köszönöm.

Igen fogunk beszelni, meglatjuk mi lesz.

2017. szept. 12. 15:22
 18/19 anonim ***** válasza:

Nem állitott be senki rossznak. Csak azt írták meg, hogy a játszmázás nem célravezető. Hiába írod, hogy nem játszmázol. De igen. Az, hogy szünetet kérsz hogy érezze milyen ha te nem foglalkozol vele, az igenis az, és tök semmi értelme.


És benyelni sem kell semmit, de ezt is írták már. Megbeszélni kell a problémákat, nem a szőnyeg alá seperni. És ha nincs változás a megbeszélések ellenére sem, akkor ki kell adni az útját. Ez van. De legalább tiszta út, és te mindent megtettél.

2017. szept. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Nem lettem rossznak beallitva. Csak megkaptam, hogy "Nem akarom őt egekig magasztalni (de látatlanból lehordani sem), de szemmel láthatóan, miután felszállt a rózsaszín köd, ő ráébredt, hogy a barátnője egy önző, követelőző, játszmázó vámpír, aki képtelen bármit egyenesen csinálni"

Ezt pedig annyitbol sikerült megallapitani, hogy azt mertem irni idöt kertem, mert ugy erzem ö nem tesz a kapcsolatert... Nem lettem ledorongolva tenyleg...

Mindegy. Kivanok minden jot itt a tökeletes parkapcsolattal megaldott, egyenes, öszinte es minden tekintetben hibatlan kommentelöknek. Nincs több hozzafüznivalom.

2017. szept. 12. 17:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!