Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan ertessem meg a baratomm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan ertessem meg a baratommal, hogy nem tehetek az ügyetlensegemröl es a memoriazavaromrol?

Figyelt kérdés
Olyasmi miatt veszekszik velem rendszeresen es hibaztat engem, amiröl nem tehetek es nem tudok rajta valtoztatni. Egesz eletemben feledekeny es szetszort voltam es ha egy kicsit is jobb kedvem volt, vagy elgondolkodtam egy ötleten, szinte boritekolhato volt, hogy a mozgasom akaratlanul is felgyorsul es nem veszem eszre a környezetemben levö targyak helyzetet. Amiota együtt elünk, mar több törekeny targy (pl. lampabura, hütöszekreny belsö üveg polca) lett aldozatava a baleseteknek, amik engem szinte hetente ernek. Allandoan beverem a fejemet, könyökömet ide, oda, hiaba emlekeztetem magam rendszeresen, hogy vigyazzak, csak megtörtenik. A munkahelyen is rendszeresen ütöm be ezt -azt. Reggel indulaskor legalabb negyszer -ötször ellenörzöm a holmimat, hogy nem -e felejtettem el valamit, mert nem bizom mar a sajat emlekezetemben. Az a legszörnyübb, hogy nem eleg a baleset, az okozott kar miatti szegyen es düh, meg megkapom rendszeresen azt is, hogy ha igazan figyelnek, akkor tudnek vigyazni a holmikra a környezetemben. Nagyon faj es dühit, hogy nem fogja fel, hogy en görcsösen igyekszem vigyazni es mindhiaba. Mintha meg lennek atkozva. A "figyelj oda jobban" mondattal mar a vilagbol ki lehet kergetni. Legszivesebben ilyenkor azt mondanam neki, hogy keressen egy olyat, aki nem tör össze allandoan mindent, annak meg mas hibaja lesz, mert hibaja mindenkinek van. A legrosszabb, hogy ha erröl a környezetemben valakinek beszelek, a maximum, ami eszükbe jut, hogy kezeltessem magam gyogyszeresen. A bökkenö az, hogy en közben tisztaban vagyok mar a pszichiatriai gyogyszerek karos hatasaival es soha nem lennek hajlando olyan helyzetbe engedni magam, hogy ilyenre kenyszerüljek. Mar nem tudom, hogy mi jöhetne szoba, vitaminterapia, sport, joga, etc.? Azt a problemat is meg szeretnem oldani, ami emiatt a parkapcsolatunkban van, mert ez a dolog egesz szepen mergezi köztünk a levegöt. Ugy erzem nem all mellettem es nem hajlando egnem megerteni, plane segiteni. Ugy erzem, egyedül vagyok, teljesen magamra hagyva.

2017. szept. 14. 01:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha tulajdonképpen nincs rá megoldás, akkor minek vagytok együtt? Őszintén szólva egyikőtöket se értelek.
2017. szept. 14. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mit lehet erre mondani. Ha tényleg kórosnak érzed, vizsgáltasd ki. Attól hogy elmész beszélni egy orvossal, még nem kell automatikusan gyógyszert szedned, csak kikéred a véleményét. Lehet, hogy nem is pszichés eredetű, hanem szervi baj okozza, pl. hormonzavar.


Ha szerinted biztosan nem kóros mértékű, akkor viszont valamilyen szinten befolyásolható, fejleszthető kell, hogy legyen. Esetleg agykontroll, vagy vannak ilyen a két agyféltekét összehangoló mozgásos gyakorlatok, meditáció? Egy próbát csak megér.

2017. szept. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha nem társ abban, hogy kezeljétek az ilyen szitukat, vagy bármilyen helyzetet, ami közösen érint titeket, akkor miről van szó, akkor hol a párkapcsolatotok?
2017. szept. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Engem egyedul az zavarna, hogy meg sem probalod rendesen megoldani, pedig ez mar a terapias-koros szinten tul van, amihez egy vitaminterapia meg a joga (?!) otlet edeskeves.
2017. szept. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha a kezelést elutasitod, mert zavar van a fejedben, akkor mégis mit vársz? Örülj, hogy még nem hagyott ott téged teljesen. NYÜG VAGY NEKI!!!!! és tök igaza van.
2017. szept. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam régen, de mégis sikerült megváltoznom, különféle technikákat eltanulnom a szétszórtság kezelésére (és nem, nem kellett ide pszichiáter vagy gyógyszeres kezelés), azóta nincsenek ilyen problémáim. "amiröl nem tehetek es nem tudok rajta valtoztatni" - nevetséges, szánalmas kifogások, igenis te tehetsz róla és igenis tudsz rajta változtatbu, egyszerűen lusta vagy kezdeni magaddal valamit. Nem csodálom, hogy ki van rád akadva a párod, én se élnék egy ilyen emberrel, mint te.
2017. szept. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindazoknak, akik hasznalhato, segitö, epitö jellegü valaszt adtak. Akik viszont a valaszukat ugy fogalmaztak meg, hogy abban több a banto es sertö, az empatia teljes hianyat mutato jelleg, mint barmifele segitö szandek, nekik üzenem, hogy a valaszukat megsporolhattak volna. Eppen eleg bantast kaptam mar az emberektöl, akik csak azt tudjak nekem mondani, hogy ha igazan akarnam, akkor tudnek magamon segiteni. Nekik fogalmuk sincs arrol, hogy milyen ezzel az aggyal, testtel elni, születesemtöl fogva. Hogy a szemelyisegemet csak ilyennek ismerem, amilyen. Aki ugy veli, hogy a gyogyszeres terapiaval kapcsolatos negativ hozzaallasom a bizonyitek a nem akarasomra ;) annak szives figyelmebe ajanlom az alabbi videot: https://www.youtube.com/watch?v=_5dSZnbugpc Vegezetül, köszönöm a tippeket a szakemberrel valo független konzultacioval kapcsolatosan. A dolog egyetlen akadalya a penzhiany. Csak gyogyszerfeliro -automata, ram 2 percet szano pszichiatereket fizet a biztosito (itt külföldön is). A többi, barmi, amiben beszelgetes van, vagy luxus, vagy olyan nehezen szervezödik, olyan ritkan, self -organizing -group formaban, amit en, egy heti 40 -42 orat nehez fizikai munkat vegzö ember, nem tudok idöben sem kigazdalkodni. Marad az interneten elerhetö szakember. Ott követek rendszeresen több forrast. Az agykontrollrol is igyekeztem kutatni, ahol csak lehet. Szakember felkeresese szinten anyagi es idöbeli okokbol egyelöre nem volt lehetseges. Meg nögyogyaszati szürövizsgalatra valo eljutashoz is egy megalazo vesszöfutast kellett a munkahelyemen kiallni, az indiszkret, ostoba fönök miatt, aki masok elött megalazo stilusban adta tudtomra, hogy emiatt ezzel es ezzel a kollegaval probaljak cserelni. Megszoktam, hogy nem mehetek orvoshoz, ha baj van. Örülni kell annak, hogy az embernek egyaltalan munka jut! A baratommal pedig szeretjük egymast. Ö sem hibatlan: erzelmileg teljesen labilis es büszke arra, hogy altalanos ota nem olvas könyveket. Nade: miert is kellene emiatt egymast elhagynunk? Nem. :)
2017. szept. 16. 13:40
 8/9 anonim ***** válasza:
36%

nem tudsz rajta változtatni? Tényleg?


Nem, kedves, nem AKARSZ!

2017. szept. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez ilyen tipikus kerdezo tipus "kiirom a problemamat, de megoldast ne javasoljatok, mert szart se tudtok, es kulonben is nekem mindenre van kifogasom, es igy a jo... csak megsem, ezert meg ugyis irok kerdest. De megoldasokat nem szeretnek! Mert en ezt se tudom, azt se tudom, es kulonben penzem sincs, de ti ezt amugy se ertitek!".
2017. szept. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!