Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Megfelelési kényszer férfinál?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megfelelési kényszer férfinál? Mi a fene van velem?

Figyelt kérdés

Az előző kapcsolatom szinte pont a fordítottja volt, mint most. Abban abszolút (sajnos) elnyomtam a barátnőmet, lényegében ezért is lett vége, amit azóta nagyon bánok...és megfogadtam, sosem teszem ezt többé.

Érzékeny srác vagyok, sztem túlságosan is, (most már, vagy tán mindig az voltam, csak lepleztem)

A jelenlegi kapcsolatomba alig néhány hónapja vagyunk együtt, mégis nekem van megfelelési kényszerem a barátnőm felé. Úgy érzem én teszek többet a kapcsolatba, ő kissé úgy fogja fel, hogy "ha veled nem működik, akkor majd mással fog"

Szó nincs hogy görcsölök, kedves vagyok, és én legalábbis túlzottan annak érzem magam.

Vannak veszekedések, sajnos sok dologban nem értünk egyet.

Elhangzott már a szeretlek szó többször, én modntam legelőször, stílusosan az éjszaka közepén a csillagos ég alatt. Nagyon jó mikor összebújunk stb. Érzem hogy tényleg szeret, és összeköltözést tervez velem sokszor beszéltünk már erről.

Stresszes a munkája, plusz a családja is darabokban van, és házfelújítását intézi egyedül. Olykor úgy érzem hogy jogtalanul beszél velem úgy-ahhogy, és nehéz nem magamra venni a mondatait, miközben úgy vélem nem nekem szól ez.

Érthető hogy valahol le kell vezetnie a feszültséget stb

Beszéltem vele többször erről, megértő voltam, tudom hogy valahol ki kell jöjjön, és mivel velem tölti a legtöbb idejét, ezért rajtam csattan.

Nagyon hangulatember, egyszer annyira érzelmes hogy szinte el sem hiszem, hogy egy nő ilyet mond nekem. Másszor totálisan közömbös, harmadszor meg lenéző, lekezelő.


Beleszerettem. Nem tudok objektívan gondolkodni.

Ti mit tennétek?

(kalkuláld bele a helyzetem, hogy nagyon érzelmes vagy, szinte szorongsz, utálsz egyedül lenni, képes vagy 2 mp alatt könnyezni ha a barátnődre gondolsz, és elveszítheted, és újra egyedül maradsz)

26/F

24/L



2017. szept. 25. 08:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Veled akar lenni, az a lényeg, a többi hisztit meg engedd el a füle mellett, vagy üsd el poénnal, később hálás lesz érte.
2017. szept. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Elmennék pszichológushoz.


Hogy tudja egy ilyen kis érzékeny mimóza elnyomni a másikat?

2017. szept. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
16%

kapcsolatfüggő vagy, és minden szart lenyelsz, csak nehogy egyedül maradj.

az ilyenekből lesznek a legszánalmasabb papucsok.

2017. szept. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Törekedj azért arra, hogy ne nyomjon el. Hosszú távon nem lehet "egyoldalú" kapcsolatban jól ellenni. Kommunikálj vele ezekről, alakítsd a személyiségét, ha fontos neked...úgyis kiderül, hogy hosszabb távon megy- e a dolog...
2017. szept. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

mondom...az előző kapcsolataimban pont az ellentétje voltam ennek.

igazából szeretném megbecsülni, csak olykor nehez, és ugyerzem nem mindig ugyanazt kapom vissza.

mondjuk tény hogy egy kapcsolat arrol szol h segítsünk egymásnak a mindennapi dolgokban...és ehhez az is hozzátartozik h meghallgatjuk a masikat stb.

2017. szept. 25. 09:52
 6/10 Shaddark ***** válasza:

Szerintem ez nem megfelelési kényszer, csak simán szerelmes vagy :)


Ha ilyen hisztis a csaj nem irigyellek, ha leszáll a rózsaszín köd lesznek bajok rendesen...

2017. szept. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Én nem engedném a hölgynek hogy lekezelően, vagy durván beszéljen velem. Egyszer sem hagynám szó nélkül. Van önbecsülésem és gerincem. Még akkor sem engedmén meg ha szeretem.

Különben a nők sem tisztelik azokat akikkel mindent megtehetnek következmények nélkül. Csapj az aztalra ha nem tetszik valami.

2017. szept. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

igazatok van.

talán jobban félek az egyedülléttől, mintsem attól hogy megmondjam neki hogy önérzet is van a világon.

bocsánatot is szokott kérni, ha valamit túlreagált stb, csak hamar felpörög, mint ahogyan én is. És megsértjük egymást.

Viszont mikor meg benne is, és bennem is az érzelem van síkon egyszerűen hihetetlenül jó érzés, amit már nagyon régen éreztem...:/

2017. szept. 25. 12:46
 9/10 anonim ***** válasza:

lélek lábason a fedő megremeg,

nem kell használni amíg csak lehet


Bizonyosan az érzelgősség nem tesz jót a kapcsolatban. A barátnőd (sőt bátran mondhatom, hogy senki) sem viseli jó, ha mindent érzelmi alapon próbálnak intézni. Az érzelmek nagyon fontosak, megvan a helyük a kapcsolatban, de nem lehet mindig ezzel élni, szükség van a rideg gondolkodásra, ráadásul gyakrabban, mint az érzelmekre. Talán ennyit változtatnék.

2017. szept. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Agg igazság: Ha egy nőnek rossz napja van, biztos lehetsz benne, hogy neked is az lesz. :-))

Viccet félretéve sem megfelelési kényszertől, sem kapcsolatfüggőségről nem beszélhetünk ebben az esetben. Pusztán arról van szó, hogy a két fél közül nyilvánvalóan az nyel többet, aki szerelmesebb. Akinek fontosabb a másik. (Vagy csupán úgy érzi, mert nem olyan jeleket kap a partnere érzelmeiről, amit fogni is tud.) Ez nem papucsság kérdése! A jó kapcsolat nem alá- és fölérendelt viszonyról szól, hanem két ember szövetségéről. És csak a tinik képzelik azt, hogy az a jó kapcsolat, amiben nincsenek veszekedések, súrlódások. Fenét. A jó kapcsolat az, ami kibírja ezeket az érdekkülönbözőségeket, vitákat. Hisz két ember között elkerülhetetlen az időnkénti véleménykülönbség. Ha nem így van, ott az egyik fél túl sokat nyel, és előbb-utóbb tele lesz a bugyra.

Ezek tükrében nem látom konkrétan, hogy mi a kérdés?

2017. szept. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!