Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tényleg akkora baj ha munka...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg akkora baj ha munka után az ember megiszik 2-3 sört? Ezért egy barátnőnek már hisztiznie kell?

Figyelt kérdés
2017. okt. 2. 15:42
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
82%

nekem is szakításra adna okot ez egy kapcsolatban. nem vagyok semmi jó elrontója, én is szoktam néhanapján sörözni vagy borozni, de minden nap, a munka után ez már sok. az életed részévé vált, ezért sem érzed a 2-3 sör hatását. én is szoktam iszogatni, de már egy sört is jócskán megérzek, mert nincs a szervezetem annyira hozzászokva az alkoholhoz, mint a tied. te szinte már vízként iszod, ami roppant kiábrándító. arról nem is beszélve, hogy egészségtelen, drága és büdös leszel tőle, és én nem tudnék jövőt tervezni egy olyan emberrel, akinek semmit sem jelent az egészsége. lehet azokkal a haverokkal máshogyan is kapcsolatot fenntartani. a barátnődnek az sem eshet túl jól, hogy az iszogatást választod ahelyett, hogy vele töltenél el egy kis időt.

Zacher szerint az alkoholizmus az, ha rendszeresen iszol, mindegy, hogy csak keveset (számomra napi szinten a 2-3 sör nem kevés). neki azért hihetnél...

2017. okt. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
89%

Miért nem isztok meg naponta 2-3 rostost a haverokkal?

Alkohol csökkenti a tesztosztetont. Mellet novesztesz, elhizol, nem lesz kockás hasad, ferfias vonzó alakod, nem tetszessz majd a csajokak, nemcsak a csinosakbak nem kellesz, de meg a kovereknek sem.

2017. okt. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
92%

"akkor én megiszok minden nap 6 felest, de le tudok mondani róla, tehát nem vagyok alkoholista"

Igen, ez konkrétan így működik :)

Az alkoholizmus BETEGSÉG, nem szabadidős program :DDD


"

- Előfordult, hogy többet vagy tovább ivott, mint tervezte?

- Előfordult már egynél többször, hogy próbálta mérsékelni vagy abbahagyni az ivást, de nem sikerült?

- Volt olyan, hogy túl sok időt töltött ivással, illetve azzal, hogy a mellékhatásoktól szenvedett?

- Kívánt már annyira egy pohár italt, hogy nem tudott másra gondolni?

- Megesett már, hogy az ivás, vagy az ivás okozta rosszullét miatt nem tudta ellátni az otthoni és családi teendőit, esetleg iskolai vagy munkahelyi problémákat okozott?

- Folytatta az ivást, még akkor is, amikor látta, hogy ez gondokat okoz a családi vagy baráti körben?

- Felhagyott olyan tevékenységekkel, amiket fontosnak vagy érdekesnek tartott, csak hogy ihasson?

- Került már olyan helyzetbe, hogy ivás miatt vagy ivás közben az egészségét vagy az életét kockáztatta? (Gyors példák: ittas vezetés, részegen dolgozás, védekezés nélküli szex.)

- Akkor is folytatta az ivást, ha depressziósnak érezte magát tőle, szorongott, vagy más egészégügyi problémákat, esetleg filmszakadást tapasztalt?

- Volt, hogy sokkal többet kellett innia, hogy elérje a kívánt hatást, illetve tapasztalta, hogy az átlagos mennyiség már meg sem kottyan?

- Észlelt már olyan elvonási tüneteket, mint az álmatlanság, kézremegés, nyugtalanság, hányinger, izzadás, szívdobogás vagy hallucináció?


Ha a fenti 11 pontból kettőre vagy háromra igennel válaszolt, az enyhe alkoholbetegséget (mild alcohol use disorder) jelent. Hat vagy több igen már súlyosabb problémákra utal (severe alcohol use disorder). Ez persze csak iránymutató: semmiképpen se a fenti listával próbálja meghatározni a saját alkoholizmusát. Erre csak szakember képes."

2017. okt. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
21%

Mondjuk sok válaszoló igen büszke a tudatlanságára, én nem igazán vágnék fel azzal, hogy annyit tudok a sörről, hogy büdös, meg igénytelen :D

Egy minőségi sör se nem büdös, se nem igénytelen :) az elfogyasztása közelebb áll egy gasztronómiai élményhez, mint az "igyunk valami alkoholt" érzéshez.

Egy minőségi sör mellett kiváló alkalom nyílik egy minőségi beszélgetésre (sokan erre a kávét használják)

Hidegen hagy az alkohol, de egy különleges sör olyan számomra, mimt egy jó desszert: étkezés után, levezetésképp, jó társasággal, nyugiban fogyasztok valami finomat.

Attól, hogy Magyarországon a sörkultúra csúcsa a soproni, és sokan a restiben küldik le a kőbányait, mert az üt olcsón, kb olyan leírni a sört magát, mintha a tokajit szólnám le, hogy az is bor, biztos az is valami igénytelen savanyú tablettás gagyi. :D

Én értem, hogy az országban komoly probléma az alkoholizmus, de erre a gondra nem megoldás, hogy vakon rettegünk tőle, és kígyót-békát kiabálunk nagy múltú tradíciókra...

2017. okt. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
100%

44-es... igazad van, a minőségi/kézműves sör gasztronómiai élmény, de kétlem, hogy a kérdező ilyet gurít le naponta 2-3 korsóval... nem mellesleg a minőségi sör drágább, és valaki már matekozott soproni-kőbányai árakkal, és akkor is elég sok pénz jött ki neki havonta...a minőségi sörivást már jócskán érzi a pénztárca, hacsak nem keres a kérdező több százezret havonta

és mellesleg a mérték a legfontosabb... napi egy deci vörösbor is egészséges, ám a kérdező 2-3 sörről ír, ami már nem az egészséges kategória naponta

2017. okt. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
76%

Volt alkeszként mondom, ez már az alkoholizmus. 2-3 sör nincs, a második után úgyis lemegy egy feles - de inkább az a probléma, hogy ez a mindennapos program.

tehát üzemanyag jelleggel fogyasztod.

Az a baj, az a függés. Meg persze ez romlani fog.

De alkoholt nem ivó ember számára nincs Kézműves, finom sörillat" - büdös sörszag van - néha már engem is taszít, pedig igyekszem, hogy ne ítélkezzek a piások fölött.

2017. okt. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
92%
Nekem baj lenne. Kezdődő alkoholizmus. Nem a mérték a lényeg, meg hogy mennyire leszel részeg tőle, hanem az, hogy milyen gyakran... ráadásul te nem is tudsz meglenni nélküle, mert már a nődet b.tatod amiatt, ahelyett, hogy 1-2 napra letennéd.
2017. okt. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
63%

Az alkoholizmus PONT ezt jelenti! Hogy NAPONTA megiszol 1-2 sört.


Nem kell hullarészegnek lenned hozzá, elég a RENDSZERESSÉG és a hiányából fakadó feszültség.

2017. okt. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
88%

Vörösborból is több litert meg kell inni, hogy az "egészséges" szintet megüsse, csak az meg már a májra káros.


Amúgy nem értem, és most mindenki mondhatja, hogy rá nem hat, de én nem iszok soha, és elmondom, de, hat. Többet vigyorog, érzelgősebb, fátyolosabb a tekintete... egy sör.


Lépjetek pár lépéssel hátra, tudom, nehéz, ha valaki szereti, de komolyan. Alkohol. Innád a gyógyszertári alkoholt 4%-osra hígítva? Tudatmódosító. Amitől egy kicsit is lazulsz meg minden, az módosít. Azért vagy tőle becsiccsentve, mert - jobb szó nincs erre - meg vagy mérgezve. Mintha valami rossz bogyót ennél kiránduláson.

2017. okt. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hogy ez alkoholizmus-e, és nem a sörrel van bajom. Ha iszogatni megyek, én is megiszom akár többet is ennél.

De valamiért úgy érzem, hogy itt az lehet a helyzet, hogy a kedves kérdező napi szinten repül a kocsmába munkaidő végén, lehet hogy nem is szól a párjának, ott ül órákig, asszonyka meg otthon van egyedül a háztartással. Ez viszont már baj, és szakítóok bőven.

2017. okt. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!