Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ennyire elfogadott, hogy párkapcsolatban nincs privát szféra?

Figyelt kérdés
Mostanában sok olyan kérdést találtam, ahol a párkapcsolatban lévő nők arról panaszkodtak, hogy végigolvasták társuk levelezéseit, üzeneteit és messze menő következtetéseket vontak le, aminek vagy van alapja, vagy nincs. De senkit se érdekelt maga a tény, hogy más privát terét tapossák a felek. Ez ennyire elfogadott? Ha már párt keres az ember, akkor fogadhatja is el, hogy nem lehet személyes tere?

2017. okt. 14. 13:28
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Mivel az internet eleg tag teret enged a szemelyeknek es ezt ki is hasznaljak egyesek szemermetlenul, ezert igen. Nem bizunk mar meg annyira egymasban. Mert "van vagy alapja vagy nincs" es jobb megbizonyosodni a dolgokrol. Jobb, ha hamarabb kiderulnek a dolgok, minthogy egy hazugsaggal teli kapcsolatban elje le az ember az eletet.
2017. okt. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Nálam ilyet nem játszhatna el. Aki beleegyezésem nelkül megnézi üzeneteimet, mobilomat, azzal azonnal szakítok ha megtudom. Titkolni valóm nincs, és ha kérdi megmutatok én bármit, de ha magánszférámban vájkál, ott a bizalom hiánya már ad elég okot, hogy ne folytassuk.
2017. okt. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez, bizalom és emberfüggő. Nálunk, nincs kódolva a teló, laptop. Le lehet tenni bárhová, nem nézünk bele a másikéba, csak külön felkérésre. Ez igaz a kocsira, táskára, zsebekre, stb. Nincs bizalom a másik iránt, akkor, nincs értelme együtt lenni.
2017. okt. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%

Soha nem olvasgatnék bele az üzeneteibe, el se kérném a jelszavát semmihez. Számomra lenne megalázó, ha valakit így kéne ellenőrizgetnem...alapból olyannal jövök össze, akiben bízok, ha már úgy érzem, hogy valamiért nem bízhatok benne, akkor megbeszélem vele a dolgokat, és vagy folytatjuk normálisan, vagy elválnak útjaink. Nem maradnék olyannal, akiben nem tudok bízni.

21L

2017. okt. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem elfogadott és nem is szoktunk a másik üzeneteiben nézelődni.
2017. okt. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk elfogadott. Vagyis bármikor belenézhet az üzeneteimbe és bármibe, én is az övéibe. Nagyjából egymás jelszavait is ismerjük, én azt gondolom mégsem élünk ezzel vissza, nem kutakodunk egymás után, nem dugdossuk egymás elől az elektronikus dolgainkat. A párom, nincs előtte titkolnivalóm, nem találhat olyat, amit nem kéne, ezért nem ver le a víz, ha a kezében van a telefonom. Én nem érzem ezt akkora dolognak, illetve nem is gondolom, hogy itt kezdődne a privát szféra. Ha a tabomat nyomkodja, eszembe se jut, hogy esetleg éppen a facebook üzeneteimet olvasgatja, de ha még is, akkor mivan? Nem talál semmit.

Számomra a privát szféra teret jelent arra, hogy megmaradjak az, aki vagyok mellette is. Elvonulhassak külön szobába magyarázkodás nélkül, elmehessek a barátnőimmel valahova féltékenykedés nélkül, stb. És ez oda vissza működik.

Egyébként én amondó vagyok, hogy nekem baromi jók a megérzéseim. Tudom hol és mit kell keresnem, ha arról van szó. Sosem futok vakvágányra, max próbálom vakon elhinni, hogy én vagyok a hülye. Aztán persze kiderül, hogy nem. Szerencsére a jelenlegi páromnál még sosem volt e fajta megérzéseim, így annak ellenére, hogy tudom pl. a facebook jelszavát, soha nem olvastam bele. Attól a pillanattól kezdve viszont, hogy én egy megérzésem miatt beleolvasok és találok is valami félreérthetetlent, szerintem a legkisebb probléma, hogy megsértettem-e a privát szféráját. Ha nem lenne takargatni valója, a másik fél sem akadna ki rajta...

2017. okt. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Nálunk megvan a privát szféra. 1-2 dolog közös, pl. gép. Van amihez tudom a jelszavát pl. mobil.

De ezzel sosem éltem vissza. Meg nem is vagyunk annyira rákkantava a közösségi oldalakra, úgyhogy az ki is van lőve.

Levelezései teljesen privátak. 1-2x volt, hogy valami kellett a levelező rendszeréből, jelszó, kódok, akkor beléptem neki. Gépét közösen használjuk, de csak azt nézem meg, amit közösen használunk. Játékok, egyéb programok, de a saját mappáiban még sosem kotorásztam.


Szóval engem nagyon nem izgat, hogy mi az amit nélkülem mókol a gépen. Ha valami olyan van ami rám tartozik, úgyis megosztja.

2017. okt. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
70%
Egy valódi párkapcsolatban nincsenek titkok, legfeljebb tapintat van és jóindulat.
2017. okt. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!