Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha az anyagiak tönkre tudják...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha az anyagiak tönkre tudják tenni a kapcsolatunkat akkor valóban nem is illünk össze?

Figyelt kérdés

Már 2 éve együtt élünk, de ebből egy évet a keresztanyukám lakásában laktunk,mert ő külföldön él és nem kért lakbért. Addig minden oké volt a kapcsolatunkban,kisebb viták néha voltak persze.

Mióta viszont albérletben élünk sok a vita,majdnem havonta összekapunk és mindig a pénz miatt. Sajnos sokat le kellett mindkettőnknek adni az igényeinkből, nincs pénz közös programokra, a ruhákra is állandóan spórolunk.

A vitáink jelentős részét az okozza még,hogy mindketten szeretnénk már kisbabát, de esélyünk sincs a közel jövőben jobb anyagi helyzetre.

A legutólsó vitánknál már szóba került, hogy külön jobb lenne, de szeretjük egymást, nem tudom nélküle elképzelni az életemet.

Viszont nagyon bánt, hogy amíg nem voltak anyagi gondjaink minden szép és jó volt,most pedig a bajban nem tudunk békésen élni. Talán tényleg jobb lenne külön,mint így hogy szinte minden fizetéskor összeveszünk, mert annnyi a kiadásunk, hogy nem bírjuk?


2017. okt. 16. 19:24
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
A szar anyagi helyzet minden kapcsolatot tönkretesz. Senki nem akar nyomorogni. Keressetek jobb állást mind a ketten, +25 ezer ft fejenként az már +50 ezer.
2017. okt. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Ennyi ésszel.. addig kellett volna spórolni, amíg ingyen volt a lakhatás.


Most én a helyetekben kivennék egy szobát, nem lakást, valami olcsóbb környéken, és elkezdenék a párommal olcsó programok után nézni.


Amúgy mit gondoltok mi lesz jobb külön? Egyedül olcsóbb az albi? Vagy kevesebb gáz kell a szoba felfűtéséhez? Ketten könnyebb mindig anyagilag. Az élelmiszert is vehetitek nagyobb tételben, úgy olcsóbb.


Amúgy mi a terv későbbre? Hogy kifogtok egy gazdagabb párt és majd akkor jobbanéltek?


...


Legyetek együtt és barátkozzatok meg a helyzettel. Biztos nem rossz, csak korábban éltetek túl nagy lában, mert nem volt lakbér.

2017. okt. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

addig kellett volna félretenni, amíg tudtatok

amúgy jobb meló vagy olcsóbb albi a megoldás

2017. okt. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja és közös programnak járhatnátok esti okjra.


Ingyen van, rá is érnétek 9ig. Egy villanyszerelő manapság meg degeszre keresi magát. Amíg tanultok, az állam fizet nektek pártízezret. Menjetek be és érdeklődjetek a munkaügyi hivatalnál.

2017. okt. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%

Vannak nehezebb időszakok minden kapcsolatban, és épp ezen buknak meg sokan, mert feladják. Nekünk is volt olyan a házasságunk elején, hogy 20-a környékén már nem tudtunk vásárolni szinte semmit, de akkor megoldottam a semmiből is a főzést, és sosem éheztünk. Max több volt a tészta, mint rendesen, de alapvetően nem éreztük meg. Sosem vitáztunk ezen, én felfogtam, hogy a semmiből kell gazdálkodni, meg is oldottam, ő pedig bízott bennem és nem parázott feleslegesen.


Aztán voltak olyan egészségügyi problémák, amiken szintén szétcsúszhatott volna a kapcsolatunk, de azt is megoldottuk idegeskedés nélkül. Ő segített, amiben tudott, én igyekeztem gyorsan gyógyulni és ágyhoz kötve is hasznossá tenni magam.


Ne engedjétek, hogy az indulatok vezessenek titeket, rangsoroljatok, mi a fontosabb. Ha a másik, akkor szarni kell a közös programokra, meg a drága kajákra, és a szép, új ruhákra. Ha a pénz, akkor nincs kérdés.

2017. okt. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Amíg a keresztszüleimnél laktunk tudtunk spórólni, de az albérletbe kellettek bútorok,edények,ágynemű,stb plusz a kaució sem volt kis összeg.

Egyetemvárosban élünk és itt vagy diákoknak vagy egyedül adnak ki szobákat. Ahova mehettünk volna kettenen is ott már ugyanannyit fizettünk volna, mint itt, ahol nem kell idegenekkel élnünk.

Egyébként az okj jó ötlet, de sajnos a munkaügy aligha igazodna hozzánk, hogy mikor legyen a tanfolyam és oda csak regisztrált munkanélküliek jelentkezheznek, mi pedig dolgozunk mindketten.

Tudom, ez most magyarázkodásnak hat, de mi is próbáltunk/próbálunk jól kijönni a dolgokból, de állandóan falakba ütközünk.

2017. okt. 16. 19:44
 7/7 anonim ***** válasza:

5# A semmi az semmi.Semmiből hogy lehet főzni?A semmit hogy lehet beosztani?Fogalomzavarban szenvedsz.

A pénz nagy úr.Hogy akartok még gyereket is mikor magatokra sem jut?

2017. nov. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!